News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Σελίδες για σκεπτικιστές

Started by Βασιλείου Μάριος, 23 August, 2007, 02:26:56 AM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

1. DELETED
Η ιστοσελίδα του DELETED, πρόεδρο και εκπρόσωπο του συνδέσμου σκεπτικιστών Ελλάδος.

2. DELETED το λεξικό του σκεπτικιστή

Το 1. μιλά σε πολλά σημεία για την ορθοδοξία και το δεύtερο κάνει κάποιες αναφορές
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

βίκυ

Πάντως προσωπικά δεν μου φαίνεται και πολύ ορθόδοξο το site.....

Βασιλείου Μάριος

Δεν ξέρω! Καλύτερα να το ελέγξετε εσείς που γνωρίζετε περισσότερο γιατί εγώ δεν εντόπισα κάτι ύποπτο!

Αν πραγματικά οι σελίδες είναι ύποπτες, ζητώ συγνώμη γιατί δεν το έχω προσέξει!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Μάριε ο κύριος Καλόπουλος έχει βγει σε εκπομπές (πέρισυ το πάσχα) και προσπάθησε να αποδείξει δημόσια ότι η υπόθεση περί \"αγίου φωτός\" είναι μια απάτη...ένα ψέμα...και μάλιστα όσοι τον παρακολουθήσατε, θα θυμάστε το πείραμα που έκανε σε όποια εκπομπή πήγαινε, βουτώντας ένα κερί μέσα σε ένα υγρό και μετά από μερικά λεπτά αυτοαναφλεγόταν...Αυτός και μόνο ο λόγος νομίζω πως είναι αρκετός για να πείσει κάποιον ότι δεν πρόκειται για κάτι το ορθόδοξο..και νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να διαγραφεί...δε χρειάζεται να τους κάνουμε και διαφήμιση...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Αλήθεια λές? :yikes: Χίλια συγνώμη, δεν το ήξερα! Το σβήνω αμέσως!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Δεν πειράζει...το είπα επειδή έτυχε να τον παρακολουθήσω προσωπικά...και δικαιολογημένα μπερδεύτηκες, γιατί τέτοιου είδους \"οργανώσεις\" χρησιμοποιούν την ορθοδοξία για αντιπερισπασμό...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Δεν είμαι και τόσο σχετικός για να το καταλάβω! :sorry:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Mην ανησυχείς...κι εγώ στην ηλικία σου ήξερα πολύ λιγότερα...:)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Όσο περισσότερο ασχολείται κανείς τόσο το καλύτερο για την πνευματική του πρόοδο...Είδες τι μπορείς να πάθεις χωρίς καν να το καταλάβεις...Απλά θέλω να πω ότι δεν ευθύνονται τόσο οι νέοι που δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα, όσο εκείνοι που προσπαθουν με ύπουλο τρόπο να τους εξαπατήσουν.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

βίκυ

\"δεν ευθύνονται τόσο οι νέοι που δεν γνωρίζουν κάποια πράγματα, όσο εκείνοι που προσπαθουν με ύπουλο τρόπο να τους εξαπατήσουν\"

εννοείται ότι εχουν και οι νέοι-κάθε ηλικίας :)-μερίδιο ευθύνης αν δεν προσπαθούν να μην πιπιλίζουν τα όσα οι άλλοι τους σερβίρουν...