News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

flash player

Started by Ξένια, 05 October, 2008, 09:06:36 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Έχει συμβεί το εξής. Δεν μπορώ να δω τίποτα όταν ανοίγω το youtube γιατί λέει ότι πρέπει να εγκαταστήσω κάποιες πρόσθετες λειτουργίες δηλαδή το flash player. Έχω προσπαθήσει καμιά 50αριά φορές να κάνω την εγκατάσταση αλλά και πάλι δε μπορώ να δω τίποτα. Δεν καταλαβαίνω τί έχω κάνει λάθος. Το θέμα είναι ότι αυτό δεν συνέβαινε πριν. Τί μπορώ να κάνω;
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Αρχικά μεταφέρθηκε στο \"Ηλεκτρονικοί υπολογιστές\"

Συγνώμη, αλλά επειδή είσαι γυναίκα και έχω ακούσει πολλά κουφά:
1) Μπές εδώ ( http://mariosv.gr/flash/name.swf ) και αν βλέπεις το flash είσαι οκ
2) Το flash το κατεβάζεις από εδώ: http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash&promoid=BUIGP


Χρησιμοποιείς Internet Explorer ή FireFox;
Είπες οτι το εγκαθιστάς αλλά δεν γίνεται τίποτα, οπότε δες:

Για IE: Εργαλεία > Επιλογές Internet > Προγράμματα > Διαχείριση προσθέτων (δες εικόνα)

Δες αυτό που σου έχω κυκλωμένο να είναι ενεργό και αν δεν είναι, πάτα ενεργοποίηση και ΟΚ

Για Firefox: Εργαλεία > Πρόσθετα > Πρόσθετες λειτουργίες (δες εικόνα)

Πρέπει να φαίνεται έτσι όπως στο ορθογώνιο. Αν δεν λέει απενεργοποίηση, θα λέει ενεργοποίηση και θα το πατήσεις!

Ελπίζω να λύθηκε!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Mάριε εντάξει έκανα όπως μου είπες και λύθηκε!
Το βασικό πρόβλημα στην όλη διαδικασία άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα μπορώ να το πω με σιγουριά:
QuoteΣυγνώμη, αλλά επειδή είσαι γυναίκα και έχω ακούσει πολλά κουφά
:mbounce:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Μαρκήσιος de Karampa

QuoteΣυγνώμη, αλλά επειδή είσαι γυναίκα και έχω ακούσει πολλά κουφά
Χαχαχα έγραψες!
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΤο βασικό πρόβλημα στην όλη διαδικασία άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα μπορώ να το πω με σιγουριά
Για κάντο πιο συγκεκριμένο; Τι έφταιγε τελικά; Έχω την απορία! :smartass:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Ε, έφταιγε  το ότι είμαι γυναίκα και ως γυναίκα έκανα κάποιες κουφές κινήσεις οπότε δεν γινόταν τίποτα.
Δεν λέω περισσότερα γιατί αρκετά αυτορεζιλεύτηκα...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)