Καλώς σας βρήκα

Started by Αρτέμης, 30 October, 2008, 05:43:54 PM

Previous topic - Next topic

Αρτέμης

Να με συγχωρείς Αγγελική που δεν σε καλωσόρισα,μου διέφυγε..Έστω και καθυστερημένα λοιπόν καλωσήρθες και καλή συνέχεια στο φόρουμ.Για τον Άγιο Αρτέμιο στο Παγκράτι ξέρω,πήγα μερικές φορές όσο ήμουν Αθήνα,εκεί κοντά έμενα
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

staboz

Αυτοί που αγαπούν τον Χρυσόστομο ίσως χρειάζεται να προσέξουν και τα παρακάτω λόγια του:

\" Ὁ μὲν γὰρ ὄπισθεν ἔχει κόμην νέος ὢν, καὶ τὴν φύσιν ἐκθηλύνων, καὶ τῷ βλέμματι, καὶ τῷ σχήματι, καὶ τοῖς ἱματίοις, καὶ πᾶσιν ἁπλῶς εἰς εἰκόνα κόρης ἁπαλῆς ἐκβῆναι φιλονεικεῖ\" (P.G. 57.426)
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

Και κάπου εδώ θα επαναλάβω τη φράση του πνευματικού μου ό οποίος πολύ εύστοχα είχε πει κάποτε: \"Μαλλιά αφήνουν οι αφιερωμένοι και οι αφηρημένοι\"
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Σίγουρα είμαι το δεύτερο. Αλλά θέλω να καταλήξω στο πρώτο. Μπορώ και τα δυο Ξένια? Για ρώτα τον πνευματικό σου λιγάκι, γιατί θα με φάει η αγωνία!

Ξένια

Πω πω γκρίνια αδερφάκι μου... :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Quote from: stabozΑυτοί που αγαπούν τον Χρυσόστομο ίσως χρειάζεται να προσέξουν και τα παρακάτω λόγια του:

\" Ὁ μὲν γὰρ ὄπισθεν ἔχει κόμην νέος ὢν, καὶ τὴν φύσιν ἐκθηλύνων, καὶ τῷ βλέμματι, καὶ τῷ σχήματι, καὶ τοῖς ἱματίοις, καὶ πᾶσιν ἁπλῶς εἰς εἰκόνα κόρης ἁπαλῆς ἐκβῆναι φιλονεικεῖ\" (P.G. 57.426)
Τον Χρυσόστομο όντως τον υπεραγαπώ. Αλλά φαντάζομαι αυτό θα ήταν το λιγότερο που θα μπορούσε να μου προσάψει. Βέβαια θα μου πεις γιατί να προσθέτεις κι άλλα αντί να αφαιρείς. Δίκιο!

Ξένια

Ἐλα μωρέ...από κακία στα λέμε?? Εδώ εγώ δέχτηκα τόσα πειράγματα από εσάς και μάλιστα σε ραδιοφωνική εκπομπή :P
Άντε χαλάρωσε λίγο πλάκα κάνουμε! (Προσωπικά την συγκεκριμένη ατάκα στην είπα και κατ\' ιδίαν, νόμιζα δεν σε πείραξε!)
Άντε δεν θέλω να σ\' ανεβεί η πίεση και τί θα κάνουμε χωρίς εσένα :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Quote from: XeniaΆντε δεν θέλω να σ\' ανεβεί η πίεση και τί θα κάνουμε χωρίς εσένα :)
Πολλά μπορείτε να κάνετε χωρίς εμένα. Άλλωστε εδώ δεν έχουμε μόνο αφηρημένο έχουμε και αφιερωμένο!

Ξένια

Naι! Αλλά έκαστος στο είδος του! :)
Βρε σοβαρά πειράχτηκες? Νόμιζα είχαμε το ελεύθερο να πειραζόμαστε, να μπαχαλευόμαστε και να \"ανασκολοπιζόμαστε αγαπητικώς\" ;)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Ναι και ο Λουμίδης στους καφέδες!!!

Έχετε \"ελευθέρας\" όλοι. Άλλωστε για μένα \"κάθε τρίχα και καημός, κάθε ξέφωτο και δάκρυ\". Να ανασκολοπιστούμε το δίχως άλλο αγαπητικά και περί τρίχας. Γιατί όχι?

Ξένια

Τώρα σε παραδέχομαι! Μίλησες σωστά! Περί τρίχας και ουχί περί τριχιάς :P :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)