News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

DM-1

Started by staboz, 17 December, 2007, 11:45:28 PM

Previous topic - Next topic

staboz

Έχω ένα ψηφιακό μαγνητόφωνο της Olympus, το DM-1. Δυστυχώς στα Vista φαίνεται δεν μπορεί να εγκατασταθεί το λογισμικό του από το συνοδευτικό CD. Όταν πάω να ξεκινήσω το πρόγραμμα μετά την εγατάσταση, βγάζει το μήνυμα DSSUSB.DLL ?????

Σε ανάλογο πρόβλημα άλλου μοντέλου η εταιρεία συνιστά ως λύση τα εξής:
The USB driver failed to install correctly. Detach the DS3000, remove the USB driver from the device list that was installed during the Olympus software setup, remove the Olympus software, search the computer for DSSUSB1.DLL and delete all copies, also search for DSSUSB1.DLL and delete all copies. Reinstall the Olympus software. You may need to install/update the USB driver from the CDROM\'s folder ``D:\\DSS2k\\En_Us\\DS150 or DS1\".
Τα έκανα αλλά το πρόβλημα ξαναεμφανίζεται.

Έχει κανείς κάποια ιδέα;
Υπάρχει κάποιος άλλος μετατροπέας του ηχητικού φορμά DSS (Digital Speech Standard) που χρησιμοποιεί, σε wav ή mp3; Το λιτό πρόγραμμα που διαθέτει διαδικτυακά η εταιρεία δεν επαρκεί διότι δεν έχει αυτή τη μετατροπή.
                               Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Μεταφέρθηκε στο: Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Αφού μεταφέρθηκε, σωθήκαμε!
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Ο Μάριος μάλλον έχει πολύ διάβασμα γι\' αυτό και δεν ασχολήθηκε! Είστε σίγουρος ότι δεν γίνεται η μετατροπή αυτή με το cool edit pro?

ρωμηός

Υπάρχει και αυτό...τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω...για δείτε τα χαρακτηριστικά...

Switch 1.04

Switch is a sound file converter for Windows. It can convert audio files from many sources into mp3 or wav format.

Switch Converter is very easy to use. Just add the files you want to convert to the list, select the format you want to use, and then click the convert button.

A list of Switch Sound Format Converter features follow but a quick way to try it out is to download and install now. You don\'t need to purchase to download and it only takes a couple of minutes to complete the process (click here to install). Switch Converter is free.

Features

~ Simple and intuitive interface.
~ Converts a variety of different audio file formats (including WMA, AU, GSM and DSS formats) into MP3 or WAV format.
~ MPEG Layer-3 encoding done using the LAME codec, providing complete control over mode and bitrate selection.
~ Wave encoding allows configuration of encoding technique, bit rate, sampling rate and number of channels.
~ Ability to play tracks prior to conversion.

arhaggelos

Κ. Σταύρο δοκιμάστε να βάλετε αυτό το αρχείο στο φάκελο που εγκαταστήσατε το πρόγραμμα

http://rapidshare.com/files/77386294/DSSUSB.rar.html

Αν δεν γίνει κάτι σβήστε το αρχείο και κατι άλλο θα βρούμε

Βασιλείου Μάριος

Quote from: romiosΟ Μάριος μάλλον έχει πολύ διάβασμα γι\' αυτό και δεν ασχολήθηκε!
Ο Μάριος γράφει μέχρι την Παρασκευή καθημερινά!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Προς Αρχάγγελο:
Βασίλη, από το Rapidshare εγώ, φαίνεται λόγω του είδους της σύνδεσής μου, δεν μπορώ να κατεβάσω ποτέ κάποιο αρχείο. Δοκίμασα και τώρα αλλά δεν έγινε τίποτε.

Προς Ρωμηό:
Είσαι πραγματικά Ρωμηός. Μέγας!
Υπέροχο το προγραμματάκι. Το κατέβασα πανεύκολα. Δεν ξέρω μόνο άν είναι περιορισμένου χρόνου η χρήση του. Μπορείς να το εξακριβώσεις αυτό;
Πάντως κάνει τέλεια τη δουλειά.
Ευχαριστώ θερμότατα.
                      Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΠρος Αρχάγγελο:
Βασίλη, από το Rapidshare εγώ, φαίνεται λόγω του είδους της σύνδεσής μου, δεν μπορώ να κατεβάσω ποτέ κάποιο αρχείο. Δοκίμασα και τώρα αλλά δεν έγινε τίποτε.
Το κατεβάζω εγώ και θα το ανεβάσω στο δικό μας server!

Περιμένετε...
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: arhaggelosΚ. Σταύρο δοκιμάστε να βάλετε αυτό το αρχείο στο φάκελο που εγκαταστήσατε το πρόγραμμα

http://rapidshare.com/files/77386294/DSSUSB.rar.html

Αν δεν γίνει κάτι σβήστε το αρχείο και κατι άλλο θα βρούμε
Και από το server μας!

-->DOWNLOAD<--
Το αρχείο είναι ανεβασμένο στο Romios Server. ΠΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]