News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Κινητό ιερέα

Started by Heaven1, 23 April, 2010, 01:41:49 AM

Previous topic - Next topic

Heaven1

Κινητό ιερέα  σε  τέλεση μυστηριου Βαφτισης!!!!!!
Τη γνώμη σας θα ήθελα!!!!

Iaspis

Τό μυστήριο είναι Ιερή στιγμή, καί φυσικά πρέπει νά στεκόμαστε μέ τόν πρέποντα τρόπο, αποδίδοντας τιμές. Πολύ περισσότερο αυτός πού Ιερουργεί! Όμως είμαστε άνθρωποι καί δέν αποκλείεται από σύμπτωση καί συνέργεια τού πονηρού νά ξεχάστηκε τό κινητό μας ενεργό, καί νά κτύπησε τήν στιγμή εκείνη... Εξαρτάται, χρειάζεται νομίζω διάκριση καί πνεύμα αδελφικής αγάπης! Άν υπάρχει προκλητική αμέλεια, έχει ο Θεός τόν τρόπο του νά τήν επισημάνει στόν αμελή μέ τόν κατάλληλότερο κομιστή πιστεύω!
Τά μέσα τής λεγόμενης μαζικής ενημέρωσης, κατ΄εμέ δέν είναι αξιόπιστα....όπως καί η ίδια η λεγόμενη μαζική ενημέρωση πάσχει από αξιοπιστία, ακόμη κι άν δέν προέρχεται από μέσο ή οργανισμό. Τό καλύτερο νομίζω είναι, νά μή σκανδαλιζόμαστε...

Καλώς όρισες.  Οι παραθέσεις σου ευπρόσδεκτες!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Σωτήριος

Καλή σας ημέρα, όντως το γεγονός συνέβη και δει στην ενορία μου, φυσικά άθελα του Ιερέως, ο οποίος είναι ένας αγνός και ταπεινός άνθρωπος, έχει σημασία να προσθέσω πέρα από την εκτίμηση των ενοριτών που είναι μεγάλη, έχει σημασία να πούμε και την πολυτεχνική του ιδιότητα και αυτό γίνεται εκ πεποιθήσεως, ένας καλοσυνάτος ιερέας που βρήκαν να περιπαίξουν άνθρωποι, που στο κάτω κάτω της γραφής, δεν έχουν και πολλά πάρε δώσε με την εκκλησία και που κατάφεραν να της προκαλέσουν χτύπημα, τρομάρα τους, μη ξέροντας ότι την εκκλησία, Ο Κύριος Ιησούς Χριστός την έχει ιδρύσει και στερεώσει με το αίμα του και που προκαλώντας το λάθος του κάθε παπά Ανδρέα, το μόνο που κάνουν είναι το έλεος του Κυρίου να χάσουν, φυσικά αν δεν μετανοιώσουν για την πράξη τους, Ο Άγιος Θεός να τους ελεήσει.