Θα μου πείτε τη γνώμη σας;

Started by Βασιλείου Μάριος, 03 October, 2009, 05:20:29 AM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

Βρίσκομαι στο στάδιο αναβάθμισης της ιστοσελίδας μου και θα ήθελα να ακούσω μερικά σχόλια.

Δείτε την εδώ: http://www.mariosv.gr/

Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Λείπουν αρκετά πράγματα. Αν δείτε κάτι στραβό, να μου το πείτε. Εγώ την έχω δοκιμάσει από 3 υπολογιστές με Mozilla Firefox 3.0.11,  Mozilla Firefox 3.5 και Internet Explorer 8 και δουλεύουν όλα 100%.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Ἀπὸ στήσιμο εἶναι πολὺ ὡραῖα. Ἀπὸ περιεχόμενο πρὸς τὸ παρὸν, ἔχει λίγα πράγματα ποὺ δὲν κρατοῦν τὸν ἐπισκέπτη πολὺ ὥρα. Μόλις τὴν ὀλοκληρώσεις Μάριε νὰ μᾶς πεῖς νὰ τήν ἐπισκεφθοῦμε πάλι.

Πάντως σέ μία ἰστοσελίδα κάποιου πού ἀσχολεῖται ἀπὸ ἀγάπη μὲ τούς ὑπολογιστὲς καὶ τὴν τεχνολογία, θὰ περίμενα ἕνα ἀρχεῖο μὲ θέματα ποὺ ἀφοροῦν τοὺς ὑπολογιστὲς, τὰ διάφορα προγράμματα, τὰ λειτουργικὰ καὶ ἄλλα παρόμοια θέματα ποὺ μποροῦν νὰ βοηθήσουν τὸν ὁποιονδήποτε.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: IaspisΠάντως σέ μία ἰστοσελίδα κάποιου πού ἀσχολεῖται ἀπὸ ἀγάπη μὲ τούς ὑπολογιστὲς καὶ τὴν τεχνολογία, θὰ περίμενα ἕνα ἀρχεῖο μὲ θέματα ποὺ ἀφοροῦν τοὺς ὑπολογιστὲς, τὰ διάφορα προγράμματα, τὰ λειτουργικὰ καὶ ἄλλα παρόμοια θέματα ποὺ μποροῦν νὰ βοηθήσουν τὸν ὁποιονδήποτε.
Το έχω υπόψιν μου αυτό και θέλω να το κάνω, αλλά θέλει και πολύ χρόνο για να γράφω τέτοια θέματα.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Quote from: MariosV
Quote from: IaspisΠάντως σέ μία ἰστοσελίδα κάποιου πού ἀσχολεῖται ἀπὸ ἀγάπη μὲ τούς ὑπολογιστὲς καὶ τὴν τεχνολογία, θὰ περίμενα ἕνα ἀρχεῖο μὲ θέματα ποὺ ἀφοροῦν τοὺς ὑπολογιστὲς, τὰ διάφορα προγράμματα, τὰ λειτουργικὰ καὶ ἄλλα παρόμοια θέματα ποὺ μποροῦν νὰ βοηθήσουν τὸν ὁποιονδήποτε.
Το έχω υπόψιν μου αυτό και θέλω να το κάνω, αλλά θέλει και πολύ χρόνο για να γράφω τέτοια θέματα.
Ναί θέλει πολὺ χρόνο, ἰδίως τόν πρῶτο χρόνο... Συνδίασὲ το καί μὲ θέματα ποὺ προκύπτουν ἀπὸ τὶς σπουδὲς σου ἴσως. Πάντως κάτι τέτοιο μπορεῖ νὰ πάρει ἔκταση,θά πιάσει σίγουρα τόπο, καὶ θὰ κάνει τὴν σελίδα σου νομίζω γνωστὴ καὶ προσφιλή.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

quality

Μάριε,εγώ στα είπα...:cowboy:
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Θεοδώρα

:( δεν μου αρέσει καθόλου.......! Μία \"ψυχρή\" και άψυχη από όλες τις απόψεις πρώτη σελίδα τουλάχιστον.
Δεν μου αποπνέει καμία ζεστασιά για να προχωρήσω στα θέματά της (ακόμα και τεχνολογικά)
Ένας παγωμένος και ρομποτικός σχεδιασμός...........  
Άσε τη μουσικούλα! το μηχανικό (φυσικό δεν δείχνει) σχέδιο, τα ψυχρά χρώματα!!
Με όλο το θάρρος και την αγάπη που σου έχω καλέ μου αδελφέ, ξανασκέψου τα.......
ΠΑΓΩΣΑ!!!!  :cry:
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Βασιλείου Μάριος

Ναι, είναι και αυτό μια άποψη σεβαστή. Θα το έχω υπόψιν μου! ;)
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Αρτέμης

Μάριε δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι, αλλά ένα \'\'ψαχτήρι\'\' ίσως βοηθούσε κάποιον να βρει αμέσως ένα θέμα που τον ενδιαφέρει..
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Βασιλείου Μάριος

Quote from: ΑρτέμηςΜάριε δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι, αλλά ένα \'\'ψαχτήρι\'\' ίσως βοηθούσε κάποιον να βρει αμέσως ένα θέμα που τον ενδιαφέρει..
Μα δεν έχει ακόμα τίποτα ακόμα μέσα η σελίδα . . . :lol:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

«Τὰ ψυχρὰ θέρεται, θερμὸν ψύχεται, ὑγρὸν αὐαίνεται, καρφαλέον νοτίζεται.» (Ἠράκλειτος)
Ἐρμηνεία:
Τα ψυχρά θερμαίνονται, το θερμό ψύχεται, το υγρό ξεραίνεται, το στεγνό δροσίζεται.


Τὸ περιεχόμενο Μάριε εἶναι τὸ σημαντικώτερο. Αὐτὸ σημαίνει συνέχεια, συνέπεια, συλλογή... Τό περιεχόμενο ἀναδεικνύει  καὶ τὸ περιέχον.
Νταλίκες; Καμμία ἀντίρρηση! Ὃμως εἶναι λίγες πρὸς τὸ παρὸν...
Τεχνολογία καὶ ὑπολογιστὲς; Ἀκόμα καλύτερα....Φόρτωνε πράγμα....
Πολλὰ θέματα, ὅσα καὶ τὰ ἐνδιαφέροντὰ σου; Πολὺ ὡραῖα! Συνέδεσὲ τα. Ὃσο γίνεται καὶ μπορεῖς! Κοίτα τὶ λέγεις στὴν ἀρχὴ: «Η αγάπη μου για τους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και την τεχνολογία, με ώθησε να δημιουργήσω και μια προσωπική μου ιστοσελίδα.» Αὐτὸ περιμένουν ὅλοι νὰ δοῦν περαιτέρω...τήν ἀγάπη σου γιά τούς ὑπολογιστὲς, ποὺ εἶναι καὶ ἡ ἀγάπη σου γενικώτερα....

Ἐντάξει τὰ κορίτσια ἔχουν μερικὲς φορὲς  μιὰ χρησιμότατη καλαισθησία ποὺ μᾶς ὑπενθυμίζει  ὅτι ξεχάσαμε τὸ κυρίως θέμα, τὴν στιγμὴ μάλιστα ποὺ δὲν εἴμαστε κατάλληλοι γιὰ τὰ ἐπί μέρους!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)