Αλλαγή μορφής στο φόρουμ

Started by staboz, 09 October, 2007, 06:51:56 PM

Previous topic - Next topic

staboz

Προτείνω η κατηγορία Λογοτεχνία να μετονομαστεί σε Τέχνη. Να δημιουργηθούν υποκατηγορίες Λογοτεχνία, Ζωγραφική - Αγιογραφία, Μουσική, ενδεχομένως και Φωτογραφία, Κινηματογράφος, Αρχιτεκτονική και να συγκεντρωθεί το σκόρπιο υλικό σε αυτές.

Επίσης να ενταχθεί κάπου μια κατηγορία με θέμα τα Οικολογικά προβλήματα. Καθώς και κάποια άλλη με θέμα: Εσχατολογικά. Ίσως στα Ανθρώπινα - Καθημερινά, μολονότι δεν με ικανοποιεί πολύ αυτή η διατύπωση για τόσο σοβαρα θέματα. Ενδεχομένως και αυτή η ενότητα θα μπορούσε να μετονομαστεί σε Προβλήματα Παγκόσμια και Καθημερινά.
                            Στ
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Δεν γίνεται καθε μήνα να αλλάζουμε τις κατηγορίες, αποφασίστε κάτι οριστικό! Για μένα δεν είναι δύσκολο να τα μετονομάσω, αλλά για τους χρήστες θα είναι δύσκολο να βρίσκουν τα θέματα!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΠροτείνω η κατηγορία Λογοτεχνία να μετονομαστεί σε Τέχνη. Να δημιουργηθούν υποκατηγορίες Λογοτεχνία, Ζωγραφική - Αγιογραφία, Μουσική, ενδεχομένως και Φωτογραφία, Κινηματογράφος, Αρχιτεκτονική και να συγκεντρωθεί το σκόρπιο υλικό σε αυτές.
Σε αυτό συμφωνώ! Είναι κλύτερο έτσι!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozΕπίσης να ενταχθεί κάπου μια κατηγορία με θέμα τα 1. Οικολογικά προβλήματα. Καθώς και κάποια άλλη με θέμα: 2. Εσχατολογικά. Ίσως στα Ανθρώπινα - Καθημερινά, 3, μολονότι δεν με ικανοποιεί πολύ αυτή η διατύπωση για τόσο σοβαρ;a θέμαta. Ενδεχομένως και αυτή η ενότητα θα μπορούσε να μετονομαστεί σε Προβλήματα Παγκόσμια και Καθημερινά.
                            Στ
1. κ 2.  Και τι θα βάζουμε εκεί?

3. Τι εννοείτε?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Quote1. κ 2.  Και τι θα βάζουμε εκεί?

3. Τι εννοείτε?

Δεν γίνεται καθε μήνα να αλλάζουμε τις κατηγορίες, αποφασίστε κάτι οριστικό! Για μένα δεν είναι δύσκολο να τα μετονομάσω, αλλά για τους χρήστες θα είναι δύσκολο να βρίσκουν τα θέματα!
1. κ 2. Υπάρχει περισσότερο υλικό απ\' ό,τι μπορείς να φανταστείς. Δεν έχεις ακούσει για τα περιβαλλοντολογικά προβλήματα; Υπερθέρμανση του πλανήτη, Ακραία καιρικά φαινόμενα, Μόλυνση του περιβάλλοντος κ.τ.λ. Επίσης αντίστοιχα τα Εσχατολογικά: Σημεία των καιρών, Αντίχριστος, 666 κ.τ.λ., τα οποία βέβαια μπορούν να ενταχθούν και τώρα στα Θεολογικά.
3. Εννοώ ότι δεν με ικανοποιεί η υπάρχουσα διατύπωση \"Ανθρώπινα - Καθημερινά\" για τα σοβαρά ζητήματα που προτείνω.

Το Φόρουμ είναι ακόμη στην αρχή του. Είναι φυσικό στην πορεία να διαπιστώνονται ανάγκες που δεν είχαν συνειδητοποιηθεί στην αρχή, που άλλωστε δεν ήταν σε γνώση των περισσοτέρων από μας. Αν αυτό είναι δύσκολο, μπορούν να μην γίνουν. Προτάσεις είναι, δεν είναι αναγκαστικοί νόμοι. Ή μπορούν να συγκεντρώνονται και να εκτελούνται ανά 3μηνο ή 6μηνο.
Ακόμα και μεγάλες Ιστοσελίδες κάνουν αρκετά συχνά αλλαγές: Google, Yahoo κ.τ.λ.

Όσο για τους χρήστες, νομίζω ότι αυτές τουλάχιστον οι προτάσεις θα τους διευκολύνουν, διότι τώρα είναι πιο δύσκολο να βρει κανείς κάτι.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Αν συμφωνεί και ο Παύλος, εγώ δεν έχω πρόβλημα! Αν πάρουμε το \"ΟΚ\" από τον ίδιο, εγώ τα αλλάζω!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΡΑΓΑΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ!

Ενημερώνω από τώρα οτι άλλες αλλαγές στα ήδη υπάρχοντα forums ΔΕΝ θα ξαναγίνουν εκτός αν κριθεί αναγκαίο!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Μπράβο, Μάριε. Τα έκανες πολύ ωραία.

Αν κρίνεις ότι υπάγονται στα αναγκαία, όπως έγραψες, μπορείς να βάλεις κάπου και την ενότητα για Φωτογραφίες. Έχουν τοποθετηθεί ήδη αρκετές στα Διάφορα των downloads και αλλού, και θα ήταν καλό να συγκεντρωθούν και να είναι άμεσα και εύκολα προσβάσιμες, και επίσης εύκολα θα μπορούν να εμπλουτίζονται.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Quote from: stabozκαι θα ήταν καλό να συγκεντρωθούν και να είναι άμεσα και εύκολα προσβάσιμες, και επίσης εύκολα θα μπορούν να εμπλουτίζονται.
Για το λόγο αυτό έχει γίνει η κατηγορία στα downloads!

ΥΓ. Έτσι δεν υπερφορτώνεται το φόρουμ?
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Και μουσική και κινηματογράφο έχουμε στα downloads αλλά έχουμε και αντίστοιχη ενότητα. Σε όλες τις Ιστοσελίδες υπάρχει η κατηγορία images με μεγάλες συλλογές φωτογραφιών. Δεν πρόκειται τις φωτογραφίες του Φόρουμ να τις ανακαλύψει κανείς στα Διάφορα των downloads ή όπου αλλού είναι σκόρπιες. Εμένα μου φαίνεται απαραίτητη μάλλον, αλλά το αφήνω στην κρίση σου. Εσύ είσαι ο πιο κατάλληλος να κρίνεις και να αποφασίσεις. Σίγουρα επιβαρύνεται το Φόρουμ, αλλά η κατηγορία Λεξιτεχνίες π.χ. μπορεί να καταργηθεί. Εμένα μου φαίνεται τελείως άχρηστη.
Ρωμ. ε΄6-10

Βασιλείου Μάριος

Οι εικόνες και φωτογραφίες, μπορούν να παρουσιαστούν και να δοθούν για κατέβασμα ταυτόχρονα σε ένα θέμα! Η μουσική όμως και οι ταινίες, δεν γίνονται έτσι γιατί δίνεται μόνο το link και δεν φαίνονται! Για τον λόγοα αυτό δεν μπορώ να προσθέσω δυο φορές το ίδιο φόρουμ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

staboz

Για μερική ελάφρυνση των ενοτήτων του Φόρουμ σκέψου μήπως θα μπορούσαν να γίνουν κάποιες συμπτήξεις ενοτήτων, Όπως π.χ. οι Βιβλιοπροτάσεις να υπάρχουν μόνο στην ενότητα Τέχνη-Πολιτισμός και χωρίς όλο εκείνο το μακρόσυρτο κείμενο με το οποίο τις φόρτωσε ο Παύλος. Επίσης στα downloads τα προγράμματα και τα παιχνίδια των Ηλ. Υπολογιστών δεν χρειάζεται να είναι σε ξεχωριστές κατηγορίες.

Γενικά σε συνεργασία με τον Παύλο μπορείτε να ξανασκεφτείτε μερικά πράγματα. Εγώ απλά μερικές σκέψεις καταθέτω. Αν τις βρίσκετε άξιες κάποιας προσοχής, τιςσυζητάτε. Αλλιώς ας μείνουν στην άκρη. Δεν χρειάζεται να σκοτιστούμε περισσότερο. Βρε αδελφέ, έλεγε ένας καλόγερος, είναι που είναι η ζωή μας δύσκολη, γιατί να την κάνουμε δυσκολότερη;
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Οι βιβλιοπροτάσεις δεν γίνετε να συγχωνευθούν. Θα ήθελα να επιμείνω σε αυτή τη διάκριση. Για το μακρόσυρτο κείμενο της επεξήγησης, μπορεί να αφαιρεθεί.

Βασιλείου Μάριος

Δίκιο έχει ο Παύλος! Για το κειμενάκι θα έλεγα και εγώ ότι είναι υπερβολικά μεγάλο! Θα ήθελε κάτι πιο μικρό!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]