Βοήθεια χριστιανοί..

Started by Ξένια, 18 November, 2007, 01:47:43 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Πως μπορώ να εκγαταστήσω έναν εκτυπωτή(σκάνερ και φωτοτυπικό) της hp στον υπολογιστή μου?το cd εγκατάστασης το έχω..και έχω δοκιμάσει αρκετές φορές να το εγκαταστήσω αλλά δε μπορώ η άχρηστη...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

arhaggelos

Γειά σου Ξένια!

Τί μάρκα είναι το πολυμηχάνημα;
Σου βγάζει κάποιο μήνυμα όταν το εγκαθιστάς
έχεις κι άλλα συνδεδεμένα και εγκατεστημένα(σκάνερ, εκτυπωτή);

Ξένια

Γειά σου Φίλε Αρχάγγελε...δεν έχω άλλα εγκατεστημένα όχι..
Είναι HP Deskjet F4180
Μέχρι ένα σημείο πάνε όλα καλά...μετά που μου ζητάει να συνδέσω το usb στον εκτυπωτή και στο laptop μου βγάζει το εξής:
\"Ο τόμος ενός αρχείου έχει τροποποιηθεί εξωτερικά με τέτοιο τρόπο, ώστε το ανοιχτό αρχείο να μην είναι πλέον έγκυρο\"
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

arhaggelos

Μπορείς να μου πεις ποιος είναι ο κωδικός σφάματος;
(π.χ. 0χ000001E)

Ξένια

Κατάλαβα τι λες αλλά δεν τον γνωρίζω....κρίμα μωρέ...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

arhaggelos

υνεχίζω το ψάξιμο με τα υπάρχοντα στοιχεία, αν βρώ κάτι θα σε ειδοποιήσω :)

arhaggelos


Ξένια

Ευχαριστώ μωλέ Αρχάγγελε...είσαι πολύ καλός..(και όχι κάλος όπως είπες).:)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Λοιπόν, για να μπω και εγώ στο νόημα!
Η σωστή διαδικασία, που πρέπει να κάνεις είναι η εξής:
1. Βάζεις το cd και στην εγκατάσταση πατάς σε όλα Next μέχρι που σου ζητάει να συνδέσεις τον εκτυπωτή!
2 Τον συνδέεις και συνεχίζεις την εγκατάσταση κανονικά

Εσένα τώρα όταν σου ζητά να τον συνδέσεις, σου λέει ότι \"Ο τόμος ενός αρχείου έχει τροποποιηθεί εξωτερικά με τέτοιο τρόπο, ώστε το ανοιχτό αρχείο να μην είναι πλέον έγκυρο\"

Σωστά κατάλαβα?
Είχες παλιότερα άλλο εκτυπωτή ή Scanner ή πολυμηχάνημα εγκατεστημένο?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Αν μπορείς βάλε σε εικόνα το μήνυμα που σου λέει. Επίσης δοκίμασε να καθαρίσεις τη Registry από τυχών δεδομένα που δεν μπήκαν σωστά και τώρα βγάζουν σφάλματα!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Μεταφέρθηκε στο: Ηλεκτρονικοί υπολογιστές

Το forum \"Βοήθεια / Ερωτήσεις με Απαντήσεις\" είναι μόνο σχετικά με το φόρουμ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

arhaggelos

Μήπως χρησιμοποιείς Windows Vista;;;
αν ναι τότε δες τα μηνύματά σου ;)

Ξένια

ναι vista έχω καλέ μας άγγελε..:angel:
Πάω τώρα να τα δω..ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Αρχάγγελε, πες μας και εμάς για να μπορούμε να συνενοηθούμε όλοι μαζί μπας και τη βοηθήσουμε την κοπέλα!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Α μωλέ Μάριε..
ευχαριστώ πολύ για όλα!!!!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Θα μας πεις τελικά τι έγινε με το πολυμηχάνημα?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Επίσης: Δοκίμασε να το εγκαταστήσεις ανορθόδοξα, δηλαδή χωρίς να βάλεις το cd, να το συνδέσεις για να δεις αν θα το αναγνωρίσουν τα vista. Φυσικά αυτό προσωρινά, αν πετύχει μπορείς να κάνεις update με τον δικό του driver.


Μήπως προσπαθείς να εγκαταστήσεις τον driver για vista 64-bit ενώ δεν έχεις αυτά, ή το αντίστροφο;
Δοκίμασε να τον κατεβάσεις από την HP: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?lc=en&cc=us&dlc=en&product=3177566&lang=en&&tduid=079a4437a1ce7f8563925ffd45e3ec7e
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]