Μπαχαλοεκτόνωση...!

Started by quality, 20 September, 2007, 10:29:55 PM

Previous topic - Next topic

quality

:muahahaha::muahahaha:
Να \'σαι καλά,θα μου χρειαστούν!
Να προσλάβω και ένα διακοσμητή να μου πει τη γνώμη του να μην παλεύω μόνη μου;
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Βασιλείου Μάριος

Να βρεις κανέναν καλό να μην τα κάνει μπάχαλο!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

quality

Οι εργασίες συνεχίζονται...Σε λίγες μέρες θα χει γίνει κουκλί!
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Βασιλείου Μάριος

Εσύ έβαλες το χεράκι σου και δεν δουλεύει το domain co.cc? :lol:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

quality

Λες τελικά άλλος να έχει το όνομα κι άλλος τη χάρη;
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Βασιλείου Μάριος

Τι να πω βρε παιδί μου! Όλα τα κουφά σε αυτό το φόρουμ γίνονται!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

quality

[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Βασιλείου Μάριος

Έλα με το δεξί στην ανακαινισμένη Μπαχαλοεκτόνωση!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Με το δεξί με το δεξί!!! Πάνω αριστερά Μάριε κάτι έχεις βάλει στην αρχή έγραφε test μετά μπαχαλοεκτόνωση.. Τί είναι αυτό??
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Βασικά κάτι rss που είχε ζητήσει ο Πέτρος, αλλά δεν έχω ιδέα πως δουλεύουν και θα τα ψάξω αργότερα
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Μάριε είσαι πολύ αξιέπαινος ! Όλα στό φόρουμ γιά μένα είναι πολύ πιό πρακτικά από πρίν. Καί τά έκανες όλα τόσο γρήγορα. Μπράβο σού! Όταν έρθεις στό Cern εύχομαι νά βρείς λίγο χρόνο νά συναντηθούμε γιά νά γνωριστούμε από κοντά.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Βασιλείου Μάριος

Πολύ ευχαρίοστως να γνωριστούμε!

Σας έσπασα λίγο τα νεύρα με τα error messages που πετάει κάθε λίγο, αλλά δουλεύω και εγώ ταυτόχρονα και είπα να μην το βάλω σε Maintenance
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

quality

Πότε πρόλαβες ρε Μάριε και διέδοσες ότι θα πάμε στο Cern?
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Αφού μπαχαλευτήκαμε αρκετά, (σε άλλη ενότητα βέβαια,) και σας ευχαριστώ για αυτό, να αποσύρομαι σιγά σιγά γιατί είναι ώρα για νάνι! την καληνύχτα θα την πω στα λιμέρια μου :) Δημήτρη, Ευθυμία σας ευχαριστώ για την ωραία παρέα!!!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

quality

Ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου πολυαγαπημένη Ξένια για την ωραία κουβεντούλα!Όνειρα γλυκά και απονήρευτα!Bwhahaha!
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Ξένια


Δείτε το βλέμα του Iaspi όταν διάβαζε τα pm που το έστελνα... :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ιωάννα

:laugh: Ξεκαρδιστικό το videaki -σαν και να τα διαβάσαμε, Ξένια :P

Iaspis

Quote from: Xenia

Δείτε το βλέμα του Iaspi όταν διάβαζε τα pm που το έστελνα... :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Όχι τό βλέμα, τά βλέματα...
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Τί εννοείς...? Ότι μια γέλαγες και μια αγρίευες??
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Quote from: XeniaΤί εννοείς...? Ότι μια γέλαγες και μια αγρίευες??
Όχι  Ξένια τό αγριεύω δέν είναι τό αντίθετο τού γελώ...
Βέβαια τό παιδάκι φαίνεται νά αγριεύει. Όμως μόνον φαίνεται, γιατί τά παιδιά ξεφεύγουν γρήγορα από τήν καταπίεση τής αυτοπεποίθησης καί συνεχίζουν τό παιχνίδι τους ελεύθερα.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ιωάννα

Quote from: IaspisΒέβαια τό παιδάκι φαίνεται νά αγριεύει. Όμως μόνον φαίνεται, γιατί τά παιδιά ξεφεύγουν γρήγορα από τήν καταπίεση τής αυτοπεποίθησης καί συνεχίζουν τό παιχνίδι τους ελεύθερα.
χμ... Λίγα λόγια για την \"καταπίεση της αυτοπεποίθηση\" μπορούμε να έχουμε, Iaspis; ενδιαφέρον ακούγεται...

Ιωάννα

Το videaki πόσες φορές το έχω δει; και πάντα :lol:

Ξένια

Πράγματι έχει απίστευτο γέλιο το μικρούλι! Υποθέτω ότι κάποιος θα του κάνει γκριμάτσες πίσω από την κάμερα και αυτό τις μιμείται το μικρούλι!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Quote from: Ιωάννα
Quote from: IaspisΒέβαια τό παιδάκι φαίνεται νά αγριεύει. Όμως μόνον φαίνεται, γιατί τά παιδιά ξεφεύγουν γρήγορα από τήν καταπίεση τής αυτοπεποίθησης καί συνεχίζουν τό παιχνίδι τους ελεύθερα.
χμ... Λίγα λόγια για την \"καταπίεση της αυτοπεποίθηση\" μπορούμε να έχουμε, Iaspis; ενδιαφέρον ακούγεται...
Η καταπίεση τής αυτοπεποίθησης, ξεκινάει από τό ανθρωποκεντρικό μοντέρνο «σύστημα διαπαιδαγώγησης», τό οποίο τό έφτιαξαν άθεοι (δηλαδή ανόητοι). Βασική του αρχή (καί τέλος του), είναι πώς τό κάθε παιδί πρέπει όσο πιό γρήγορα καί οριστικά νά αποκτήση εμπιστοσύνη στόν εαυτό του, γινόμενο υπεύθυνο γιά τίς πράξεις του καί τήν ζωή του, νά πιστέψει στίς δυνάμεις του, νά αποδεχθεί τίς αποτυχίες του, νά γευθεί τίς επιτυχίες του, οι οποίες αμφότερες είναι οριοθετημένες καί προσαρμοσμένες στόν γνωστό (;) τρόπο ζωής τού δυτικού κόσμου, ο οποίος χαρακτηρίζεται πρωτίστως από τήν συναίνεση, σέ ένα σύστημα αρχών καί αξιών μέ κέντρο τόν άνθρωπο.
Τό αποτέλεσμα είναι η αιχμαλωσία καί η καταπίεση πού ασκείται από τόν εχθρό, τής ψυχής πού δέν έχει μάθει νά βλέπη τόν εαυτό της όπως πράγματι είναι: Ένα απειροελάχιστο μέλος μιάς Ολότητας, πού δέν συλαμβάνεται κατ\' ουδένα τρόπο, παρά μόνο κατά Χάριν. Τήν στιγμή δέ τής Χάριτος τό απειροελάχιστο αυτό μέλος αποκτά τά χαρακτηριστικά τής Ολότητος, καί μετέχει στήν αληθινή γνώση. Τού Θεού βεβαίως!
Αυτό είναι πού δημιουργεί τόν ευεργετικό αντίποδα τής καταπιεστικής αυτοπεποίθησης, πού είναι η πίστη στόν Θεό, καί φυσικά καί τόν συνάνθρωπο. Τά δέ ευεργετικά αποτελέσματα, είναι περίπου τά αντίθετα από τά προηγούμενα· δηλαδή εμπιστοσύνη στήν Πρόνοια καί τήν βοήθεια τού Παρακλήτου, μή αποδοχή τής δυσκολίας σάν αποτυχία, αλλά συνέχιση τού αγώνα ώσπου νά έρθει η Χάρις, μή γεύση καί μή αναγνώριση τής δήθεν επιτυχίας (παρά μόνο σάν παρηγορία από τόν Κύριο), πού φέρνει εφησυχασμό, ψυχική αμέλια, καί νοητική αναισθησία, καί τέλος (καί αρχή) μία εν γένει κατανόηση τής ματαιότητας τού εφήμερου αισθητού κόσμου.
Τό αποτέλεσμα είναι η ελευθερία (συνδεδεμένη μέ τήν αφθαρσία), μίας ψυχής πού βλέπει τόν εαυτό της, όχι κάτω από τό πρίσμα τής ματαιότητος, αλλά κάτω από τήν λάμψη τής αλήθειας.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)