Βέβηλα - Κίβδηλα - Σκύβαλα, του Κώστα Ζουράρι

Started by ρωμηός, 03 September, 2007, 11:09:59 AM

Previous topic - Next topic

ρωμηός

Σήμερα το απόγευμα στις 7:30 στην Αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σεραφείμ της Ζωσιμαίας Παιδαγωγικής  στα Ιωάννινα θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου του Κώστα Ζουράρι Βέβηλα Κίβδηλα Σκύβαλα.

Όσοι πιστοί....!!!

staboz

Άαα! Τώρα κατάλαβα! Γι᾿ αυτό εξαφανίστηκε ο φιλαράκος μας σήμερα. Έχει να κάνει παρουσίαση... Έτσι λέω εγώ... δεν ξέρω σίγουρα ποιός θα την κάνει...
Θα είναι και ο Ζουράρις;
Μπά, δεν το πιστεύω... Θα το έγραφε άν ήταν...
        Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Ναι βεβαίως θα είναι και ο Δάσκαλος εδώ. Γίνεται παρουσίαση βιβλίου χωρίς τον συγγραφέα???

Το βιβλίο του θα το παρουσιάσει η κόρη του αειμνήστου ιεροψάλτου κ. Παπαευσταθίου, η φιλόλογος κα Τσάγκα!!!

staboz

Κατάλαβα... κατάλαβα... Λίγο αργά... αλλά και έτσι καλά είναι...
Άντε να ξεφύγουμε λίγο από την εσωστρέφεια εδώ πέρα, που τσακωνόμαστε με τα ρούχα μας...
Δεν μας είπες όμως ποιός τον κάλεσε... Πρόσωπο; Φορέας;
                      Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

ρωμηός

Βασικά το θέμα είναι το δεν ανακοινώθηκε πουθενά. Έψαξα εφημερίδες δεν βρήκα κάτι σχετικό. Νομίζω παρουσίαση βιβλίου είναι και όχι ομιλία. Άρα ουσιαστικά δεν πρέπει να τον προσκάλεσε κανένας. Το τελευταίο καιρό έχει παροσιάσει σε αρκετές πόλεις το βιβλίο του. Πρόσφατα ήταν στην Κομοτηνή! Ο εκδοτικός οίκος Αρμός νομίζω έχει αναλάβει αυτές τις παρουσιάσεις, ίσως και σε συνεργασία με τη Νομαρχία, αν κρίνω από τον ομιλητή που θα παρουσιάσει το βιβλίο.

Δυστυχώς όμως δεν έχω κάτι έγκυρο να σας ενημερώσω!!!

thanos

Να πώ και εγώ με την σειρά μου πως η παρουσίαση ήταν καταπληκτική. Και ο κ. Ζουράρις και η κ. Τσάγκα ήταν φοβεροί.
Και εγώ πάντως κατάλαβα με όσα άκουσα πως η εκδήλωση έγινε με πρωτοβουλία της Νομαρχίας.

thanos

Όποιος θέλει να διαβάσει το βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή μπορεί να κάνει downloading στη παρακάτω διέυθυνση

-->DOWNLOAD<--
Το αρχείο είναι ανεβασμένο στο Romios Server. ΠΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]