Αίτηση κατάργησης ενός εικονιδίου

Started by Ξένια, 04 November, 2007, 02:03:11 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Αγαπητέ Μάριε
ήθελα να σε ενημερώσω σχετικά με ένα από τα εικονίδια ονόματι punk.
Αυτός ο σχηματισμός του χεριού αντιπροσωπεύει το σύμβολο των σατανιστών.Αυτό θα ήθελα να το επιβεβαιώσει και ο κύριος Σταύρος που γνωρίζει καλύτερα από μένα....
Για το λόγο αυτό θα παρακαλούσα να καταργηθεί το συγκεριμένο εικονίδιο, δεδομένου ότι δεν ταιριάζει σε ένα φόρουμ με χριστιανοκεντρικό χαρακτήρα...Επειδή μου είπες ότι το έβαλες μόνο και μόνο για μουσικούς λόγους, θα πρότεινα αντ\' αυτού να βρεις κάποιο άλλο εικονίδιο χωρίς αυτό το σχηματισμό....
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Δεν το ήξερα αυτό! Ευχαριστώ που με ενημέρωσες. Θα το αφήσω μέχρι αύριο για να μπορούν να το δούν και ο Παύλος και ο κ Σταύρος!

Και πάλι ευχαριστώ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Αρχάγγελε....πολύ σε ευχαριστώ..προσωπικά....α...αν μπορείς σε παρακαλώ διαβεβαίωσε εδώ την παρέα μας ότι δε σου ζήτησα εγώ να τοποθετηθείς....μη νομίσει και κανείς ότι ζήτησα \"χατηράκι\"

και πάλι ευχαριστώflow:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ:

Quote from: romios
Quote from: arhaggelosΟταν αυτοι που ασχολουνται με το παραφυσικό (θεωρητικά ή πρακτικά δεν ξέρω) λενε ξεκαθαρα τι σημαινει αυτο το συμβολο εμείς γιατί κωφευουμε;;;;
Η ονομασία ή εξήγηση ενός συμβόλου από κάποιους δεν \"ουσιώνει\" ένα σύμβολο. Αν κάποιοι θέλουν να το χρησιμοποιούν για να υποδηλώσουν τη πίστη τους σε κάτι, δεν σημαίνει ότι αποδεχόμαστε κι εμείς αυτόν τον συμβολισμό ούτε πολύ περισσότερο αυτό ή αυτόν που συμβολίζει. Για παράδειγμα και το 666 συμβολίζει τον Αντίχριστο, αυτό δεν σημαίνει ότι ο ίδιος ο αριθμός έχει κάτι το διαβολικό μέσα του και γι\' αυτό δεν πρέπει να το χρησιμοποιούμε. Προφανώς όταν θα χρησιμοποιήσεις το εικονιδιάκι του μαφιόζου γκάγκστερ που πυροβολεί ασυστόλως :shoot2: αυτό δεν θα σημαίνει ότι όντως με δολοφονείς αλλά εικονίζεις μια περιπαικτική διάθεση να μου την πεις, γι\' αυτό κι εγώ θα σε παλαμοκροτήσω :clap: !!!!

Quote from: arhaggelosτοσο smilies υπαρχουν για τη μουσική (π.χ. http://img160.imageshack.us/img160/9536/thrashercm6.gif  http://img160.imageshack.us/img160/4641/drummerur3.gif   http://img160.imageshack.us/img160/4766/guitaristke5.gif ), γιατι κολλάτε στο συγκεκριμένο;;;
Σ\' αυτό δεν έχεις άδικο. Μπορούνε να μπούνε περισσότερο εικονιδιάκια. Μάριε, αν θέλεις πρόσθεσε κι άλλα. Δεν κολλήσαμε πουθενά. Τα βάζουμε όλα. Φατσούλα είναι βρε παιδιά, δεν θα αλωθεί η πνευματική μας υπόσταση από ένα αστείο εικονιδιάκι (κι ως τέτοιο πρέπει να το βλέπουμε...)

 
Quote from: arhaggelosΩς κιθαρίστας και γνώστης της ροκ μουσικής
:mua: :mua: :mua:

Εδώ μου θύμισες τον Νιόνιο του τ(ρ)όπου μας, κατά κόσμον Διονύση Σαββόπουλο, που έλεγε σε ένα τραγούδι του: \"Γέρος λοιπόν για το ροκ εν ρολ και για τον θάνατον παιδάκι αθώο είναι αυτό (δες το εδώ)


 
Quote from: arhaggelos
Quote from: romiosΔεν υπάρχει κανένα θέμα ή λόγος διαγραφής των.
...Μήπως τελικά υπάρχει θεμα;;;
Μάλλον όχι. Θα κάνετε υπομονή...

Quote from: arhaggelos\"Το πιο έξυπνο τέχνασμα του Διαβόλου είναι το να μας πείθει οτι δεν υπάρχει\"
Charles Baudelaire
Ποιός είναι πάλι τούτος;;;; Αυτό πάντως εγώ το είχα διαβάσει στους αδελφούς Καραμαζώφ του Νοστογιέφσκυ!

Quote from: arhaggelosΤα ειπα κι εχω τη συνειδηση μου καθαρη
καντε οτι σας φωτίσει ο Θεός
Χαίρομαι περί ...πάρτης σου!!! Αφού εκαθαρίσθης αδερφέ, τι χρείαν έχεις πλέον;

Quote from: arhaggelosJESUS RULLS
το Superstar, το ξέχασες;;;

Φιλικά...
ο αγαπητός σας συμποσιάρχης...

Υγ. Ξέρω πόσο με αγαπάτε :rant:
Υγ.1 Με τι φροντίδα στέκεστε πάνω από το κεφάλι μου :chair:
ΥΓ.2 Με τι διάθεση ακούτε όσα σας λέω :wall:
Υγ.3. όπως επίσης και τι θα θέλατε να κάνετε τώρα :shoot2: :guns: :shoot2: :guns: :shoot2: :guns:
Υγ.4 Γι\' αυτό κι εγώ ανταποδίδω.... :punk: :punk: :punk: :ras: :ras: :ras:

:whistle:  :mrstraetz:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: XeniaΑρχάγγελε....πολύ σε ευχαριστώ..προσωπικά....α...αν μπορείς σε παρακαλώ διαβεβαίωσε εδώ την παρέα μας ότι δε σου ζήτησα εγώ να τοποθετηθείς....μη νομίσει και κανείς ότι ζήτησα \"χατηράκι\"

και πάλι ευχαριστώflow:
Να τα μας....γίνανε και κόμμα!!! Η προσπάθεια ανταρσίας δεν θα περάσει!!! Θα κατασταλεί κάθε φαινόμενο υπονόμευσης των διαχειριστών του φόρουμ...

Υγιαίνετε!!!!

:tease:

Βασιλείου Μάριος

Κόμμα έχουν κάνει! Θα τους βάλω εγώ όμως μια ωραιότατη τελεία! :tease:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: MaRioSΚόμμα έχουν κάνει! Θα τους βάλω εγώ όμως μια ωραιότατη τελεία! :tease:
Όταν έχω τον στρουμφοτεχνικάριο μου στο πλευρό τίνα φοβηθώ;;;; :shoot2: :guns: :chair: :sfiri:

Υγ. Βάλε πάλι το στρουμφάκι, δεν μου αρέσει αυτό με τα trucks...

Βασιλείου Μάριος

Στρουμφο-ρόμποκοπ!

Θα το ξαναβάλω το στρουμφάκι!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

arhaggelos

Quote from: romiosΝα τα μας....γίνανε και κόμμα!!!
ΙΣΑ-ΙΣΑ ΒΡΕ ΓΕΡΟΞΕΚΟΥΤΗ, Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΧΙΖΑΤΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ\' ΑΥΤΟ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΟΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ

Quote from: XeniaΑρχάγγελε....πολύ σε ευχαριστώ..προσωπικά....α...αν μπορείς σε παρακαλώ διαβεβαίωσε εδώ την παρέα μας ότι δε σου ζήτησα εγώ να τοποθετηθείς....μη νομίσει και κανείς ότι ζήτησα \"χατηράκι\"

και πάλι ευχαριστώflow:
ΥΣΤ: ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΤΩΡΑ (SORRY ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ :) )

Βασιλείου Μάριος

Αγγελάκι, εσύ δεν είπες οτι είσαι πτώμα :rip: ? Αντε, δεν θα πας για ύπνο?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Ε, πως... τα διαπλεκόμενα συμφέροντα τον σηκώνουν από το κρεββάτι!!!!

Βασιλείου Μάριος

Ας τον σηκώνουν. Τουλάχιστον μην πρήζει εμάς! Έχεις και τα δισέγγονα Αγγελάκι!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Ερε STABOZ που σας χρειάζεται όλων σας! Ακου κει! Διαολοεικονίδια...
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: MaRioSΕρε STABOZ που σας χρειάζεται όλων σας!
Αυτό τι το θελες τώρα;;;; Θες να γίνει εδώ της βιβλικής καταστροφής;;;;

Βασιλείου Μάριος

Στη γλώσαα του φόρουμ, Staboz = :sfiri: :sfiri: , φάπες!

Ξέρεις εσύ Παύλο!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Οι καλοί τρόποι λένε ότι, ακόμη κι άν έχουν άδικο, όταν ζητούν κάτι οι κυρίες, οφείλουμε να το κάνουμε. Εκτός άν έρχεται σε αντίθεση με το Ευαγγέλιο και την Ορθόδοξη Χριστιανική μας πίστη.
                                Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Λοιπόν, επειδή είμαστε ευγενικοί και πάνω από όλα δημοκρατικοί άνθρωποι με τρόπους, γι\' αυτό λοιπόν αποφασίσαμε να θέσουμε το ζήτημα σε ψηφοφορία. Μπορείτε όλοι να ψηφίσετε (ω, ναι!!! Ακόμα και οι γυναίκες) για να Π Α Ρ Α Μ Ε Ι Ν Ε Ι ή να φύγει το εικονιδιάκι :punk:  

Η ψηφοφορία γίνεται εδώ

arhaggelos

απ\' ότι κατάλαβα Παύλο μόνο εγώ κι εσύ ψηφίσαμε γι\' αυτό και το 50-50!
πάντως υπάρχει κάτι στην ατμόσφαιρα που θυμίζει εκλογές ΠΑ.ΣΟ.Κ...
...Γιωργάκης vs Βαγγελάκης
όσο για το εικονίδιο....tο HELL να πάει...κι\' ακομα παραπέρα....όπου \"Πάπας\" βάλτε \"Παύλος
όπου \"Λουκά\" βάλτε \"arhaggelos\"
:mua: :mua: :mua:  :mua: :mua:



Πάντως πιστεύω ότι καλή η πλάκα, αλλά πολύ ασχοληθήκαμε με τα συγκεκριμένο motion. Προσωπικά δεν ξαναλέω τίποτα, άμα θες βγάλε το, έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποίησα ποτέ μου και ούτε πρόκειται

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Έτσι έτσι, να μαζευόμαστε οι εχέφρονες συνευωχητές!

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]