Γιατί πρέπει να φοράμε όλοι την ζώνη ασφαλαέιας?

Started by Ξένια, 06 November, 2008, 09:28:48 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Νομίζω Ξένια πώς πρέπει ο τίτλος νά γίνει : Γιατί δέν πρέπει κανείς νά ξαναμπεί σέ αυτοκίνητο...
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Ναι, σωστά. Δεν μπρούμε να αποφεύγουμε τα πάντα! Καλύτερα να τηρούμε τους κανόνες ασφαλείας για να είμαστε εντάξει!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Παιδιά τό παρατράβηξα λίγο αστειευόμενος. Τό clip είναι κάπως μακάβριο, καί σέ μερικά τρακαρίσματα μόνο αν «έχει Άγιο» κανείς μπορεί νά σωθεί... Άς αφήσουμε τόν τίτλο ώς έχει.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Αγγελική

Εμένα ο πατέρας μου ποτέ δεν έβαζε μπροστά στο αμάξι αν δεν είχε δεί ότι φοράγαμε όλοι ζώνη.
Σήμερα πάντως οι περισσότεροι στην Αθήνα φοράνε ζώνη. Και οι μοτοσυκλετιστές κράνη.
Στην επαρχία όμως δεν συμβαίνει αυτό. Πολλοί ακόμα δεν φοράνε ζώνες και κράνη
Υπάρχει μεγάλη διαφορά στο πως συμπεριφέρονται οι οδηγοί στην επαρχία απ ότι στην Αθήνα
Ίσως να φταίει και η αστυνόμευση που είναι μεγαλύτερη στην Αθήνα
Σήμερα πάντα καλύτερα από χτές!

Ξένια

Στη Λιβαδειά παντως όχι μόνο ζώνη δεν φοράμε, αλλά αφήνουμε τα νύχια μας να μακρύνουν, γιατί πρέπει να τα μυρίζουμε όταν θέλουμε να μαντέψουμε πού θα στρίψει ο άλλος!!! Είναι η καινούργια εφαρμογή τών φλάς που έχουν εφεύρει οι Βοιωτοί!! τα λεγόμενα \"βοιωτικά\" που λέμε :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ιωάννα

Ωραίο, Ξένια! Έτσι είμαστε στην επαρχία.
Τώρα τί θα κάνει αυτός ο 4Χ4 μπροστά:unsure:, μπαίνει στην δεξιά λωρίδα  ή μήπως;;;;  :yikes: ν α ι    κάνει αναστροφή στην εθνική!!!

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: XeniaΣτη Λιβαδειά παντως όχι μόνο ζώνη δεν φοράμε, αλλά αφήνουμε τα νύχια μας να μακρύνουν, γιατί πρέπει να τα μυρίζουμε όταν θέλουμε να μαντέψουμε πού θα στρίψει ο άλλος!!! Είναι η καινούργια εφαρμογή τών φλάς που έχουν εφεύρει οι Βοιωτοί!! τα λεγόμενα \"βοιωτικά\" που λέμε :P
Kαλή πληροφορία Ξένια!!
Ειλικρινά σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ
Είναι σημαντικό ο άνθρωπος να γνωρίζε σε τούτη την ζωή που ΔΕΝ θα πλησιάζει καθόλου!!! :P
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: ΙωάνναΩραίο, Ξένια! Έτσι είμαστε στην επαρχία.
Τώρα τί θα κάνει αυτός ο 4Χ4 μπροστά:unsure:, μπαίνει στην δεξιά λωρίδα  ή μήπως;;;;  :yikes: ν α ι    κάνει αναστροφή στην εθνική!!!
Ναι Ιωάννα μου έτσι κάνετε εκεί στα Ιωάννινα.
Κανένας δεν φοράει ζώνη και τις προάλες έτρεχαν στο νοσοκομείο
- ευτυχώς όχι αλλού - η αδελφή μου με τον γαμπρό μου
Παραλίγο την γλύτωσαν ..
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

mistral

Quote from: XeniaΑυτό είναι ντοκουμέντο! :P
Όπωσδήποτε! Πάει για αρχειοθέτηση. :P
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα

Quote from: mistral
Quote from: ΙωάνναΩραίο, Ξένια! Έτσι είμαστε στην επαρχία.
Τώρα τί θα κάνει αυτός ο 4Χ4 μπροστά:unsure:, μπαίνει στην δεξιά λωρίδα  ή μήπως;;;;  :yikes: ν α ι    κάνει αναστροφή στην εθνική!!!
Ναι Ιωάννα μου έτσι κάνετε εκεί στα Ιωάννινα.
Κανένας δεν φοράει ζώνη και τις προάλες έτρεχαν στο νοσοκομείο
- ευτυχώς όχι αλλού - η αδελφή μου με τον γαμπρό μου
Παραλίγο την γλύτωσαν ..
Ευτυχώς...!
Πόσες φορές \"την έχουμε γλυτώσει παραλίγο\".  Κάποιες φορές δεν το αντιληφθήκαμε καν ότι κινδυνέψαμε...
Πάντως τα πρωτία στην επαρχιακή οδηγητική συμπεριφορά, τα έχουν νοτιότερα...  Εκεί μπορεί να πετύχεις και* κανένα... ΑΤΜ στην καρότσα!!! :D  ( * : Όπου \"κ\" προφέρουμε: \"τσ\")

mistral

Quote from: ΙωάνναΠάντως τα πρωτία στην επαρχιακή οδηγητική συμπεριφορά, τα έχουν νοτιότερα...  Εκεί μπορεί να πετύχεις και* κανένα... ΑΤΜ στην καρότσα!!! :D  ( * : Όπου \"κ\" προφέρουμε: \"τσ\")
Ναί .. ξέρεις σηκώνουν τα ATM \'s με γερανό κανονικά και τα πάνε βόλτα μέχρι το χωριό τους για να πάρουν αέρα :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

βίκυ

Quote from: mistral
Quote from: XeniaΣτη Λιβαδειά παντως όχι μόνο ζώνη δεν φοράμε, αλλά αφήνουμε τα νύχια μας να μακρύνουν, γιατί πρέπει να τα μυρίζουμε όταν θέλουμε να μαντέψουμε πού θα στρίψει ο άλλος!!! Είναι η καινούργια εφαρμογή τών φλάς που έχουν εφεύρει οι Βοιωτοί!! τα λεγόμενα \"βοιωτικά\" που λέμε :P
Kαλή πληροφορία Ξένια!!
Ειλικρινά σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ
Είναι σημαντικό ο άνθρωπος να γνωρίζε σε τούτη την ζωή που ΔΕΝ θα πλησιάζει καθόλου!!! :P
ΝΑ ΘΥΜΗΣΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΣΥΝΔΑΙΤΗΜΟΝΕΣ ΟΤΙ Η ΞΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ????

mistral

Quote from: βίκυΝΑ ΘΥΜΗΣΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΤΟΥΣ ΣΥΝΔΑΙΤΗΜΟΝΕΣ ΟΤΙ Η ΞΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ????
Τι ακριβώς θέλεις να μας πείς με αυτό Βίκυ;
Να μην πλησιάζουμε την Ξένια ούτε στο ...forum γιατί κινδυνεύουμε;  :mbounce:
Θα μελετήσουμε ενδελεχώς τις συστάσεις σου και θα ενεργήσουμε αναλόγως :P
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

βίκυ

ΟΠΟΤΕ, ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΞΕΝΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ  ΧΑΧΑΧΑ

mistral

Quote from: βίκυΟΠΟΤΕ, ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΞΕΝΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ  ΧΑΧΑΧΑ
Καλά.. μην ανησυχείς Βίκυ. Εγώ οδηγώ εδώ και δεκαετίες :)
Θα την πάω εγώ απ τα σύνορα της Αττικής μέχρι το κέντρο της Αθήνας και τούμπαλιν.
Γιατί διαφορετικά ... επικίνδυνα πράγματα :P
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]