Πώς να επαναεγκαταστήσω τα XP χωρίς να ενεργοποιήσω ξανά τα Windows

Started by Βασιλείου Μάριος, 12 November, 2007, 09:32:06 PM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

1.Διπλό κλικ στο My Computer
2.Διπλό κλικ στο \"C\"
3.Πηγαίνεις στο C:\\Windows\\System32 folder (κλικ πρώτα στο \"Show The contents of this folder\")
4.Βρίσκεις τους φακέλους \"wpa.dbl\" κaι \"wpa.bak\" και τα aντιγράφεις αυτά σε μία ασφαλή θέση.(floppy drive ,CD ).
5.Όταν ξαναεγκαταστήσεις τα Windows XP στον διαμορφωμένο δίσκο σου , κλικ στο \"No\" όταν ερωτηθείς για την ενεργοποίηση
6.Επανεκκίνηση σε SafeMode
7.Διπλό κλικ στο My Computer
8.Διπλό κλικ στο \"C\"
9.Πηγαίνεις στο C:\\Windows\\System32 folder (κλικ πρώτα στο \"Show The contents of this folder\")
10.Βρίσκεις τους φακέλους \"wpa.dbl\" and \"wpa.bak\" (εάν υπάρχει) και τα μετανομάζεις αυτά σε \"wpadbl.new\" και \"wpabak.new\"
11.Αντιγράφεις τα \"wpa.dbl\" και \"wpa.bak\" από το floppy disk, ή CD ή γενικότερα εκεί που τα αποθήκευσες, μέσα στο C:\\Windows\\System32 folder
12.Επανεκκίνηση και τα Windows είναι έτοιμα χωρίς ενεργοποίηση!!!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Και όλη αυτή η φασαρία για ποιό λόγο;;;; Σε περίπτωση δηλαδή που έχεις ξεχάσει το activation code;;; Ή σε περίπτωση απλά που βαριέσαι να πληκτρολογήσεις καμιά 20αριά αριθμούς;;;;
δεν το κατάλαβα... :sorry:

Βασιλείου Μάριος

Στην περίπτωση που μου έτυχε μετά από καμια 20αρία ενεργοποιήσεις! Δεν μου δίναν πλέον κωδικό! Και το cd είναι κανονικά αυθεντικό!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Α, δηλαδή σε ακραίες περιπτώσεις!!!!

Πω πω μα τι support ειναι αυτό... Και για τις πιο extreme περιπτώσεις ο ΣτρουμφοΤεχνικομαστροχαλαστής μου είναι εδώ για να σας βοηθήσει...

Υγ. Έπρεπε να παίρνω μίζες... :slap:

Βασιλείου Μάριος

Quote from: romiosΥγ. Έπρεπε να παίρνω μίζες... :slap:
Και μετά το λές συν-ευωχία?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]