Απαραίτητη δυνατότητα

Started by staboz, 05 February, 2008, 08:12:36 AM

Previous topic - Next topic

staboz

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ

Νομίζω είναι απαραίτητο να υπάρχει δυνατότητα να δει κανείς τα μηνύματα του Φόρουμ σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου.
Η κατηγορία: Εμφάνιση πρόσφατων μηνυμάτων δεν επαρκεί, διότι δείχνει τα μηνύματα μόνο του τελευταίου 24ώρου.
Πάρα πολλοί όμως μπαίνουν αραιότερα στο Φόρουμ. Καλό λοιπόν είναι -αν γίνεται- να υπάρχει δυνατότητα να δει κανείς τα θέματα της τελευταίας εβδομάδας, επίσης τα θέματα του τελευταίου μήνα, ενδεχομένως και του τελευταίου τριμήνου.
Σε πάρα πολλές ιστοσελίδες υπάρχει αυτή η δυνατότητα και είναι πολύ εξυπηρετική.

Μάριε, μπορείς να το κοιτάξεις αυτό το ζήτημα;

Νομίζω έχεις πολύ καιρό να κάνεις κάποια εργασία στο Φόρουμ, οπότε είναι ευκαιρία να ξεσκουριάσεις τη μηχανή σου.
                                      Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Κι όμως θα ταν πολύ καλό και χρήσιμο!!!

Ας είναι όμως...απλά θα ψαχτούμε λίγο περισσότερο...

staboz

Μήπως να το ζητούσαμε από τους δημιουργούς του κέντρου φιλοξενίας του Φόρουμ;
Αυτοί συχνά ικανοποιούν τέτοια αιτήματα.
Εμείς έχουμε και σημαντικό κύρος ως Φόρουμ, δεδομένου ότι από πλευράς θεμάτων είμαστε πρώτοι σε όλη τη βάση τους, ανάμεσα σε πάνω από 700 Φόρουμ, και από πλευράς μηνυμάτων είμαστε στην τρίτη θέση, οπότε, πιστεύω, εφ᾿ όσον μπορούν, θα ανταποκριθούν.
                    Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Όλα αυτά τα φόρουμ, λειτουργούν με μια κύρια βάση δεδομένων και αλλάζοντας η βάζη αλλάζουν όλα τα φόρουμ ταυτόχρονα! Έτσι δεν μπορούν να αλλάξουν μόνο ένα φόρουμ! Αν θέλετε μπορείτε να το προτείνετε μηπως μπορούν να κάνουν κάτι!


http://www.punbb-hosting.com/forums/support/
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Δεν είμαι σε θέση να το διατυπώσω. Τα Αγγλικά μου είναι ελλιπή. Με δυσκολία διαβάζω και κατανοώ τα κείμενα, δεν μπορώ όμως να γράψω. Ας γράψει κάποιος το σχετικό κείμενο και το υποβάλλω εγώ. Χρειάζεται όμως απ᾿ ό τι είδα όνομα και κωδικός. Έχουμε;
                              Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Πιστεύω ότι αξίζει η προσπάθεια να το δοκιμάσουμε... Διατυπώστε το εδώ στα ελληνικά και θα το μεταφράσουμε...

Βασιλείου Μάριος

Κάνετε register όπως και σε αυτο το φόρουμ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Quote from: romiosΠιστεύω ότι αξίζει η προσπάθεια να το δοκιμάσουμε... Διατυπώστε το εδώ στα ελληνικά και θα το μεταφράσουμε...
Νομίζω το αίτημα θα μπορούσε να διατυπωθεί κάπως έτσι:

Παρακαλούμε, άν είναι εύκολο, στην επιλογή: \"Εμφάνιση πρόσφατων μηνυμάτων\" να υπάρχει δυνατότητα εμφανίσεως μηνυμάτων
1.Της τελευταίας εβδομάδος, 2. Του τελευταίου μήνα, 3. Του τελευταίου τριμήνου.
                           Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Μήπως να το περιορίσουμε μόνο στα της τελευταίας εβδομάδος??? Μη πουν δηλαδή \"δεν ξέρετε τι ζητάτε, τα θέλετε όλα\"!!!

Μαρκήσιε, αναλαμβάνεις την μετάφραση στα αγγλικά???

Μαρκήσιος de Karampa

Ρωμηέ τα αγγλικά μου αυτή τη στιγμή δεν είναι και στην καλύτερή τους φάση...  Άσε που δεν έχω και λεξικό εδώ...
Παρ΄όλ΄αυτά αν είναι δεν μπορείς εσύ με τίποτα, ας το αναλάβω...
Αν ήταν στα γερμανικά θα το ΄κανα πιο εύκολα...
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

Μαρκήσιος de Karampa

QuoteAs request of our members, we desire in the option \" display new messages \" to have also the possibility of display*
 new messages weekly, monthly or per 3 months.
[/b]

Αυτό μπόρεσα να κάνω...
Όσοι πιστοί ας κάνουν κρίσεις - διορθώσεις - παρατηρήσεις!
Και είπαμε δεν έχω λεξικό...

* σκέφτηκα επίσης το γερούνδιο : ... possibility of displaying.....
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

staboz

Έχω υποβάλλει το αίτημα εδώ: http://www.punbb-hosting.com/forums/support/viewtopic.php?id=547
Μάριε, σε παρακαλώ, έχε το νου σου να δεις αν και τί θα μας απαντήσουν.
Ρωμ. ε΄6-10

staboz

Μάριε, απάντησαν. Απ᾿ ό τι κατάλαβα υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης σε δευτερόλεπετα.
Οπότε μάλλον γίνεται.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Εφόσον μας παραχώρησαν τη δυνατότητα να δωσουμε εμείς την ακριβή ώρα, από κει και πέρα είναι εύκολο!

Για περισσότερες πληροφορίες, θα περιμένετε το βράδυ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Είναι έτοιμη και αυτή η δυνατότητα!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Πολύ ωραία! Μάριε, ευχαριστούμε πάρα πολύ.
Έχω τη γνώμη, αν συμφωνεί και ο Ρωμηός, να έβαζες στην πρώτη σελίδα, κάτω αριστερά μαζί με τις άλλες επιλογές, τα τρία λίνκ: Εβδομάδας-Μήνα-Τριμήνου, για να είναι ευκολόχρηστα.
                        Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΠολύ ωραία! Μάριε, ευχαριστούμε πάρα πολύ.
Έχω τη γνώμη, αν συμφωνεί και ο Ρωμηός, να έβαζες στην πρώτη σελίδα, κάτω αριστερά μαζί με τις άλλες επιλογές, τα τρία λίνκ: Εβδομάδας-Μήνα-Τριμήνου, για να είναι ευκολόχρηστα.
                        Στ.
Δεν έχουμε αυτή τη δυνατότητα, αλλά κάτι θα σκεφτώ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Έβγαλα αυτά που είχε το φόρουμ από μόνο του και έβαλα δικό μας πίνακα με όλες αυτές τις επιλογές!

Ελπίζω να βολεύει!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Μάριε, νομίζω είναι τέλειο τώρα!
Αύριο ο Ρωμηός θα τρίβει τα μάτια του!
Ευχαριστούμε πάρα πολύ. Εγώ ήδη έκανα μια αναδρομή στο παρελθόν με τις νέες αυτές δυνατότητες. Πολύ εξυπηρετικό!
                   Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΑύριο ο Ρωμηός θα τρίβει τα μάτια του!
Το ελπίζω...γιατί εγώ νομίζω οτι θα τρίβει τα χέρια του από τη χαρά του γιατί απαλάχτηκε από το πρόβλημα! :mua: :mua: :mua:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]