AnepROCKopoi Ρ/Σ - Ψηφοφορία

Started by Βασιλείου Μάριος, 14 November, 2008, 12:06:44 AM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

Πώς σας φάνηκε η πρώτη και δοκιμαστική εκπομπή του AnepROCKopoi Ρ/Σ

Δεκτές και οι προτάσεις
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

mistral

Quote from: MaRiOsVΠώς σας φάνηκε η πρώτη και δοκιμαστική εκπομπή του AnepROCKopoi Ρ/Σ

Δεκτές και οι προτάσεις
Ωραία!
Αν μου βρίσκατε και το τραγουδάκι μου :)
Σας τόστειλα με email πάντως .. αναμένω από αύριο

Μάριε.. έχω μια πρόταση
Γιατί δεν δημιουργούμε μια θεματική ενότητα με αφιερώσεις;
Θα ποστάρει κάποιος τις αφιερώσεις του. Τι λές;
Ή μήπως δεν είναι σωστό;
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Εσείς ήσασταν πολύ καλοί! Αλλά κάτι τεχνικό έπαιζε, (που εμείς οι γυναίκες πού να ξέρουμε τώρα απ\' αυτά...) δεν ξέρω αλλά πολλές φορές με πέταγε έξω και επαναλάμβανε τα ίδια!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: XeniaΕσείς ήσασταν πολοί καλοί! Αλλά κάτι τεχνικό έπαιζε, (που εμείς οι γυναίκες πού να ξέρουμε τώρα απ\' αυτά...) δεν ξέρω αλλά πολλές φορές με πέταγε έξω και επαναλάμβανε τα ίδια!
Aν ανοίγεις το url με media player δεν θα σου κολλάει
.
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

staboz

Quote from: MaRiOsVΠώς σας φάνηκε η πρώτη και δοκιμαστική εκπομπή του AnepROCKopoi Ρ/Σ

Δεκτές και οι προτάσεις
Επειδή δεν έχω συνηθίσει να μασάω τα λόγια μου...
Και επειδή πάντα προσπαθώ να λέω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη...
Μολονότι δεν θα ήθελα να σας στενοχωρήσω...
Λυπάμαι αλλά η εκπομπή ήταν:

ΥΠΕΡΟΧΗ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΑ!!!

ΥΠΕΡΟΧΗ ΩΣ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ.

ΑΠΑΙΣΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ! (Με εξαίρεση Τα σμυρνέϊκα τραγούδια και κάποιο του Σαββόπουλου)

Ποιά Ρωμέϊκη παράδοση και μεγαλόστομες αρλούμπες εκκλησιαστικού ήθους και ορθόδοξης βιωματικής θεολογίας!
Εδώ παρήλασε όλη η δυτικόφερτη ξεφτίλα και η βρώμικη ντόπια σαπίλα!
Άει Ζουράρ! Τέτοιο μαχέσαιτο είναι... χ...! (Για όσους ξέρουν και καταλαβαίνουν!!!).

Και περισσότερο ακόμα με στενοχώρησε το γεγονός ότι πολλά από αυτά ήταν παραγγελίες \"φίλων\" μου.
Κρίμα! Δεν θα πάρω!
Και θα ξανασκεφτώ την ανάγκη παραμονής μου σε ένα τέτοιο περιβάλλον.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Δίκαιος και Σωστός, κατά Στάμποζ! Εντάξει, έτσι είναι αν το καλοσκεφτούμε. Βέβαια δεν έγινε και παρέλαση σαπίλας ακριβώς (ίσως είναι λίγο υπερβολή).
Αλλά και σεις θα πρέπει να το γνωρίζατε αυτό, εκτός κι αν έχετε την εντύπωση πως είμαστε αγγελικά πλάσματα ο καθένας μας. Βέβαια θα πείτε με το δίκιο σας ότι τότε τι συζητάμε εδώ και ποιές μετάνοιες και πράσινα άλογα. Υπάρχουν όμως πολλές συνισταμένες στη ζωή, ο κάθε ένας είναι διαφορετικός και αντιμετωπίζει διαφορετικές καταστάσεις. Δεν θα υπερασπιστώ τα τραγούδια (αν και ορισμένα από αυτά, ιδίως της έντεχνης μουσικής έχουν μια αυθεντικότητα και δεν είναι παζάρι σάρκας) ούτε τον εαυτό μου αλλά θα ζητήσω όχι την άφεσή σας αλλά την κατανόησή σας.

βίκυ

ΧΑΙΡΕΤΕ!!!!!!!!
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΝΟ ΛΙΓΗ ΩΡΑ -ΠΕΤΥΧΑ ΤΟ \"Ο,ΤΙ ΔΕ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ\" -ΚΑΙ Μ ΑΡΕΣΕ :)
ΖΗΤΗΣΑ+ΤΟ \"ΗΤΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ\"ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ/ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ.
ΑΛΗΘΕΙΑ,ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ+ΥΦΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ Ο \"AnepROCKopoi Ρ/Σ\"???
ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ+ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!

ρωμηός

Quote from: βίκυΖΗΤΗΣΑ+ΤΟ \"ΗΤΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ\"ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ/ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ.
Το καταφέραμε και μάλιστα σε 2 εκτελέσεις. Και από Ξυλούρη και από Παπακωνσταντίνου.

Βασιλείου Μάριος

Quote from: mistralΜάριε.. έχω μια πρόταση
Γιατί δεν δημιουργούμε μια θεματική ενότητα με αφιερώσεις;
Θα ποστάρει κάποιος τις αφιερώσεις του. Τι λές;
Ή μήπως δεν είναι σωστό;
Σύντομα θα πραγματοποιηθεί
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

mistral

Quote from: MaRiOsV
Quote from: mistralΜάριε.. έχω μια πρόταση
Γιατί δεν δημιουργούμε μια θεματική ενότητα με αφιερώσεις;
Θα ποστάρει κάποιος τις αφιερώσεις του. Τι λές;
Ή μήπως δεν είναι σωστό;
Σύντομα θα πραγματοποιηθεί
Kαλό θα είναι.. που να συμπληρώνει κάποιος φόρμες τώρα, sms κλπ.
Αφού είναι που είναι στο forum θα ποστάρει και μια αφιερωσούλα και ...τζάμι :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Iaspis

Μάριε μπορεί κάποιος νά ακούσει από παντού (ακόμη καί εκτός Ελλάδας) ; Ποιές ώρες ;
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Βασιλείου Μάριος

Μέχρι και από το φεγγάρι μας ακούτε! Αρκεί να υπάρχει internet. Σχετικά με τις ώρες θα σας ενημερώσει ο Romios όταν τις αποφασίσει. Θα ενημερωθείτε επίσημα για όλα. Μην ανησυχείτε!

Υπομονή...
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Μια πρώτη σκέψη που έχω είναι ένα καθημερινό μισάωρο με λόγους Χρυσοστομικούς. Από τις εκδόσεις Ε.Π.Ε., θα διαβάζω για όσους επιθυμούν κάθε μέρα κι από έναν λόγο του ιερού Χρυσοστόμου.
Όσον αφορά το θέμα της μουσικής κατέληξα στο συμπέρασμα, ύστερα κι από την κριτική του Στάμποζ ότι δεν ταιριάζει στο φόρουμ μας, (μιας κι από αυτό εκπέμπουμε) να παίζουμε ό,τι λάχει. Ίσως να γίνεται κάποια εκπομπή με τραγούδια αλλά με τραγούδια διαλεγμένα. Κάποια δηλαδή από το λεγόμενο έντεχνο ελληνικό τραγούδι.... (π.χ. Σαββόπουλος κ.α.)
Επίσης, μια καλή ιδέα θα είναι και ορισμένες συνεντεύξεις...θα δώ τι θα κάνω ως προς αυτό. Θα μπορούσε όμως κι ο Σταμπόζ να ηχογραφεί τον ευατό του, μια φορά την εβδομάδα και να μας στέλνει το ηχητικό αρχείο ώστε να το εκπέμπουμε και στη φόρμα του φόρουμ να  υποβάλλουμε ερωτήσεις, που θα τις απαντάει την επόμενη εβδομάδα...

Περιμένω κι άλλες ιδέες....

Βασιλείου Μάριος

Quote from: romiosΌσον αφορά το θέμα της μουσικής κατέληξα στο συμπέρασμα, ύστερα κι από την κριτική του Στάμποζ ότι δεν ταιριάζει στο φόρουμ μας, (μιας κι από αυτό εκπέμπουμε) να παίζουμε ό,τι λάχει.
:yikes: ΕΛΕΟΣ μεγάλε! Είπαμε!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Έτσι είναι Μάριε, διότι από την στιγμή που εκπέμπουμε ως Συνευωχία δεν μπορούμε να παίζουμε ότι να ναι...

Πάντως ήδη το ράδιο είναι ανοικτό για όσους θέλουν να ακούσουν. Μέχρι τις 4 θα παίζει ηλεκτρονική μουσική ή κάποια άλλη μουσική τέλος πάντων.... και στις 4 ανάγνωσμα εκ του Ιερού Χρυσοστόμου.

Βασιλείου Μάριος

Τις ανακοινώσεις για εκπομπές κτλ, βάλτες εδώ: http://sinevohia.gr/forum/viewtopic.php?id=1373
Να υπάρχουν σε ένα μέρος συγκεντρωμένες!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΜια πρώτη σκέψη που έχω είναι ένα καθημερινό μισάωρο με λόγους Χρυσοστομικούς. Από τις εκδόσεις Ε.Π.Ε., θα διαβάζω για όσους επιθυμούν κάθε μέρα κι από έναν λόγο του ιερού Χρυσοστόμου.
Πολύ σωστή σκέψη! Τέλεια θα έλεγα :) Αλλά σύμφωνα με αυτό θα πρέπει να καταργηθεί η φόρμα των αφιερώσεων. Γιατί στις αφιερώσεις τί θα λέμε?? Αφιερώνω στον στρουμφοτεχνικάριο την β\' προς Κορινθίους??(Αστειάκι!)

 
Quote from: ρωμηόςΌσον αφορά το θέμα της μουσικής κατέληξα στο συμπέρασμα, ύστερα κι από την κριτική του Στάμποζ ότι δεν ταιριάζει στο φόρουμ μας, (μιας κι από αυτό εκπέμπουμε) να παίζουμε ό,τι λάχει. Ίσως να γίνεται κάποια εκπομπή με τραγούδια αλλά με τραγούδια διαλεγμένα. Κάποια δηλαδή από το λεγόμενο έντεχνο ελληνικό τραγούδι.... (π.χ. Σαββόπουλος κ.α.)
Δηλαδή αυτό που αρἐσει σε σένα :P Προτιμώ να διαβάζεις την κλίμακα του Ιωἀννη!


Quote from: ρωμηόςΕπίσης, μια καλή ιδέα θα είναι και ορισμένες συνεντεύξεις...θα δώ τι θα κάνω ως προς αυτό. Θα μπορούσε όμως κι ο Σταμπόζ να ηχογραφεί τον ευατό του, μια φορά την εβδομάδα και να μας στέλνει το ηχητικό αρχείο ώστε να το εκπέμπουμε και στη φόρμα του φόρουμ να  υποβάλλουμε ερωτήσεις, που θα τις απαντάει την επόμενη εβδομάδα...
Αυτή ήταν και η πρότασή μου σήμερα προς τον κ.Σταύρο!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αρτέμης

Μιας και αρχίσανε όλοι να προτείνουν κάτι για την διαμόρφωση του όλου εγχειρήματος,θα πρότεινα ο καθένας μας να συνεισφέρει στην εκπομπή με τον τρόπο .Δηλαδή θα μπορούσαμε να στέλνουμε άρθρα,ειδήσεις σχόλια ο καθένας απ΄τον χώρο του,κάτι σαν πρακτορείο ειδήσεων χωρίς όμως να κουράζουμε τον Ρωμηό να βρίσκει πληροφορίες.Αυτός απλά θα τις διαβάζει και θα τις κοινοποιεί στο λαό!Επίσης θέλω να ρωτήσω τον τεχνικό μας αν γίνεται ο κ.Στάμποζ να μιλάει ζωντανά στην εκπομπή απευθείας με μικρόφωνο.Να του υποβάλουμε τις ερωτήσεις και να μας απαντάει επιτόπου...Αυτά προς το παρόν,καληνύχτα σε όλους!
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Βασιλείου Μάριος

Quote from: ΑρτέμηςΕπίσης θέλω να ρωτήσω τον τεχνικό μας αν γίνεται ο κ.Στάμποζ να μιλάει ζωντανά στην εκπομπή απευθείας με μικρόφωνο.Να του υποβάλουμε τις ερωτήσεις και να μας απαντάει επιτόπου...Αυτά προς το παρόν,καληνύχτα σε όλους!
Δύσκολο γιατί χρειάζεται radio server τον οποίο αν στήσουμε ερασιτεχνικό, δεν θα πετύχει! :sorry:
Μπορούμε όμως να υποβάλουμε τις ερωτήσεις και στη συνέχεια, να της απαντά ο κΣταύρος, να τις ηχογραφεί και να μας δίνει την ομιλία και να την παίζουμε στον σταθμό!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: MaRiOsV
Quote from: ΑρτέμηςΕπίσης θέλω να ρωτήσω τον τεχνικό μας αν γίνεται ο κ.Στάμποζ να μιλάει ζωντανά στην εκπομπή απευθείας με μικρόφωνο.Να του υποβάλουμε τις ερωτήσεις και να μας απαντάει επιτόπου...Αυτά προς το παρόν,καληνύχτα σε όλους!
Δύσκολο γιατί χρειάζεται radio server τον οποίο αν στήσουμε ερασιτεχνικό, δεν θα πετύχει! :sorry:
Μπορούμε όμως να υποβάλουμε τις ερωτήσεις και στη συνέχεια, να της απαντά ο κΣταύρος, να τις ηχογραφεί και να μας δίνει την ομιλία και να την παίζουμε στον σταθμό!
Το οποίο είναι και το καλύτερο και εντάσσεται σε αυτό που πρότεινα παραπάνω.... Ο κ. Στάμποζ τελικά θα γίνει κι αυτός anepROCKopos!!!

Ξένια

Επίσης προτείνω να υπάρχει και μια ώρα που να παίζει σκέτη μουσική (αν δεν έχεις θα στείλω και εγώ).Με το σκεπτικό ότι καλό θα είναι να προσπαθούμε το ράδιο να λειτουργεί αρκετές ώρες της ημέρας και όχι μια συγκεκριμένη που ο άλλος μπορεί να λείπει. Φυσκικά αυτό σημαίνει ότι μπορούν να προστεθούν και άλλες εκπομπές, σύμφωνα πάντα με το χρόνο που διαθέτετε.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΕπίσης προτείνω να υπάρχει και μια ώρα που να παίζει σκέτη μουσική (αν δεν έχεις θα στείλω και εγώ).Με το σκεπτικό ότι καλό θα είναι να προσπαθούμε το ράδιο να λειτουργεί αρκετές ώρες της ημέρας και όχι μια συγκεκριμένη που ο άλλος μπορεί να λείπει. Φυσκικά αυτό σημαίνει ότι μπορούν να προστεθούν και άλλες εκπομπές, σύμφωνα πάντα με το χρόνο που διαθέτετε.
Η/υ για να παίζει συνεχώς μουσική ποιοοοοοός θα διαθέσει; :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα

Η αρχική ανακοίνωση  anepROCKopoi RADIO έδωσε τη θέση του στο \"Ακούστε Live Συνευωχία(anepROCKopoi RADIO)\".
Και επειδή η υποχώρηση είναι σταδιακή :P προτείνω ένα  \"Συνευωχία (anefROCk)\" στα ενδιάμεσα...
Και \"παπάς-παπάς...\"  και \"...η σκάφη-σκάφη\". :clap2:

Ξένια

Σωστή!!!!  Παρεπιπτόντως Αρχάγγελε, το γούστο σου είναι χάλια αδερφάκι μου!! :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΣωστή!!!!  Παρεπιπτόντως Αρχάγγελε, το γούστο σου είναι χάλια αδερφάκι μου!! :)
:muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha::muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]