News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Πασχαλίδης-Δεληβοριάς στα Ιωάννινα

Started by quality, 11 June, 2008, 04:41:56 PM

Previous topic - Next topic

quality

Ο Μίλτος Πασχαλίδης,για ακόμα μια φορά μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα(αν σκεφτείτε ότι ήταν εδώ τον Ιανουάριο),επισκέφτεται ξανά τα Ιωάννινα για την πρώτη καλοκαιρινή συναυλία στο Θέατρο της ΕΗΜ στο Φρόντζο.Μαζί του ο Φοίβος Δεληβοριάς που δυστυχώς δεν έχω ακούσει τραγούδια του οπότε δεν έχω ιδέα.Θα πάει κανείς;Είναι κανείς θαυμαστής;

Απ\'ότι θυμάμαι η Βίκυ εξέφρασε το θαυμασμό της για το Μίλτο Πασχαλίδη αλλά δεν ξέρω αν είναι στα Ιωάννινα.
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Μαρκήσιος de Karampa

Καλημέρα....
Ο Φοίβος Δεληβοριάς είναι αρκετά καλός τραγουδοποιός και μάλιστα 4-5 τραγούδια του παλιότερα θεωρούνταν επιτυχίες, αν και στο συγκεκριμένο είδος μουσικής είναι άτοπο να μιλάμε για επιτυχίες,σουξέ κτλ...
Χαρακτηριστικό του επίσης είναι η ιδιαίτερη χροιά της φωνής του...
Να φανταστείς σε εποχές δικές μου Γυμνασίου και Λυκείου όταν λέγαμε Φοίβος, εννούσαμε τον Δεληβοριά και όχι τον άλλον, τον σουξεδάκια...
Αν πας περιμένουμε εντυπώσεις, σχολιασμούς!
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

quality

:D:D

Νιώθω άσχημα που δεν έχω ακούσει καθόλου Φοίβο όπως λες κι εσύ!;) Παίζει βέβαια να έχω ακούσει αλλά να μην ξέρω ότι είναι Δεληβοριάς...:whistle:
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Μαρκήσιος de Karampa

Για δες αυτό:

Από τα πιο ωραία πρόσφατα κομμάτια του...
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

quality

Ευχαριστώ πάρα πολύ Μαρκήσιε για το τραγούδι!Μου άρεσε πολύ!;)
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Μαρκήσιος de Karampa

«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

quality

Δυστυχώς δεν κατάφερα να παραστώ στη συναυλία...:(
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

βίκυ

QUALITY, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ...
ΜΑΡΚΗΣΙΕ,  \"Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ\" ΤΟΥ ΔΕΛΗΒΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ...