Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο

Started by ρωμηός, 05 December, 2007, 05:58:07 PM

Previous topic - Next topic

ρωμηός

Το σκηνικό : Ένα κοτόπουλο διασχίζει ένα δρόμο. Ερώτηση: Γιατί το
  κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο;  Οι απαντήσεις μπορεί να είναι πολλές και
  από πολλούς. Εμείς ρωτήσαμε μερικές διάσημες προσωπικότητες και ιδού
  τι μας απάντησαν...
 
  ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
 
  ΠΛΑΤΩΝΑΣ:
  Για το καλό του. Στην άλλη πλευρά βρίσκεται η αλήθεια.
 
  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ:
  Είναι στη φύση του κοτόπουλου να διασχίζει τους δρόμους.
 
  ΓΑΛΙΛΑΙΟΣ:
  Κι όμως, τον διέσχισε...
 
  ΚΑΡΤΕΣΙΟΣ:
  Για να πάει στην απέναντι πλευρά.
 
  ΜΑΚΙΑΒΕΛΙ:
  Ο Σκοπός, να περάσει το κοτόπουλο το δρόμο, αγιάζει τα Μέσα, όποια κι
  αν είναι αυτά.
 
  ΚΑΡΟΛΟΣ ΜΑΡΞ:
  Ηταν ιστορικά αναπόφευκτο.
 
  ΔΑΡΒΙΝΟΣ:
  Τα κοτόπουλα, στο πέρασμα των αιώνων, επιλέχτηκαν από τη φύση με
  τέτοιο τρόπο ώστε να είναι σήμερα γενετικώς ικανά να διασχίζουν
  δρόμους.
 
  ΦΡΟΫΝΤ:
  Το γεγονός ότι ασχολείστε με το εάν το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο
  αποδεικνύει ότι διακατέχεστε από σύνδρομα ανασφάλειας και ότι η
  σεξουαλικότητά σας είναι αφόρητα καταπιεσμένη.
 
  ΜΑΡΤΙΝ ΛΟΥΘΕΡ ΚΙΝΓΚ:
  Ονειρεύομαι έναν κόσμο όπου κάθε κοτόπουλο θα είναι ελεύθερο να
  διασχίζει το δρόμο χωρίς να δίνει λογαριασμό για την πράξη του.
 
  ΓΙΟΥΡΙ ΓΚΑΓΚΑΡΙΝ:
  Για να πάει εκεί που κανένα άλλο κοτόπουλο δεν είχε πάει πριν.
 
  ΚΩΣΤΑΣ ΣΗΜΙΤΗΣ:
  Το κοτόπουλο δεν διέσχισε όλο το δρόμο, αλλά μετά τις εκλογές η
  κυβέρνηση μας θα κάνει ότι είναι μπορετό για να ολοκληρωθεί η
  διάσχιση.
 
  ΜΠΙΛ ΚΛΙΝΤΟΝ:
  ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ στο Σύνταγμα και στις Αρχές των Ηνωμένων Πολιτειών ότι δεν
  είχα καμία σχέση με το κοτόπουλο αυτό.
 
  ΜΠΙΛ ΓΚΕΪΤΣ:
  Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλουμε ότι μόλις κυκλοφόρησε
  το νέο \"ΤΣΙΚΕΝ Office 2002\", που δεν διασχίζει μόνο το δρόμο, αλλά
  εκκολάπτει, αρχειοθετεί, σχεδιάζει κλπ.
 

  Καρατζαφέρης:
  Μόνο εγώ εδώ στο ΤΗΛΕΑΣΤΥ τόλμησα να πώ και να αποκαλύψω ότι το
  κοτόπουλο προήλθε από ισραηλίτικο αυγό.... το έφερε η Δαμανάκη που μου
  φώναζε στη
  Βουλή: Και εγώ εβραία είμαι!, το Πιάσατε το υπονοούμενο εεεεεεε; Έχω
  έξυπνους θεατές εγώ εεεεεε;
 
  Αβραμόπουλος:
  Σου χτυπώ φιλικά την πλάτη φίλη κότα και σου υπόσχομαι πώς μαζί με
  μένα θα
  οραματιστούμε ένα δρόμο χωρίς αδιέξοδα , ένα δρόμο απαλλαγμένο από το
  δικομματισμό.
 
  Ζουράρις:
  Ω υπερφίαλην κότα, ω πουλοκλαίουσα περιπεσούσα στις
  υποανθρωπιστικοαναλυτικές σου διακυμάνσεις πώς θα διασχίσεις τον
  σπαρμένο με οιοφαινάκες υποσχέσεις δρόμο ώ κνόδαλο;
 
  Μικρουτσικος:
  Και η κότα καθώς περνούσε το δρόμο έβλεπε τους μικρούς ήρωες της
  καθημερινότητας μας. Γιατί μόνο εμείς στο Big Brother παρακολουθούμε με 456
  κάμερες τον τρόπο που περνάς το δρόμο. Έτσι δεν είναι; Κλαπ κλαπ ,
  \"έτσι, έτσι\"
 
  ENAΣ ΑΛΒΑΝΟΣ:
  Πιάστο πρίν περάσει απέναντι.
 
  ΕΝΑΣ ΙΝΔΟΣ:
  Εμείς έχουμε αγελάδια που κάνουν το ίδιο
 
  ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ NASA:
  Στείλαμε πρώτα ένα κοτόπουλο για να μελετήσουμε τις συνθήκες με σκοπό
  να στείλουμε έναν άνθρωπο.

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Γιατί το κοτόπουλο διέσχισε το δρόμο!

Η συν-ευωχική έκδοση:

romios: Στο περίπου τον διέσχισε! Ρωμηά η κότα γάρ!

marios: Παρακαλώ τη στρουμφοκότα να διασχίσει το δρόμο από τις 3 μέχρι τις 8, που θα λειτουργεί το κοτοσέρβερ. Ειδάλλως υπάρχει πιθανότητα να κοπούν τα πακέτα μεταφοράς στρουμφοκότας. Για περισσότερες στρουμφοπληροφορίες κοιτάξτε εδώ,  εδώ , εδώ κι εδώ!!! Δεν αντέχω άλλο με τα στρουμφοκοτοπροβλήματά σας!

Staboz:Τόλμησε η κότα να διασχίσει τον δρόμο? Θα τη σφάξω στο γόνατο! Καταρχήν κι ο δρόμος κι η κότα έχουν πρόβλημα. Αλλά βέβαια ο δρόμος έγινε ΧΥΤΑ και περπατάνε και κότες!!! Άντε για να μη πω καμια πιο βαριά κουβέντα!!!

Μαρκήσιος: Σα ροβόλσε τον κατήφορο πουρνό πουρνό η κότα και είδε εκεί σιακάτ\' ότι είνι μπέχου, είπε για δε περνάω κι γω!

Αρχάγγελος: Εγώ που είδα την πρώτη κότα που δημιούργησε ο Θεός, αν δεν με απατά το αλτσχάϊμερ μου, δεν διέσχισε το δρόμο, με αποτέλεσμα να επέλθει ο κατακλυσμός! Τότε μαζί με την κότα μπήκαμε στην κιβωτό!!! \"Born to be wild\" η κότα!!!

quality: Τι άραγε να σκεφτόταν η κότα διασχίζοντας το δρόμο. Αυτή η μικρή κότα, αψηφώντας τους κινδύνους, πέρασε το δρόμο! Το αίσθημα της ελευθερίας, να αποδράσει από τα μικρά της σύνορα και να ανοιχτεί στο απέραντο, ξεδιπλώνοντας τα χαρίσματα της προσωπικότητάς της, όπως θα έλεγε και ο Σόπενχάουερ ζωγραφίζοντας τον καμβά της κότας!!!!

Xenia: Μωλέ η κότα πέλασε το δρόμο!!! Αχ, μωλε τη κοτούλα!

Βίκυ: Εγώ τώρα ερευνώντας, είδα ότι κάποτε επεχείρησε να περάσει το δρόμο η κότα. Έχω ερωτήσεις: 1. Εσείς συμφωνείτε που πέρασε το δρόμο; 2. Εμένα γιατί δεν με κάλεσε να το περάσουμε μαζί;

Thanos: Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να περνάει εύκολα και απλά η κότα το δρόμο;

Katewoman: Καλώς ήλθες κοτούλα και χρόνια πολλά. Να μας ζήσεις!!!

petros: Θα συμφωνήσω με τον κ. Στάμποζ! Αυτόν ξέρουμε αυτόν εμπιστευόμαστε!!!

Ιοκάστη: Δεν έχω καμμία σχέση με τη κότα. Μπορεί το ip της διάσχισης του δρόμου να είναι ίδιο αλλά έχουμε να ιδωθούμε 15 χρόνια!!!!

Ειρήνη: Σε τέτοιο φόρουμ δεν αρμόζει σε κότα να περνάει το δρόμο χωρίς φανάρι. Προτείνω να ψηφίσουμε να φύγει η κότα από το φόρουμ!!!

H@rrys:
Quote from: stabozΤις χαρωπές, χαριτόβρυτες και χαριτωμένες σκέψεις σου, που σού \'ρχονται την χαραυγή, χάρη ουράνια και χαρωπή μιας χαραμάδας της χαρισματικής ψυχής σου,  και τους χαριεντισμούς και τα χαριτολογήματα δος τα χάρισμα μες στο χαρμάνι αυτού του Φόρουμ, να τα χαράξουμε μέσα μας βαθιά, προς μεγάλη μας χαρά και χαρμονή. Και βέβαια κάνε γρήγορα, πριν έρθει να μας πάρει ο χάρος!
Κάτι τέτοια θα άκουσε και η κότα και πήρε δρόμο!!!!

Βασιλείου Μάριος

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Ρωμηό! (μιας και έριξα και εγώ μερικές πινελίτσες)
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Ε! Παραείναι τέλειο!
Του staboz όμως δεν ήταν και τόσο εκφραστικό.
Τα: marios, Βίκυ, Thanos, quality  Κορυφαία!
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

Καλά έχω πατηθεί στο γέλιο!!!!!!!!!!!!:rofl::clap::happy2::mbounce::gwave::ball:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

βίκυ

Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!!!!!!!!!!!!!   :clap:   :clap:   :clap: :clap: :bow: :bow: :bow: :bow:

Μαρκήσιος de Karampa

Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται!!
Με κάλυψαν τα προηγούμενα σχόλια...  :lol:
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

arhaggelos

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
always \"Born to be wild\",
chicken power

quality

Υποκλίνομαι στον Παύλο(και στο Μάριο για τις παρεμβάσεις του)...!Μου τα έλεγε ο Μάριος κι είχα σκάσει στα γέλια!!:D:D:D:D
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Ξένια

Αξίζει νομίζω τα καινούρια μέλη μας, και όσοι δεν έχουν δει ακόμα αυτό το τόπικ να το διαβάσουν τώρα!
Προσωπικά, κάθε φορά που το διαβάζω χαμογελώ!
Θα μάθετε λοιπόν και σεις πως περίπου σκεφτόμαστε, τί χαρακτήρες είμαστε, στο πιό αστείο βέβαια!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Ότι θυμάσαι χαίρεσαι!

Αλλά στην περίοδο που διανύουμε, το κοτόπουλο δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρει να διασχίσει το δρόμο! Εκτός βέβαια και αν είναι Αναρχικό κοτόπουλο, οπότε υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρει εκσφενδονίζοντας πέτρες, τούβλα και όποιο άλλο αντικείμενο \"ανοίγει\" κεφάλια ενάντια στα ΜΑΤ. Αλλά και αναρχικό κοτόπουλο να είναι, μπορεί να το πυροβολήσουν και γίνει αφορμή για άλλες επιθέσεις, άλλων αναρχικών κοτόπουλων σε όλη την Ελλάδα.
Οπότε, ας μην το διακινδυνεύουμε. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥ.

Καλυτερα να το κάνουμε στο φούρνο και να το φάμε!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα

Quote from: XeniaΑξίζει νομίζω τα καινούρια μέλη μας, και όσοι δεν έχουν δει ακόμα αυτό το τόπικ να το διαβάσουν τώρα!
Προσωπικά, κάθε φορά που το διαβάζω χαμογελώ!
Θα μάθετε λοιπόν και σεις πως περίπου σκεφτόμαστε, τί χαρακτήρες είμαστε, στο πιό αστείο βέβαια!
Ευχαριστούμε, Ξένια! :)  Δεν θα ήταν άσχημο να εμπλουτίζεται και η λίστα... :D
Αν και
Quote from: MaRiOsVστην περίοδο που διανύουμε, το κοτόπουλο δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρει να διασχίσει το δρόμο!
:lol:

staboz

Quote from: ΙωάνναΕυχαριστούμε, Ξένια! :)  Δεν θα ήταν άσχημο να εμπλουτίζεται και η λίστα... :D
Ωραία ιδέα. Κάνω πρώτος την αρχή:

Μιστράλ: Ο αββάς Ισαάκ δεν γράφει κάτι για τον τρόπο που η κότα πρέπει να διασχίσει... (Παρακαλώ να διαγραφεί το παρόν!!!)

Iaspis: Μόνον εν συντριβή καρδίας καί με βαθειά μετάνοια τό κατορθώνει αυτό η κότα!

Αρτέμης: Μήπως το πέρασμα της κότας έγινε \"όχι σε γεωγραφικό απαραίτητα τόπο αλλά γενικότερα σε περιβάλλον συναναστροφής?\"

ioannis40: \"Άντε να καταλάβω, εγώ που είμαι προσκολλημένος\" στους λύκους πώς πέρασε η κότα ζωντανή το δρόμο!

aggelikh: \"Την απλή λογική την ξεχάσατε ή μου φαίνεται; Η κότα το έπαιξε ήρωας! Καλό ε; Δεν το τοποθετώ θεολογικά επειδή εγώ νοσηλευτριούλα είμαι\"!

Constantinos: \"Εσείς οι κότες θέλετε να ζείτε στην σημερινή εποχή εντελώς χειραφετημένες. Υποβιβάζετε τον εαυτό σας οι κότες. Σήμερα οι κότες θέλουν να βγαίνουν κάθε μέρα και με άλλον κόκκορα έξω. Δεν είναι λίγο σχιζοφρενικό αυτό; Κότα, ο Χριστόφορος Κολόμβος δεν χρειαζόταν κατευθύνσεις. Ούτε και εσύ. Άσε που υπάρχουν ακόμα κότες που δεν σου χαλάνε την ησυχία σου. Συνήθως αλλοδαπές που και προτιμούνται από πολλούς σήμερα. Ο χαρακτηρισμός; --μπίπ--μπίπ---- \"

DHM: Βρίσκεται μέσα στις προδιαγραφές Οικολογίας και Περιβάλλοντος η διάσχιση του δρόμου από την κότα; Επιγραφή που να επιτρέπει τη διάβαση υπήρχε;

giannis: \"Από έναν ηλικιωμένο είχα ακούσει το εξής διδακτικό: οι κότες να κάμουν όπως ξέρουν και μακάρι να κάναμε και εμείς όπως ξέρουμε!!\"

parmenas: Κυρία κότα, θα τα έκανες αυτα, αν ενας μητροπολιτης της Κυπρου που εχει καλες σχεσεις με το βατοπεδι τα ειχε καλα με το κοτέτσι σου?
αυθορμητη ερωτηση μου (εχει και αρκετο κακο λογισμο βεβαια)

Ratsas: Έτσι αντιλαμβάνονται οι κότες την δημοκρατία... στο όνομά της, καταπατούν τα πάντα!

pistos: Και εμείς, κότα, τί θέλεις να κάνουμε; Να σε ακολουθήσουμε στον κατήφορό σου; Να αρχίσουμε να λέμε τον μεγάλο κόκκορα ως λαοπλάνο; Δεν γίνεται! Τί να κάνουμε!
Άδικοι εμείς δεν γινόμαστε! Φέρε στοιχεία περισσότερα! Φέρε αποδείξεις! Μίλα συγκεκριμένα για να μας πείσεις.

Ιωάννα: Ande pali ta tetragwnakia!!!
Hthela na pw:
Bravo, kota!!!  Wraio to vadisma!
Se paradexomai: kai perpatas kai kakarizeis:  KANENA NEO AUGO PAIDIAAAA!!!
Ρωμ. ε΄6-10

parmenas

Staboz, εχεις γερη κραση και νεανικη διαυγεια.

Σερφαρεις μεχρι τις 3 τα ξημερωματα και 5.30 εισαι πανω.  

Ποιο ειναι το μυστικο της αντοχης σου?

ρωμηός

Τι μου θυμίσατε...ποιός ξέθαψε πάλι την κότα?

Φοβερό!!! Του Μιστράλ δε, κορυφαίο!!! Όπως και του Κωνσταντίνου... Έχετε χάρη που ακόμα διανύω κρίση ημικρανίας και δεν είμαι σε κατάλληλη φάση. Μόλις μπορέσω θα προσπαθήσω και γω να εμπλουτίσω τα περιεχόμενα....

Ξένια

Πω!!! καλά! Δεν το μετάνοιωσα ούτε για μιά στιγμή που επανέφερα το θέμα!
Θα πω μια αναρχική φράση, αλλά, κ. Σταύρο είστε άπαιχτος! Πραγματικά ήταν όλα ένα και ένα!
Του Κωνσταντίνου ήταν το κορυφαίο βέβαια!!!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Σέ ότι μέ αφορά, διαβάσατε βουλωμένο γράμμα, όπως λένε κύριε Σταύρο. Καιρός γιά αληθινή μετάνοια :bow: ...κοντά στόν Χριστό. Μακρυά του σίγουρα δέν γίνεται!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Κωνσταντίνος

Η κότα ........................................--μπίπ--μπίπ--............

Χα! χα! τελικά αυτό όλο έχει πολύ γέλιο!
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Ιωάννα

Quote from: stabozΩραία ιδέα. Κάνω πρώτος την αρχή:
Έκπληξηηη!!! :)  Θαυμάσια προσέγγιση!!! :clap2:  
Βρήκαμε μόνιμο θέμα για το φόρουμ :D

[font size=2]Viva la kota!!![/fonts] :lol:

Ξένια

Quote from: parmenasΣερφαρεις μεχρι τις 3 τα ξημερωματα και 5.30 εισαι πανω.
Είσαι πράκτορας του FBI??

Quote from: parmenasΠοιο ειναι το μυστικο της αντοχης σου?
Εμείς φυσικά! Ποιός άλλος! Εμείς είμαστε το μυστικό της αντοχής του! Ξέρεις τί τεστ αντοχής έχει περάσει από τη συνευωχία και έχει
βγει πιό ανθεκτικός από αυτά!!?? Γι\' αυτό τώρα τον βλέπεις φορτσάτο! :flowers:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

giannis

κ. staboz φαντάζομαι ότι στην συγγραφή των σκετς για την ψυχαγωγία στην κατασκήνωση θα ήσασταν ασυναγώνιστος!!

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΕμείς φυσικά! Ποιός άλλος! Εμείς είμαστε το μυστικό της αντοχής του! Ξέρεις τί τεστ αντοχής έχει περάσει από τη συνευωχία και έχει
βγει πιό ανθεκτικός από αυτά!!?? Γι\' αυτό τώρα τον βλέπεις φορτσάτο! :flowers:
Ξένια. εσύ είσαι το μυστικό της αντοχής του. Τον έχεις ξετεντώσει τον άνθρωπο με αυτά που βλέπει... :muahahaha: :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Όχι επειδή με προκαλείς, να μας πει ο ίδιος αν έχεις δίκιο ή όχι! χα!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]