News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Αγορά LapTop - ΓΝΩΜΕΣ

Started by Βασιλείου Μάριος, 02 June, 2008, 04:36:50 PM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

Λοιπόν, θέλω να αγοράσω ένα λάφτοπ μέχρι 1000Ε και θα ήθελα και δικές σας γνώμες!

Εγώ βρήκα το TOSHIBA Select (Satellite A200-1LA) στα 998,99 € από multirama
Από multirama: δείτε εδώ
Από e-shop: δείτε εδώ
Από το επίσημο site: δείτε εδώ


Μου φαίνεται οτι είναι καλό μηχάνημα.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Μαρκήσιος de Karampa

Χωρίς να μπω να κοιτάξω τα χαρακτηριστικά του μοντέλου, ένα έχω να πω....:
TOSHIBA και Άγιος ο Θεός...
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

staboz

Κορυφαίο! Τιμή εξευτελιστική! Πέρυσι τον Μάιο πήρα το αντίστοιχο TOSHIBA Satellite A200-19L 1700€! και με κατώτερα χαρακτηριστικά! (Επεξεργαστής Τ7200 και κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce Go 7300). Και πάνω απ᾿ όλα μετράει η υποστήριξη. Ειδικά στα Γιάννενα ο Πρόκος (συμμαθητής και φίλος) που έχει την αντιπροσωπεία είναι άφθαστος.
                 Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Quote from: Μαρκήσιος de KarampaTOSHIBA και Άγιος ο Θεός...
Αυτό είναι καλό ή κακό;
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Μαρκήσιος de Karampa

TOSHIBΑκιας είμαι και γω...  :icecream:
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

Βασιλείου Μάριος

Βλέπω και εσείς συμφωνείτε! Ωραία!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

thanos

Πάντως προτείνω μακριά από eshop, εγώ παρήγγειλα οθόνη μου την έστειλαν και είχε γρατσουνιά και μου λένε επειδή δεν είχε χτύπημα το κουτί  αναλαμβάνο εγώ την πληρωμή για την επιδιόρθωση γιατί μου είπαν πως αυτό έγινε όταν πήρα το μαχαίρι να κόψω την ταινία του κουτιού. Βασικά κάτω δεξιά δεν χρησιμοποίησα μαχαίρι αλλά μου λένε ίσως την έστειλε η lg έτσι. Δηλαδή το e-shop αναλαμβάνει μόνο προβλήματα κατά την μεταφορά.
Τα είπα να μου φύγουν και εμένα τα νεύρα.

Βασιλείου Μάριος

Quote from: thanosΠάντως προτείνω μακριά από eshop, εγώ παρήγγειλα οθόνη μου την έστειλαν και είχε γρατσουνιά και μου λένε επειδή δεν είχε χτύπημα το κουτί  αναλαμβάνο εγώ την πληρωμή για την επιδιόρθωση γιατί μου είπαν πως αυτό έγινε όταν πήρα το μαχαίρι να κόψω την ταινία του κουτιού. Βασικά κάτω δεξιά δεν χρησιμοποίησα μαχαίρι αλλά μου λένε ίσως την έστειλε η lg έτσι. Δηλαδή το e-shop αναλαμβάνει μόνο προβλήματα κατά την μεταφορά.
Τα είπα να μου φύγουν και εμένα τα νεύρα.
Από την lg έχω κάνει αλλαγή σε οθόνη 3 φορές και μάλιστα τη μια, η βλάβη προκλήθηκε από μένα. Και τις 3 φορές δεν ανακατεύτηκε καθόλου το κατάστημα που την αγόρασα γιατι με την lg παίρνεις τηλέφωνο στην ίδια την εταιρία και σου την αλλάξουν με ταχυμεταφορά χωρίς καν να δουν τη βλάβη. Έρχεται courier στο σπίτι, σου δίνει την καινούρια και παίρνουν την παλιά! Το κατάστημα που την αγόρασες δεν ανακατεύεται καθόλου.
Όσο για το e-shop, μια φορά μου ήρθε κάτι προβληματικό και μου το αντικατέστησαν σε μια βδομάδα!


Υγ. Από multirama θα τον πάρω το φορητό!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

thanos

Ευχαριστώ Μάριε για την πληροφορία. Θα απευθυνθώ και στην LG γιατί απο το eshop δεν δέχονται αλλαγή.

βίκυ

Quote from: Μαρκήσιος de KarampaTOSHIBΑκιας είμαι και γω...  :icecream:
ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ \"ΘΕΟΣ ΕΙΜΑΙ Κ ΓΩ\"  ....  :P

Βασιλείου Μάριος

Σας ευχαριστω όλους για τη βοήθεια! Τώρα σας γράφω από το νέο Λαφτοπ! Πήρα το Toshiba Satelite A200-1LA (αυτό που ανέφερα στο πρώτο μήνυμα)
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]