Αποστολέας Θέμα: Σάλτσα αλα Βαταβάλης...  (Αναγνώστηκε 7260 φορές)

Αποσυνδεδεμένος ρωμηός

• Συμποσιάρχης
  • Hero Member
    • Προφίλ
    • http://www.romios.bravehost.com
Σάλτσα αλα Βαταβάλης...
« Απάντηση #25 στις: 22 Νοεμβρίου, 2007, 01:48:30 μμ »
Παράθεση από: staboz
Δεν την καλοπαρακολουθούσα αυτήν την ενότητα. Πάει το χαλάσαμε το Φόρουμ.Κοιτάξτε πόσα λάθη:
1. Η χοληστερίνη γράφεται με \"η\"και όχι με \"υ\"
Η χοληστερίνη γράφεται με \"ι\" στη συλλαβή \"ρί\" κι όχι με \"η\", όπως την έγραψε ο φίλος μας.
Πω πω ... την \"σκότωσα\" την καϋμένη την χοληστερίνη!!! :shoot2: :shoot2: :shoot2: :shoot2: Και κανένα ζουράρικο εφεύρημα δεν μπορεί να με γλιτώσει ως απολογία!!!

3. Είναι νηστεία και τα τυριά δεν τρώγονται αυτήν την περίοδο. Μόνο ψάρι από σήμερα. Δεν ξέρω η ρωμαίικη θεολογία δεν εφαρμόζει τις νηστείες;
Ναι αλλά βασικά αυτό το θέμα ξεκίνησε 31 Αυγούστου κι όχι χθες!!! Δεν ξέρω αν το προσέξατε!!!

Ο Ζουράρις όμως νηστεύει. Έχω και ένα καταπληκτικό περιστατικό με αυτόν, αλλά θα το γράψω άλλη φορά, άν θυμηθώ.
                                     Στ.
Να το θυμηθείτε!!!! Το περιμένω πως και πως... (δεν ξέρω αν μάθατε, πάντως ο φίλος μας εκ Φλωρίνης έχει αναπτύξει και διαπροσωπικές σχέσεις με το Δάσκαλο (=Ζουράρι)...ναι, έχει περάσει σε άλλη \"διάσταση\"!!!

Αποσυνδεδεμένος staboz

• Αρχιτρίκλινος
  • Hero Member
    • Προφίλ
Σάλτσα αλα Βαταβάλης...
« Απάντηση #26 στις: 22 Νοεμβρίου, 2007, 02:30:53 μμ »
Ναι το ξέρω ότι ήταν παλιά συνταγή, αλλά ο Μάριος επέμενε να πάω να την φάω τώρα!

Περί Ζουράρι:

Εμείς τηλεόραση δεν έχουμε, συνέπεσε όμως κάποια φορά να είμαι νομίζω στο χώλ ενός ξενοδοχείου και είχε εκπομπή αφιερωμένη στον Ζουράρι. Τον είχαν καλεσμένο εκεί, έδειχναν διάφορα δικά του και τον καλούσαν να τα σχολιάσει ή τον ρωτούσαν ποικίλα όσα. Αυτός ήταν θρονιασμένος σε μια πολυθρόνα με ένα κασκόλ του ΠΑΟΚ στο λαιμό του και απαντούσε με τον γνωστό απίθανο τρόπο. Ήταν τέτοια περίοδος, 1 μήνας πριν τα Χριστούγεννα. Κάποια στιγμή, καθώς η εκπομπή πήγαινε προς το τέλος, από δίπλα εμφανίστηκε μια από τις υπεύθυνες της εκπομπής κρατώντας στα χέρια της ένα δίσκο με μια υπέροχη τούρτα, που του την πρόσφερε με πολύ θερμές ευχές. Ο τύπος την πήρε, ευχαρίστησε με επίσης θερμά λογια και έγινε ο εξής διάλογος:

Ζουράρις: Δεν μπορώ να το πιστέψω! Είναι υπέροχη! Θα την βάλω στο ψυγείο και θα την απολαύσω τα Χριστούγεννα, διότι τώρα είναι η νηστεία των Χριστουγέννων και νηστεύω!
Τηλεπαρουσιάστρια (έκπληκτη και σοκαρισμένη): Μα θα χαλάσει μέχρι τα Χριστούγεννα!
Ζουράρις (δείχνοντας το κασκόλ του): Ένας Παοκτζής δεν παθαίνει ποτέ τίποτα!

Στ.
Ρωμ. ε΄6-10

Αποσυνδεδεμένος ρωμηός

• Συμποσιάρχης
  • Hero Member
    • Προφίλ
    • http://www.romios.bravehost.com
Σάλτσα αλα Βαταβάλης...
« Απάντηση #27 στις: 22 Νοεμβρίου, 2007, 02:54:41 μμ »
Ναι το ξέρω ότι ήταν παλιά συνταγή, αλλά ο Μάριος επέμενε να πάω να την φάω τώρα!
Ο Μάριος σας πείραζε για τη βότκα!!! Επειδή είπε δηλαδή η Ιοκάστη ότι μπορούμε να προσθέσουμε και λίγη Βότκα. Αλλά από ότι διαπιστώνουμε δεν θα είχατε πρόβλημα με τη βότκα, αρκεί να ήταν σε ημέρα μη νηστίσιμη!!!!

Περί Ζουράρι: Ζουράρις (δείχνοντας το κασκόλ του): Ένας Παοκτζής δεν παθαίνει ποτέ τίποτα!
                                  Στ.
Καλά απίθανος ο τύπος!!!!

Αποσυνδεδεμένος staboz

• Αρχιτρίκλινος
  • Hero Member
    • Προφίλ
Σάλτσα αλα Βαταβάλης...
« Απάντηση #28 στις: 22 Νοεμβρίου, 2007, 03:19:29 μμ »
Δες τα μηνύματά σου
Ρωμ. ε΄6-10