Μικρὴ ἐπιλογὴ γνωμικῶν ποὺ μοῦ ἔκαναν ἐντύπωση...

Started by staboz, 28 December, 2010, 02:06:59 AM

Previous topic - Next topic

staboz

[font size=3]Μικρὴ ἐπιλογὴ γνωμικῶν ποὺ μοῦ ἔκαναν ἐντύπωση... εἰδικὰ τὸ τελευταῖο...![/fonts]

[font size=3]Το μόνο πράγμα που ζητάω από τη ζωή, είναι να μου δώσει μια ευκαιρία να αποδείξω ότι τα πολλά λεφτά δεν θα με κάνουν ευτυχισμένο.
Τίποτα δεν είναι αδύνατο όταν βάζεις τους άλλους να το κάνουν για σένα!
Προτιμώ μια αλεπού από μια γυναίκα. Δεν μιλάει και έχει ήδη γούνα.
Ποτέ δεν κατάλαβα τι είναι αληθινή ευτυχία, παρά μόνο όταν παντρεύτηκα. Tότε όμως ήταν πολύ αργά.
Ποτέ μη χτυπάτε τις γυναίκες, έστω και μ\' ένα λουλούδι. Τι σας έφταιξε το καημένο;
Όταν τα φτιάχνεις με κάποια, μην γράφεις το όνομά της παντού. Όταν χωρίσετε θα βαρεθείς να σβήνεις.
Όταν αντιγράφεις κάποιον λέγεται \"κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας\", όταν αντιγράφεις πολλούς μαζί λέγεται \"έρευνα\".
Οι άνθρωποι που νομίζουν ότι έχουν πάντα δίκιο, συχνά εκνευρίζουν εμάς που πράγματι έχουμε.
Ο υπολογιστής δεν θα αντικαταστήσει ποτέ τις εφημερίδες. Τι μπορεί να τυλίξει κανείς με έναν υπολογιστή;
Ο κόσμος καταστρέφεται απ ΄την αδιαφορία, αλλά τι με νοιάζει εμένα...
Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί η ζωή είναι πολύ σύντομη για να τα κάνεις όλα μόνος σου.
Έχω διαβάσει τόσα πολλά γύρω από τους κινδύνους του ποτού και του τσιγάρου, που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα.
Είναι εύκολο να πεθαίνεις για μια γυναίκα, το δύσκολο είναι να ζεις μαζί της.
Η γυναίκα μας εμπνέει να κάνουμε μεγάλα πράγματα, αλλά μας εμποδίζει να τα πραγματοποιήσουμε. Dumas
Πολιτική είναι η τέχνη του να μοιράζεις μία πίτα με τέτοιο τρόπο ώστε να πιστεύει ο καθένας οτι έχει πάρει το μεγαλύτερο κομμάτι. Ludwic Erhard

Μη τα βάζεις ποτέ με ηλίθιους. Αρχικά σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους, και μετά σε κερδίζουν εύκολα λόγω εμπειρίας.[/fonts]
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

χαχαχα!!! Ντιπ ρατσισμός δεν υφίσταται βλέπω!
Υ.Γ Ντιπ= καθόλου!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)