Επαναστατικό κίνημα

Started by staboz, 16 December, 2007, 03:04:08 PM

Previous topic - Next topic

staboz

Είχα βάλει σκοπό και το είχα προαναγγείλει εδώ:http://www.punbb-hosting.com/forums/romios/viewtopic.php?pid=4828#p4828 την κήρυξη ένοπλου επαναστατικού κινήματος.
Σκοπός του θα ήταν να εξαναγκασθεί ο ψευτο-Ρωμηός να επισκεφτεί επιτέλους κάποιο γιατρό για τα προβλήματα υγείας που έχει από καιρό: στομάχι, χρόνια ρινίτιδα (ή οιγμορίτιδα), επειδή, παρόλες τις προ μηνών υποσχέσεις του ότι θα επισκεφτεί γιατρό, δεν το έκανε, όπως ομολόγησε προ ημερών.
Ως όπλο σκόπευα να προτείνω το μόνο δημοκρατικό όπλο της εργατικής τάξης: την καθολική απεργία συμμετοχής στο Φόρουμ, έως ότου αναγκαστεί ο τύπος να κάνει το αυτονόητο.

Τελικά άλλαξα γνώμη. Αποφάσισα να απευθύνω νέα έκκληση απ᾿ αυτήν εδώ την καταχώρηση να μας ενημερώσει το ταχύτερο για τα αποτελέσματα των ιατρικών οδηγιών που θα πάρει, αφού, εννοείται, επισκεφτεί το νωρίτερο τους γιατρούς.

Για να σας αποζημιώσω πάντως τοποθετώ μια άλλη επαναστατική επίσης προκήρυξη αναρχικής προελεύσεως:


                          Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Μεταφέρθηκε στο: Ημερολόγιο καθημερινότητας
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Όπως βλέπετε δεν θα σας περάσει!!!! Ήδη η σιωπή των υπολοίπων δηλώνει περίτρανα πόσο σέβονται και εκτιμούν τον Κυβερνήτη και Συμποσιάρχη!!! Κι όλα αυτά χωρίς να κατεβάσω τάνκς για να καταπνίξω την επανάσταση.... Μου φαίνεται ότι ακόμα και η επανάσταση ενάντια στο εικονίδιο είχε περισσότερη επιτυχία από την τωρινή!!!

Ο Φάκελός σας μεγαλώνει!!! Δεν θα αργήσει η 1η Απρίλη για να ξεκαθαρισθούν ορισμένοι εδώ μέσα...

:mua:

staboz

Βρέ αχάριστε! Αντί να αισθανθείς λίγη ευγνωμοσύνη που σε σκέφτομαι και φροντίζω για την υγεία σου, με απειλείς κιόλας;
Άς είναι. Δεν σου κρατάω κακία. Εγώ θα συνεχίσω να σε νοιάζομαι. Με βάση πάντοτε το επαναστατικό μου σύνθημα:
\"Ουτοπία δεν είναι να πιστεύεις ότι ο Ρ ω μ η ό ς  μπορεί να αλλάξει,
αλλά ότι μπορεί να παραμείνει όπως είναι\"!

Οι άλλοι άς ακολουθήσουν την πορεία τους. Άλλά τουλάχιστον κάνε αυτό που πρέπει!

Πάταξον μέν, άκουσον δέ!
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Θα προσπαθήσω, το υπόσχομαι!!!