Το παιδί του Ίασπι!

Started by Ξένια, 07 April, 2010, 04:36:00 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Πού το έκρυβες βρε? :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

και για να μην νομίσεις ότι έγραψα για κακό καλέ μου Ίασπι την ανάποδη οπτική σου γωνία όλων των θεμάτων, θα μας αφιερώσω αυτό το τραγούδι που κοσμικό μεν, αλλά νομίζω μας ταιριάζει!
Στον καθένα με διαφορετικό τρόπο!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Έχε χάρη πού ανέβασες κάτι όμορφα λόγια σέ άλλο τόπικ....

Τό παιδάκι πάντως έχει χάρισμα. Τό κακό είναι βέβαια πού τό πήρε είδηση η ομήγυρις...Τί είναι αυτό τό χάλι; εκπομπή στήν τηλεόραση;

Ξένια εσύ έχεις καλό μουσικό γούστο..Τί τό θές αυτό τό τραγούδι; Εγώ πάντως δέν μπόρεσα νά τό ακούσω όλόκληρο...Καί ούτε «μάς ταιριάζει»
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

εεε αν διώχνεις την αφιέρωση από πάνω σου μην ανησυχείς δεν πάει χαμένη, την κρατάω για μένα!
Το ξέρω ότι έχω καλό γούστο στη μουσική! :)
Έπρεπε να το ακούσεις όλο γιατί στο έβαλα κυρίως για τον στίχο που σε αφορά άμεσα.
Άσε τα πέριξ(εκπομπή και στυλ μουσικής) και επικεντρώσου στην ουσία που είναι το ίδιο το παιδάκι και ο στίχος που υπάρχει!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Έκανα τήν καρδιά μου πέτρα (δηλαδή τά αυτιά μου) καί τό άκουσα βρέ Ξένια. Δέν βρήκα τίποτα πού νά αφορά εμένα ή κάποιον άλλον... Μάλλον δέν τό πιασα! Τί νά πώ;

Τώρα γιά τό παιδάκι άν ήταν δικό μου, ακόμα  κι ανάποδα νά γύρναγε ο κόσμος  δέν θά τό έστελνα στήν τηλεόραση...Άσε πού εγώ (εκτός από τά παιδικά μου χρόνια στό πατρικό μου σπίτι από τό οποίο έφυγα τό 1981) ποτέ δέν είχα τηλεόραση...
Βλέπεις πόσο φυσιολογικός είμαι; Είναι γιατί αναγνωρίζω τίς αντιθέσεις, καί δέν πνίγομαι στίς αναποδιές!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Όντως δεν το πιασες!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Quote from: XeniaΌντως δεν το πιασες!
Ε, βοήθα με!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Ε δεν έχεις παρά να το ξανα ακούσεις!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)