News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Κι αν μετρηθούμε-Ραλλία Χρηστίδου

Started by quality, 29 December, 2008, 04:01:41 PM

Previous topic - Next topic

ρωμηός

Quote from: staboz
Quote from: XeniaΕγώ νομίζω ότι θα μπορούσε ο κ.Σταύρος να πει την άποψή του με τρόπο που να μην προκαλεί τέτοιου είδους -δικαιολογημένες- αντιδράσεις.
Και το έχουμε ξαναπεί, επειδή καλός ο Πλάτων, αλλά πρό Χριστού ο τύπος. Τώρα πια ισχύει:,  το καλό παύει να είναι καλό, όταν δεν γίνεται με καλό τρόπο.
Γιατί να επαναλαμβανόμαστε? Τώρα θα μου πείτε, κοίτα ποιος μιλάει...
Είμαι εγώ... αλλά είστε και σεις όμως αδερφάκι μου ώρες ώρες... :) Με το συμπάθειο ε....
Κι εγώ νομίζω ότι ο κ.Σταύρος θα έπρεπε να πει την άποψή του με πιο κομψό τρόπο.
Αλλά την έχει πει πολλές φορές και φυσικά στα ίδια και στα ίδια ξαναγυρνάμε...
Και -επαναλαμβάνω- δεν με ενοχλούν αυτά καθαυτά τα κοσμικά τραγούδια. Όποιος θέλει να τα ακούει και να τα τραγουδάει ας το κάνει μέρα-νύχτα.
Αλλά όταν από τον Μάξιμο τον Ομολογητή και τον Συμεών τον Νέο Θεολόγο πάμε σε κάθε ηλίθια Χρηστίδου και την προβάλουμε απ᾿ αυτό το Φόρουμ, τότε...
Έ! Έχεις δίκαιο, Mistral...
QuoteΚαι μιλώντας για την εαυτό μου και μόνο που μπαίνω σε ένα forum και γράφω και συνομιλώ
με γυναίκες πτώσις μου λογίζεται αν πάρω κατά γράμμα το πού και πως πρέπει να διάγω τον βίον μου.
Αν δεν θέλω να μετέχω σε όλα αυτά - γνωρίζοντας εκ προοιμίου ότι σε έναν χώρο συχνάζουν νέοι άνθρωποι και γυναίκες δεν μπαίνω καθόλου. Κάθομαι στην ησυχία μου και δεν συναναστρέφομαι όπως πολλές φορές κάνω. Απ την στιγμή που συναναστρέφομαι ...
Σωστά... Καιρός να φεύγουμε από εδώ πέρα!
Ε, καλά τώρα!! Όλα αυτά είναι υπερβολές και μεγάλα λόγια. Αυτό δεν σημαίνει ότι διαφωνώ με την ουσία των όσων λέει ο Στάμποζ αλλά υπάρχουν πολλοί και διαφορετικοί τρόποι \"αγώνος\"! Δεν είμαστε όλοι στο ίδιο επίπεδο. Ο μοναχός ας πούμε δεν θα συμμετάσχει σε ηλεκτρονικά φόρουμς, πολύ δε περισσότερο δεν θα έχει προφίλ στο facebook. Ο λαϊκός μπορεί ενδεχομένως να τα κάνει αυτά και να προσπαθεί να περιορίζεται σε πράγματα και θέματα που να ανταποκρίνονται περισσότερο στη πίστη του. Άλλο άλλο. ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ Όσοι νομίζουν ότι ανακατεύονται εδώ τα πράγατα τόσο ώστε να προσβάλλεται η ηθική τους, σίγουρα θα ήταν καλύτερα να φεύγανε κι απο δω κι απο το Facebook και από το Hi5! Θα ήταν καλύτερο για τους ίδιους και μόνο! Δεν το λέω για να φύγει κανένας, εγώ όλους τους θέλω. Αλλά αν είναι για το καλό του...

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΌσοι νομίζουν ότι ανακατεύονται εδώ τα πράγατα τόσο ώστε να προσβάλλεται η ηθική τους, σίγουρα θα ήταν καλύτερα να φεύγανε κι απο δω κι απο το Facebook και από το Hi5! Θα ήταν καλύτερο για τους ίδιους και μόνο!
Πως μπορείς να το λες αυτό μετά από ενάμιση χρόνο συνεργασίας? Πως μπορείς να λες με τόση ευκολία, τέτοια λόγια σε κάποιον που ήδη σκέφτεται να φύγει?
Δηλαδή έχεις φτάσει σε τέτοια μέτρα απάθειας που να μη σε επηρέαζει η απουσία κάποιου από εδώ? Ευχαριστούμε πολύ!! Μας υποχρέωσες!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Δεν χρειάζεται τόσος ρεαλισμός νομίζω!!!!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Απάθεια είναι να νοιάζομαι για το καλό κάποιου?  Αν κάποιος το θεωρεί καλό (πνευματικά καλό) να φύγει από εδώ, εγώ γιατί να τον κρατήσω σε κάτι που μπορεί να του μοιάζει με κόλαση;;; Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά!!! Πίστεψέ με. Και δεν αναφερόμουν στο Στάμποζ μόνο! Αλλοίμονο!  Ίσα ίσα η παρουσία του εδώ μπορεί να μας βοηθήσει πολύ όλους μας. Αλλά αν αυτό αποβαίνει εις βάρος του, τι θα πω? Και αν μου συγχωρέσετε και μια προσωπική γνώμη θα έλεγα ότι για έναν άνθρωπο (μιας και πιάσαμε τον Στάμποζ) που έχει αφιερωθεί και ζει μοναχική ζωή, η απομάκρυνση από όλα αυτά θα ήταν πιστεύω το δέον!

ρωμηός

Quote from: ρωμηόςθα ήταν πιστεύω το δέον!
Όπως ακριβώς το δέον θα ήταν να μην ανακατεύομε θεολογία και κόσμο εδώ στο φόρουμ. Ακριβώς το ίδιο είναι!

Ξένια

Αν έμπαινε για την πλάκα του να το έλεγες αυτό.
Τώρα κακώς το είπες.
Εκτός αν θεωρείς ότι το διαδίκτυο είναι μόνο για τους λαικούς.
Απ\' τη μία θέλουμε την εκκλησία κοντά στους νέους από την άλλη λέμε, εσύ είσαι για εκεί, εσύ για εκεί κλπ κλπ κλπ.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αρτέμης

Να βάλουμε και λίγο Πιραντέλλο,έτσι για να συνεννοηθούμε καλύτερα?:clap::judge:
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

ρωμηός

Quote from: XeniaΕκτός αν θεωρείς ότι το διαδίκτυο είναι μόνο για τους λαικούς.
Προφανώς είναι! Αυτό είναι το δέον. Ο μοναχός αναχωρεί εκτός του κόσμου, όχι μόνο ως προς τον τόπο αλλά και ως προς τον τρόπο. Αλλιώς θα ήταν υποκρισία να είχε τον τόπο και όχι τον τρόπο. Το διαδίκτυο μπορεί να μην είναι εφάρματο αλλά τουλάχιστον δεν ομοιάζει με τον αγγελικό βίο που καλείται να ζει ο μοναχός. Κι αυτά αφορούν μοναχούς. Κι όχι τον Στάμποζ, ο οποίος είναι αφιερωμένος μεν, αλλά με \"ειδικότητα\" την ιεραποστολή, άρα δρα εντός!  Βέβαια οι τρόποι δράσης είναι ποικίλοι. Και το δέον είναι να έχουνε ένα περιορισμό, αλλιώς ξεχυλώνει το πράγμα!


Quote from: XeniaΑπ\' τη μία θέλουμε την εκκλησία κοντά στους νέους από την άλλη λέμε, εσύ είσαι για εκεί, εσύ για εκεί κλπ κλπ κλπ.
Εγώ είπα το δέον. Δεν το επιβάλλω σε κανέναν! Αλλά η αλήθεια είναι \"ο καθείς εφ ω ετάχθη\"! Ο Στάμποζ άλλωστε δεν είναι εκκλησία μόνος του και φεύγοντας απο δω αυτό δεν θα σημάνει αυτό που λές
Quote from: XeniaΑπ\' τη μία θέλουμε την εκκλησία κοντά στους νέους από την άλλη λέμε, εσύ είσαι για εκεί, εσύ για εκεί κλπ κλπ κλπ.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός αυτή τη φορά!

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΣωστά... Καιρός να φεύγουμε από εδώ πέρα!
Ααααααααχχχχχχχ,
μόνο λόγια ήταν, τίποτα πιο πέρα,
που τα λέει τη νύχτα (02:05:49 πμ) μα χάνονται τη μέρα....

Ερώτηση: (τύπου Ξένιας)
Μωλέ κ. Σταύρο, μήπως είναι μποτάκι αυτό που λέει συνεχώς οτι θα φύγετε?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: MaRiOsVΕρώτηση: (τύπου Ξένιας)
Μωλέ κ. Σταύρο, μήπως είναι μποτάκι αυτό που λέει συνεχώς οτι θα φύγετε?
Όχι!!!!! Σταμποτάκι είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

:clap:
:clap:
:clap:

:clap:

ρωμηός

Quote from: ΑρτέμηςΝα βάλουμε και λίγο Πιραντέλλο,έτσι για να συνεννοηθούμε καλύτερα?:clap::judge:
Εμ έτσι είναι μεγάλε γιατί έτσι νομίζουμε!!!

Ξένια

Παύλο περίμενα από σένα μια πιο ανοιχτόμυαλη προοπτική...
Αλλά το έκαστος εφ\' ώ ετάχθη είναι πολύ σωστό που είπες!
Ας απαντήσει ο ίδιος για να μην πω κάτι λάθος εγώ..
Αλλά νομίζω ότι δεν συμμετέχει από μόνος του εδώ, χωρίς έγκριση.
Σκέψου όμως ότι είναι λίγο διαφορετικό το μοναχικό σχήμα, από μια αδελφότητα που προσφέρει και κοινωνικό έργο.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αρτέμης

Μου φαίνεται Ξένια είσαι \'\'βαράτε με κι ας κλαίω\'\'..Και εξηγούμαι:
Από την μια ανεβάζεις τραγούδια(και όχι μόνο εσύ),τα οποία κράζει ο κ.Στάμποζ,απαντά ο Ρωμηός(παίρνοντας ουσιαστικά το μέρος σου και των υπολοίπων) αλλά εσύ κάνεις την έκπληξη και υπερασπίζεσαι τον κ.Στάμποζ,και εμμέσως λες \'\'ναι κ.Σταύρο,κράξτε μας και άλλο,ότι και να λέτε εμείς Ραλλία θ\'ακούμε!\'\'Με μπέρδεψες λίγο..
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Αρτέμης

Quote from: XeniaΠαύλο περίμενα από σένα μια πιο ανοιχτόμυαλη προοπτική...
Δηλαδή τι περίμενες ακριβώς???Δεν είναι ήδη ανοιχτομυαλιά ο τρόπος λειτουργίας του φόρουμ και επικοινωνίας μεταξύ των μελών?Τα θέματα πάσης φύσεως που εκθέτονται εδώ(μέχρι και Ραλλία βάλαμε!) δεν σου προκαλούν εντύπωση[Ενώ θα περίμενε κάποιος θεολογικά και μόνο θέματα,οι προσφωνήσεις μεταξύ των μελών να είναι του στυλ \'αδερφοί και πατέρες\',οι γυναίκες να μην γίνονται δεκτές στο φόρουμ για τους γνωστούς λόγους που θεωρούνται επικίνδυνες(Θεός φυλάξει..)]?
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Ξένια

Quote from: ΑρτέμηςΜου φαίνεται Ξένια είσαι \'\'βαράτε με κι ας κλαίω\'\'..Και εξηγούμαι:
Από την μια ανεβάζεις τραγούδια(και όχι μόνο εσύ),τα οποία κράζει ο κ.Στάμποζ,
Εξηγούμαι και εγώ.
Έψαξα όλες μου τις δημοσιεύσεις τραγουδιών και δε βρήκα ούτε ένα κράξιμο από τον staboz.
Επίσης, ακόμα και να έτρωγα κράξιμο, η διαφωνία μου δεν είναι αν πρέπει η όχι να δημοσιεύονται τέτοια θέματα (αυτό το κρίνει ο καθένας μόνος του).
Διαφωνώ με το να νιώθει κάποιος άσχημα με μια άλφα κατάσταση και κάποιος άλλος να του ενισχύει τον λογισμό!


Quote from: Αρτέμηςαπαντά ο Ρωμηός(παίρνοντας ουσιαστικά το μέρος σου και των υπολοίπων) αλλά εσύ κάνεις την έκπληξη και υπερασπίζεσαι τον κ.Στάμποζ,και εμμέσως λες \'\'ναι κ.Σταύρο,κράξτε μας και άλλο,ότι και να λέτε εμείς Ραλλία θ\'ακούμε!\'\'Με μπέρδεψες λίγο..
Ποιο μέρος των υπολοίπων και ποια υπεράσπιση λες τώρα?
Εδώ δεν είναι δικαστήριο ούτε στρατόπεδο για να χωριζόμαστε σε παρατάξεις.
Αν ήσουν εδώ και συ από την αρχή του φόρουμ ίσως καταλάβαινες καλύτερα τί είδους σχέσεις είχαμε μεταξύ μας...
Δεν είμαστε άγνωστοι πια... Και μου κάνει εντύπωση να βγαίνει ο Παύλος με άνεση και να λέει ούτε λίγο ούτε πολύ:
Δεν με απασχολεί αν θα φύγει κάποιος, μου είναι αδιάφορο.

Τέλος δεν υπερασπίζομαι κανέναν. Κανείς δεν έχει ανάγκη την υπεράσπισή μου άλλωστε.
Πολλές φορές έχω έρθει σε ρήξη με τον κ. Σταύρο αλλά αυτό δε με εμποδίζει να έχω άποψη.
Και η άποψή μου αυτή τη στιγμή είναι η εξής.
Κακώς ο κ. Σταύρος λέει συνέχεια ότι θέλει να φύγει. Είναι κουραστικό και επίσης προκαλεί δίκαιες αντιδράσεις.
Κακώς ο Παύλος ενισχύει με τον τρόπο του αυτή την επιθυμία του (γιατί τι περιμένεις να κάνει αν εσύ λες δημόσια αυτά που είπες σε προηγούμενο μήνυμα).
Και τώρα όσον αφορά το τραγούδι, δεν σχολίασα γιατί απλά δεν το προτιμώ.
Αλλά δε βγήκα να πω είναι βλακεία.
Ούτε όμως βγήκα να πω φεύγω επείδη μια κοπελίτσα 18 χρονών δημοσίευσε ένα τέτοιο τραγούδι.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Quote from: Αρτέμης
Quote from: XeniaΠαύλο περίμενα από σένα μια πιο ανοιχτόμυαλη προοπτική...
Δηλαδή τι περίμενες ακριβώς???Δεν είναι ήδη ανοιχτομυαλιά ο τρόπος λειτουργίας του φόρουμ και επικοινωνίας μεταξύ των μελών?Τα θέματα πάσης φύσεως που εκθέτονται εδώ(μέχρι και Ραλλία βάλαμε!) δεν σου προκαλούν εντύπωση[Ενώ θα περίμενε κάποιος θεολογικά και μόνο θέματα,οι προσφωνήσεις μεταξύ των μελών να είναι του στυλ \'αδερφοί και πατέρες\',οι γυναίκες να μην γίνονται δεκτές στο φόρουμ για τους γνωστούς λόγους που θεωρούνται επικίνδυνες(Θεός φυλάξει..)]?
Γιατί παίρνεις τα άκρα... Μη βιάζεσαι.
Ανοιχτόμυαλος είναι και πνευματώδης, όπως τον έχω χαρακτηρίσει και σε κάποια άλλη ευκαιρία.
Αλλά στο συγκεκριμένο θέμα της προσβασιμότητας του διαδικτύου από μέλος κάποιας αδελφότητας λυπάμαι αλλά δεν το βλέπει σωστά.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Τό καλό κάποιου περνάει μέσα από τό δικό μας καλό.Έτσι γίνεται πάντα μέ τό καλό, ταξειδεύει σέ ανοιχτούς δρόμους. Αυτό, πού αποξενώνει τόν άλλον από αυτό πού είναι γιά όλους μας καλό, είναι η αρχή τής έλειψης τού καλού, πού προέρχεται από παρακοή. Από αυτήν ξεκινούν όλες οι λεγόμενες κακίες...Συνεπώς ο καθείς άς φροντίζει γιά τό δικό του καλό.
Τό δέ αντιθετό τής  παρακοής, πού είναι τό θεμέλιο τής μοναχικής (μας) ζωής, είναι η υπακοή πού δέν διατίθεται μέ τίποτα, στό αρχικό αίτιο τής έλειψης πού ονομάζεται πειρασμός.
Ανάμεσα δέ στόν παράδεισο καί τήν κόλαση, υπάρχει αμφίδρομη η ζωή πού είναι προορισμένη νά διαχωρίζει εσσαεί, αυτά πού είναι αδύνατον νά συνορεύσουν μεταξύ τους. Γι αυτό ακριβώς αμφίδρομη, μέ τόν  δρόμο τής παρακοής νά οδηγεί στήν λαïκή ποσότητα τής κολάσεως όπου καθένας παρακούει εμπιστευόμενος τήν γνώμη του, ενώ μέ τόν δρόμο τής υπακοής νά επιστρέφει στήν μοναχική ποιότητα τού παραδείσου όπου όλοι πιστεύουν στόν Λόγο τού Θεού...
Αυτό λοιπόν πού είναι προορισμένο νά διαχωρίζει εσσαεί, αυτά πού είναι αδύνατον νά συνορεύσουν μεταξύ τους, αυτό ακριβώς έχει καί τά χαρακτηριστικά αμφοτέρων, καί εκεί κρίνεται καί η προαίρεση τού ανθρώπου ως πρός τήν μοναχική υπακοή του στόν Λόγο αφ\' ενός, είτε ως πρός τήν λαïκή ιδιόρυθμη γνώμη/παρακοή του αφ\' ετέρου. Κάτι σάν «Έτσι είναι, επειδή τό νομίζουμε!»...
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Δημήτρη μην με κάνεις να νιώθω άτομο με μηδενικό IQ.
Ηδη έχω παρακαλέσει να γράφουμε πιο απλά.
Το ξέρω ότι ο καθένας έχει τον δικό του τροπο να γράφει,
αλλά εντάξει κάνε μια προσπάθεια να γράφεις τα ωραία που γράφεις λίιιιιγο πιο απλά και πρακτικά.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Quote from: XeniaΔημήτρη μην με κάνεις να νιώθω άτομο με μηδενικό IQ.
Ηδη έχω παρακαλέσει να γράφουμε πιο απλά.
Το ξέρω ότι ο καθένας έχει τον δικό του τροπο να γράφει,
αλλά εντάξει κάνε μια προσπάθεια να γράφεις τα ωραία που γράφεις λίιιιιγο πιο απλά και πρακτικά.
Νάτο μέ λιγότερα λόγια:
«Ο άρχο­ντας, που δικό του είναι το μαντείο στους Δελφούς, ούτε λέει ούτε κρύβει αλλά σημαίνει»
Όχι Πιραντέλλο, αλλά Ηράκλειτος!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

mistral

Νομίζω πως γράφεται όλοι σας - εγώ έγραφα μέχρι το πρωΐ - εντελώς άσχετα με το θέμα!!!!
Και δεν θυμάμαι να πάρει η ευχή αν είμαι και αρχιτρίκλινος σε αυτή την θεματική ενότητα για ναρχίσω να σβήνω μηνύματα :(

Μιάς λοιπόν και το συνεχίζουμε το θέμα εντελώς άσχετα με την Ράλλια πρέπει οι διαχειριστές να αποφασίσουν:

1ον) Θέλουν ένα καθαρά θεολογικού περιεχομένου φόρουμ ναί ή όχι;

2ον) Θέλουν να μπαίνουν σε αυτό το φόρουμ και άνθρωποι με ελάχιστο
          ή χωρίς καθόλου ενδιαφέρον για θέματα θεολογικά ναί ή όχι;


3ον)Θέλουν οι διαχειριστές να γίνεται ελεύθερη διακίνηση θεμάτων και ιδεών  
         εκτός των καθαρά θεολογικών πλαισίων ναί ή όχι;


Αποφασίστε στα παραπάνω ερωτήματα και μετά είναι εύκολο να γίνει η διαχείρηση του φόρουμ

Όμως πρέπει να αποφασίσετε!

Και με την ευκαιρία: θέλετε να εφαμόζονται οι ήδη υπάρχοντες κανονισμοί του φόρουμ ναί ή όχι;
Γιατί παρατηρώ πως πραγματικά κανένας μας δεν τηρεί τους κανόνες του φόρυμ

Γράφουμε εντελώς offtopic θέματα
Κάνουμε στο main forum παρατηρήσεις για το πώς γράφουν οι άλλοι
Γράφουμε υποτιμητικά και απαξιωτικά σχόλια εις βάρος άλλων χρηστών
Γράφουμε σε greeklish απαξιωτικά (ναι αναφέρομαι στον κύριο Σταύρο)
...καθώς και μύριες άλλες παραβάσεις των κανονισμών και ..

... ποτέ δεν είδα να σβήνετε κάποια παράθεση!!!!

Δεν θάπρεπε κάποιος αρχιτρίκλινος να σβήσει όλα τα greeklish
και τα offtopics στο θέμα με το aids? Γιατί δεν το κάνετε;
Και αφού δεν το κάνετε γιατί τότε έχετε τους κανονισμούς;
Μου αρέσει μετά που ανοίγονται και θέματα για τα επεισόδια των αναρχικών!
Εδώ έχουμε καταντήσει μια απέραντη αναρχία όλοι μας
σε ένα forum υποτίθεται πνευματικών ανθρώπων!!!

Ενημερώνω λοιπόν πως αρχής γενομένης από σήμερα στις θεματικές ενότητες  
που είμαι αρχιτρίκλινος όλα τα παραπάνω πόστς θα διαγράφονται πάραυτα!

Και επιπλεόν νομίζω πως οι κανονισμοί του φόρουμ πρέπει να γίνουν σαφέστεροι
να τροποιποιηθούν δηλαδή  και να εφαρμόζονται απ όλους μας!!!!
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Όταν γράφει κάποιος off topic νομίζω ο σωστός αρχιτρίκλινος το μεταφέρει στη σωστή ενότητα, δεν το διαγράφει για χ  δικούς του λόγους. Υπάρχουν κανόνες για το πότε διαγράφονται τα posts τα έχει γράψει πολύ ωραία ο Μάριος.
Σε κάθε ενότητα επίσης απο κάτω γράφει ποιος είναι αρχιτρίκλινος δεν είναι δύσκολο να το δεις.
Άλλαξε ύφος γιατί έτσι δεν βελτιώνεται η κατάσταση. Χαλάρωσε.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: XeniaΌταν γράφει κάποιος off topic νομίζω ο σωστός αρχιτρίκλινος το μεταφέρει στη σωστή ενότητα, δεν το διαγράφει για χ  δικούς του λόγους. Υπάρχουν κανόνες για το πότε διαγράφονται τα posts τα έχει γράψει πολύ ωραία ο Μάριος.
Σε κάθε ενότητα επίσης απο κάτω γράφει ποιος είναι αρχιτρίκλινος δεν είναι δύσκολο να το δεις.
Άλλαξε ύφος γιατί έτσι δεν βελτιώνεται η κατάσταση. Χαλάρωσε.
Δεν είπα να το διαγράψει για δικούς του λόγους κάποιος
Εϊπα να το διαγράψει επειδή παραβαίνει τους κανονισμους
Και η παράβαση των κανονισμών δεν μεταφέρεται σε άλλη ενότητα
Διαγράφεται.
Τι να μεταφέρει δηλαδή; Τα απαξιωτικά σχόλια; ή τα greeklish?

Ναι γνωρίζω που είμαι αρχιτρίκλινος ευχαριστώ
Στο καθ\' υπερβολήν έγραψα το «δεν θυμάμαι αν είμαι..»
Και είμαι πολύ χαλαρός και άνετος. Και πάλι ευχαριστώ

Επί της ουσίας δεν θα είχε τεθεί κάν θέμα αν η διαχείριση δεν επέτρεπε και το section Μουσική
ή εάν είχε βάλει μόνο Βυζαντινή μουσική αντί σκέτο Μουσική. ή Παραδοσική μουσική...κλπ

Γιατί δεν γίνεται απ την μια μεριά θα δεχόμαστε κάποιες θεματικές ενότητες
και απ την άλλη να γίνεται το forum μπάχαλο επειδή σε κάποιους δεν αρέσουν κάποια τραγοπυδια
ΑΝ συνεχίζει να υφίσταται η θεματική ενότητα Μουσική απλά σε όποιον δεν αρέσει δεν την διαβάζει
αντί να γυρίζει το forum ανάποδα με τους υποτιμητικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς
Διαφορετικά ας βγεί η θεματική ενότητα όπως και όποιες άλλες ενοχλούν.  Απλό είναι
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Λίγη καλή καρδιά να υπάρχει όλα θα λυθούν....
Δεν χρειάζεται ούτε αυστηρή εφαρμογή των κανονισμών ούτε τίποτα... Η καλη καρδιά είναι υπεράνω κανονισμών...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: XeniaΛίγη καλή καρδιά να υπάρχει όλα θα λυθούν....
Δεν χρειάζεται ούτε αυστηρή εφαρμογή των κανονισμών ούτε τίποτα... Η καλη καρδιά είναι υπεράνω κανονισμών...
Συμφωνώ.
Οι κανονιμσοί υπάρχουν για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει η καλή καρδιά... νομίζω
Όπως με τους χρήστες που μπαίνουν για να κάνουν μπάχαλο το forum π.χ.
Δεν αντιμετωπίζονται με την καλή καρδιά αλλά με τους κανονισμούς

Όταν η αγάπη απουσιάζει τότε εφαρμόζεται ο νόμος.
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Ακριβώς...άρα καιρός να τους αφήσουμε στην άκρη (με την καλή έννοια, δεν εννοώ να κάνουμε χαζομάρες)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)