Επεισόδια σε όλη την Ελλάδα

Started by Αρτέμης, 09 December, 2008, 03:45:39 PM

Previous topic - Next topic

Αρτέμης

Φαντάζομαι όλοι είδατε το κομφούζιο που επικρατεί αυτές τις μέρες σε όλη την χώρα από τις διαδηλώσεις για τον θάνατο του νεαρού στην Αθήνα. Αυτό που με εξοργίζει είναι η υποκρισία των συμμετεχόντων που ανέχονται τους λίγους ανεγκέφαλους(άντε μη πω τίποτα βαρύτερο) καθώς είναι προφανές ότι μόνο για να διαμαρτυρυθούν δεν πάνε σ\'αυτές τις πορείες. Ξαφνικά χάσανε το δίκιο τους, και το ψάχνουνε στα σπασμένα και καμμένα μαγαζιά..
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Ξένια

Έχω στενοχωρηθεί πολύ με αυτό το θέμα.. δεν έχω καταλήξει στο ποιος έχει το δίκιο με το μέρος του.
Κάποιος αστυνομικός αφαίρεσε τη ζωή ενός παιδιού.
Κάποιοι άλλοι καταστρέφουν όλη τη χώρα...
Κάποιοι παραπληροφορούν τον κόσμο..
Κάποιοι στέκονται απέναντι απλώς για να κατακρίνουν..
Κάποιοι εκμεταλλεύονται την κατάσταση για να γίνουν κυβέρνηση!(??) (Αναρρωτιέμαι αν βήξω θα φταίει η κυβέρνηση... αναρρωτιέμαι!)
Και όλοι οι υπόλοιποι ανέχονται την κατάσταση και μένουν παθητικοί δέκτες....

Και όλα αυτά τη στιγμή που προσπαθούμε να ετοιμαστούμε για τον ερχομό του Λυτρωτή μας... Εφόσον δεν επιθυμούμε καν τη λύτρωση.... Συγχαρητήρια σε όλους, έτσι όπως τα καταφέραμε να σκοτωνόμαστε μεταξύ μας.... με τα όπλα και με τα λόγια...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Ο \"μπάτσος\" κατέστρεψε μια οικογένεια! Οι αναρχικοί χιλιάδες...

Ντροπή τους... :rant:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ratsas

Με αφορμή τις καταστροφές παρακολούθησα κάποια \"δελτία ειδήσεων\" και απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά απ\' την άθλια δημοσιογραφία και την ανύπαρκτη δημοσιογραφική δεοντολογία. Ίσως φταίω και 'γω που σπατάλησα έσστω και λίγο χρόνο για να τους ακούσω!
Σχετικά με τις καταστροφές ήταν πολύ ωραίες οι σκέψεις σας Ξένια κ\' Μάριε. Συμφωνώ και επαυξάνω! Αλλά έτσι αντιλαμβάνονται οι νεοέλληνες την δημοκρατία... στο όνομά της, καταστρέφουν τα πάντα!
Όταν ένας τυφλός στηρίζει έναν κουτσό ασφαλώς και μπορούν να φθάσουν, στον προορισμό τους...

Βασιλείου Μάριος

Quote from: RatsasΑλλά έτσι αντιλαμβάνονται οι νεοέλληνες την δημοκρατία... στο όνομά της, καταστρέφουν τα πάντα!
Έτσι ακριβώς!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Αρε Staboz που θέλουν όλοι τους... :judge: :judge: :judge: :judge: :judge: :judge: :judge: :judge:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Μάριε είδα και εικόνες από τα Γιάννενα εκεί στην 28ης με Αβέρωφ κάτι γινόταν.... Εκεί που είναι η αστυνομία δηλαδή...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αρτέμης

Καλησπέρα σε όλους,ρίξτε και μια ματιά στο παρακάτω άρθρο,μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον..http://www.eptalofos.gr/OlaNew.asp?id=214
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

staboz

Έχετε δει ασφαλώς πολλές εικόνες από τη \"Βαγδάτη\" (ή Αθήνα, όπως την έλεγαν κάποτε).
Εγώ απλώς θα προσθέσω μερικές από το σπίτι μας, που όπως έχω γράψει και άλλοτε, βρίσκεται στα Εξάρχεια, λίγο πιο πάνω από το κτίριο του ΠΑΣΟΚ επι της Χαριλάου Τρικούπη. Για την ώρα έχουμε γλυτώσει τα χειρότερα, μόνο μια βιτρίνα του Βιβλιοπωλείου μας έσπασαν και πήραν κάμποσα βιβλία για προσάναμμα στις φωτιές. Είμαστε πάντα μέσα στις εξελίξεις αλλά μας περνάνε ξυστά, δεν μας αγγίζουν.

Εδώ φωτιά έξω από το σπίτι. Τη φωτογράφησα από το παράθυρο του δωματίου μου:


\"Γης Μαδιάμ\":


Η Χαριλάου Τρικούπη πνιγμένη στα δακρυγόνα και τους καπνούς:


Το ίδιο:


Σαν σε άλλη χώρα:


Τουλάχιστον βγάλαμε φωτογραφίες συναρπαστικές (εδώ στην οδό Μαυρομιχάλη):
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

Πω... τι περνάτε και σεις....! καλά στενοχωρέθηκα για το βιβλιοπωλείο..
Είναι που δεν πειράζουν περιουσίες πολιτών αλλά μόνο του κρατους...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ιωάννα

Οι φωτογραφίες φανταστικές!!! και από το χώρο της φαντασίας παρμένες!!!

Κωνσταντίνος

Εγώ δεν ειδα επεισόδια πουθενά.
Αμα δεν ανοίγεις τηλεόραση όλα είναι μια χαρά.
Αρκεί να μην είσαι ή να μην μένεις στο κέντρο
όπως ο staboz που μας έδειξε τις φωτογραφίες για ενημέρωση.
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Κωνσταντίνος

Mπορεί να μην είδα επεισόδια βλέπω όμως πολλούς να ερμηνεύουν πολύ απλοϊκά τα γεγονότα
Μήπως κάποιοι κάτι ήξεραν ή μήπως τα είχαν κιόλας διοργανώσει οι ίδιοι;
Δείτε το κατακάτω video ..

http://politis-gr.blogspot.com/

Και για να σας προϊδεάσω ενημερώνω πως η κυρία που μιλάει ανήκει όπως και πολλά άλλα πρωτοκλασάτα στελέχη των δύο κυβερνώντων κομμάτων - και όχι μόνον - στην λέσχη bilderberg  . Δείτε και το παρακάτω link...

http://www.geocities.com/anaxfiles/forum/bilderberg_gr.html
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Βασιλείου Μάριος

[font face=arial black][font size=4]Κρίμα, τόσες μολότοφ πήγαν χαμένες. Χίλια συγνώμη για τις ζημιές στην γειτονιά, αλλά δεν μου είπατε που είναι ακριβώς το σπίτι σας και οι φίλοι μου ρίχναν όπου να \'ναι. Τώρα όμως σιγουρεύτικα![/fonts][/fontf]
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaAει βρε μπόμπιρα! :P
Για δες ποιά μιλάει! :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος




[font size=4][font face=arial black]ΣΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΕΞΕΓΕΡΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ[/fontf][/fonts]
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Ε δεν τρώγεσαι μωλέ!!! :)
Συγνώμη από πού και ως πού με βάζεις στην παράταξη του κ.Σταύρου!!! Κοίτα να δεις που θα μου μείνει και η ρετσινιά στο τέλος! Βρε το στρουμφάκι τι σκαρώνει... :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)