Αλλαγή διεύθυνσης e-mail - Αναφέρθηκαν προβλήματα

Started by Βασιλείου Μάριος, 02 May, 2009, 01:04:52 PM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

Τις τελευταίες μέρες, μου αναφέρθηκαν προβλήματα οτι δεν φτάνουν τα e-mail επικύρωσης για αλλαγή του e-mail. Εγώ δοκίμασα με τον γνωστό χρήστη \"TestUser\" και έγινε κανονικά όλη η διαδικασία αλλαγής. Δήλωσα το νέο mail και έβαλα τον κωδικό μου στο φόρουμ, ήρθε η επικύρωση, πάτησα το link που δίνει, μου έβγαλε μήνυμα οτι η διεύθυνση άλλαξε.

Συμπέρασμα: Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από το forum.
Πιθανά άλλα προβλήματα: Μήπως δεν σας έρχονται τα mail για το λόγο οτι υπάρχει spam protection κτλ.


Να το σιγουρέψουμε κιόλας,
Όποιος έχει και δεύτερο λογαριασμό mail, ας δοκιμάσει να κάνει αλλαγή και να το επαναφέρει ξανά. Θα με βοηθούσε πολύ αυτό ώστε να μην κάνω εγγραφές σε yahoo,hotmail,gmail κτλ. Έτσι θα δούμε τι φταίει. Αν κάποιος κολλήσει και δεν μπορεί να το επαναφέρει, να μου στείλει mail στο forum παπάκι sinevohia.gr ή στο info παπάκι mariosv.gr

Όποιος το κάνει, να μου γράψει εδώ.


Ευχαριστώ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα

Δοκίμασα να δώσω νέα διεύθυνση (windowslive.com) και δεν βλέπω e-mail επικύρωσης. Επιστρέφω στο προφίλ της συνευωχίας και η διεύθυνση που εμφανίζεται είναι η παλιά (yahoo.gr). Επέλεξα αποδοχή όλων των cookies και επανέλαβα τη διαδικασία αλλά τίποτα. Τείχος προστασίας των windows δεν έχω ενεργοποιήσει, έχει όμως το Norton 360  στα firewall  protection settings ενεργοποιημένα όλα τα general settings.

Βασιλείου Μάριος

Quote from: ΙωάνναΔοκίμασα να δώσω νέα διεύθυνση (windowslive.com) και δεν βλέπω e-mail επικύρωσης.
Δεν έχει σχέση ο η/υ σε τέτοιες διευθύνσεις. Εκεί θα δεις το spam prorection του hotmail σου.




Θα φτιάξω και εγώ ένα λογαριασμό να δω. :( :unsure:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Θα τρελαθώ..... :yikes:

Σε μένα έρχεται. Έκανα ένα mail στο hotmail και έρχεται κανονικά. Δείτε:


Θα δοκιμάσω να κάνω και μια καινούρια εγγραφή στο forum.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Και με καινούρια εγγραφή, πάλι έρχεται κανονικά.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: ΙωάνναΔοκίμασα να δώσω νέα διεύθυνση (windowslive.com) και δεν βλέπω e-mail επικύρωσης. Επιστρέφω στο προφίλ της συνευωχίας και η διεύθυνση που εμφανίζεται είναι η παλιά (yahoo.gr). Επέλεξα αποδοχή όλων των cookies και επανέλαβα τη διαδικασία αλλά τίποτα. Τείχος προστασίας των windows δεν έχω ενεργοποιήσει, έχει όμως το Norton 360  στα firewall  protection settings ενεργοποιημένα όλα τα general settings.
Για ακολούθησε τα βήματα που θα σου πω να δούμε αν έχουμε τις ίδιες ρυθμίσεις.
-ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ MAIL ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΟΧΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΣΤΟ FORUM-

1)Πήγαινε πάνω δεξιά στο mail σου και πάτα \"Επιλογές\" > \"Περισσότερες επιλογές\". (δες την εικόνα από κάτω)

2) Δες στην κατηγορία \"Ανεπιθύμητη αλλ/γραφία\" πάτα το \"Φίλτρα και αποστολή αναφοράς\" και δες αν τα έχουμε ίδια:
      > Τυπικό - Τα περισσότερα ανεπιθύμητα μηνύματα αποστέλλονται στο φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.
      > Αργότερα - Η ανεπιθύμητη αλληλογραφία μετακινείται αυτόματα στο φάκελο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας, από όπου διαγράφεται ύστερα από δέκα ημέρες.
      > Χωρίς αναφορά - Το κουμπί \"Ανεπιθύμητη αλληλογραφία\" χρησιμοποιείται ακριβώς όπως το κουμπί \"Διαγραφή\". Δεν αποστέλλεται αναφορά στη Microsoft ή σε άλλες υπηρεσίες.

ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:
1) Ακολούθησε πάλι το βήμα 1 των προηγούμενων οδηγιών ώστε να πας στις ρυθμίσεις.
2) Δες στην κατηγορία \"Ανεπιθύμητη αλλ/γραφία\" πάτα το \"Ασφαλείς και αποκλεισμένοι αποστολείς\".
3) Μπες στο \"Αποκλεισμένοι αποστολείς\" και σιγουρέψου οτι δεν είναι αποκλεισμένη η διεύθυνση του φόρουμ (forum παπάκι sinevohia.gr). Αν είναι, κατάργησε τον αποκλεισμό.
4) Κάνε πίσω και μπες στο \"Ασφαλείς αποστολείς\" και πρόσθεσε το \"forum παπάκι sinevohia.gr\"

Μετά δοκίμασε να αλλάξεις πάλι mail να δεις αν έρχεται.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα

Έγινε!!!
Την πατάτα που έκανα δεν μπόρεσες ούτε εσύ να την προβλέψεις!!!
Ερχόταν ειδοποίηση από το windowslive messenger ότι έχω νέα μηνύματα, πατούσα πάνω της και με πήγαινε σε msn hot mail με συμπληρωμένη την διεύθυνση, ε, κι εγώ έβαζα κωδικό και έμπαινα στα εισερχόμενα. Κανένα νέο μήνυμα στα εισερχόμενα. :o  Ερχόταν εν τω μεταξύ συνέχεια ειδοποιήσεις, οπότε παρατήρησα ότι η συμπληρωμένη διεύθυνση είναι μία δεύτερη διεύθυνση που έχω στο windowslive αλλά όχι αυτή που έδωσα στο forum. (Επαναπαύθηκα επειδή την είχε συμπληρωμένη) Στη συνέχεια βέβαια, όλα καλά!!!  :sorry: για τη \"βοήθεια\" :blush:

Paroike, τα ανεκδοτάκια με τους τεχνικούς και τις ξανθές έχουν χώρο?? :P

Βασιλείου Μάριος

δεν πειράζει :muahahaha: .

Φτάνει να δουλεύει το forum σωστά, ώστε να μην έχουμε προβλήματα!

:muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]