Είστε οδηγός? Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Started by Βασιλείου Μάριος, 30 October, 2007, 12:23:52 AM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ειρήνη

Πάντα υπάρχει παρελθόν για έναν άγιο και μέλλον για έναν αμαρτωλό...!

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

βίκυ


Βασιλείου Μάριος

Quote from: βίκυPame deksia, meta striboume aristera kai sto telos ey8eia.....
ε?

Την είδες καλά την εικόνα? Για εμένα η μόνη λύση είναι η όπισθεν!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

mistral

Quote from: MaRiOsV
Quote from: βίκυPame deksia, meta striboume aristera kai sto telos ey8eia.....
ε?

Την είδες καλά την εικόνα? Για εμένα η μόνη λύση είναι η όπισθεν!
Όχι.
Κατεβαίνουμε απ το IX, στρίβουμε 180 μοίρες το απαγορευτικό (-) και πάμε ευθεία.
Γιατί σίγουρα πριν από μάς κάποιος τόχε στρίψει ...λάθος!. :lol:
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Βασιλείου Μάριος

Μπορούμε να στρίψουμε και το αντίστοιχο απαγορευτικό στροφής ώστε να μπορούμε να στρίψουμε όπου μας βολεύει . . . :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Θεοδώρα

Κάποιο καλόπαιδο πρόσθεσε σε μία από τις δύο πινακίδες την κόκκινη απαγορευτική γραμμή, οπότε βγάζουμε κεφάλι έξω, -πολύ έξω όμως- για να διαπιστώσουμε (από τα παρκαρισμένα? από την κίνηση? είδομεν....) κατά πού να πορευθούμε (δεξιά ή αριστερά).
Παρότι το θεωρώ εγκληματική ενέργεια να διαστρέφονται ή να καταστρέφονται οι πινακίδες μας,
με αυτό γέλασα και μου φάνηκε και πολύ έξυπνο!!!! :laugh:
Δεν ιν κακό........για πλακίτσα σε φίλο ιδίως Νέο οδηγό !!!  :whistle:
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: theodoraΚάποιο καλόπαιδο πρόσθεσε σε μία από τις δύο πινακίδες την κόκκινη απαγορευτική γραμμή,
Γιατί, υπάρχει τέτοια πινακίδα χωρίς την απαγορευτική γραμμή; Στρογγυλή και με ΚΟΚΚΙΝΟ περίγραμμα; :rolleyes:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Θεοδώρα

Quote from: MaRiOsV
Quote from: theodoraΚάποιο καλόπαιδο πρόσθεσε σε μία από τις δύο πινακίδες την κόκκινη απαγορευτική γραμμή,
Γιατί, υπάρχει τέτοια πινακίδα χωρίς την απαγορευτική γραμμή; Στρογγυλή και με ΚΟΚΚΙΝΟ περίγραμμα; :rolleyes:
[font size=2]Όχι ε? Κρίμα.......... κι εγώ που νόμιζα πως υπήρχε!!!![/fonts]  :blush:
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Ιωάννα

Quote from: βίκυPame deksia, meta striboume aristera kai sto telos ey8eia.....
Η κορυφαία απάντηση έχει δοθεί, φίλτατοι!

Ιωάννα

Quote from: theodoraΔεν ιν κακό........για πλακίτσα σε φίλο ιδίως Νέο οδηγό !!!  :whistle:
Θοδωρούλα μου, πότε θα μας πας βολτίτσα?? ε? ;)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: theodora
Quote from: MaRiOsV
Quote from: theodoraΚάποιο καλόπαιδο πρόσθεσε σε μία από τις δύο πινακίδες την κόκκινη απαγορευτική γραμμή,
Γιατί, υπάρχει τέτοια πινακίδα χωρίς την απαγορευτική γραμμή; Στρογγυλή και με ΚΟΚΚΙΝΟ περίγραμμα; :rolleyes:
[font size=2]Όχι ε? Κρίμα.......... κι εγώ που νόμιζα πως υπήρχε!!!![/fonts]  :blush:
ΕΛΠΙΖΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ :yikes:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Θεοδώρα

χαχαχα τα 5 πρώτα χρόνια οδηγούσα χωρίς δίπλωμα, δεν θυμάμαι ποιά ήταν η αφορμή που αποφάσισα να πάρω μετά δίπλωμα.... τεσπα....
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: theodoraχαχαχα τα 5 πρώτα χρόνια οδηγούσα χωρίς δίπλωμα, δεν θυμάμαι ποιά ήταν η αφορμή που αποφάσισα να πάρω μετά δίπλωμα.... τεσπα....
:yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes::yikes:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Quote from: MaRiOsV

Τι κάνουμε στην παρούσα περίπτωση?
Κάποιος έστριψε τό αριστερό απαγορευτικό 90 μοίρες αριστερά κάνοντας τόν δρόμο αδιέξοδο! Δέν υπάρχει άλλη επιλογή από τό νά κάνουμε αριστερά, άν θέλουμε βέβαια νά πράξωμε σωστά παρότι  τώ «πνεύμα» τού νόμου συνιστά απραξία! Αριστερά σ\' αυτήν τήν περίπτωση λοιπόν νομίζω!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Θεοδώρα

[font size=2]Μη σε τρομάζει τίποτε Ιωάννα μου. Βολτούλες πολλές να πάμε, σε βουνά και λαγκάδια.
Και προσκυνηματικές εκδρομές. Κι άμα δεν ξέρω και καμιά πινακίδα δεν χάθηκε κι ο κόσμος :tongue:
μαθαίνω...........μαθαίνω...........:angel:[/fonts]
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Θεοδώρα

[font size=2]Και την Ξένια μαζί μας εννοείται Ιωάννα !!!!!!!!! Όποιον δεν καταφέρουμε να τρομάξουμε εσύ κι εγώ.......... τί στο καλό? Θα βάλουμε την Ξένια για σιγοντάρισμα............... [/fonts] :laugh:
[color=#CC0000][font size=2]Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Χριστός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Χριστό.[/fonts][/color]

Ξένια

Quote from: theodora[font size=2]Και την Ξένια μαζί μας εννοείται Ιωάννα !!!!!!!!! Όποιον δεν καταφέρουμε να τρομάξουμε εσύ κι εγώ.......... τί στο καλό? Θα βάλουμε την Ξένια για σιγοντάρισμα............... [/fonts] :laugh:
χαχαχα!!! Ναι παιδιά! Εγώ και μόνη μου να είμαι τα καταφέρνω μια χαρά όντας αρκετά τρομακτική!!! :):):)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Να σας δώσω και τη λύση. Τόσο καιρό, κανένας δεν το μυρίστηκε. Ο στύλος που έχει τις δυο απαγορεύσεις αριστερά & δεξιά είναι περασμένος με το photoshop καθώς αν δείτε που είναι βαλμένος στη γη, θα διαπιστώσετε οτι είναι πάνω στην άσφαλτο και όχι στο πεζοδρόμιο! :laugh:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Quote from: MaRiOsVΟ στύλος που έχει τις δυο απαγορεύσεις αριστερά & δεξιά είναι περασμένος με το photoshop καθώς αν δείτε που είναι βαλμένος στη γη, θα διαπιστώσετε οτι είναι πάνω στην άσφαλτο και όχι στο πεζοδρόμιο! :laugh:
Και που είναι το παράλογο? Στην Ελλάδα ζούμε! Για να μη σου πω ότι δεν μου κάνει καμία εντύπωση η σηματοδότηση καθεαυτή!(για τα ελληνικά δεδομένα πάντα :) ) :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)