News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Fishing

Started by mistral, 29 May, 2009, 11:45:08 PM

Previous topic - Next topic

mistral

Παίρνω σήμερα στο hotmail μου μία ειδοποίηση:
Ο χρήστης «adfafa»@hotmail.com σας προσκαλεί να δείτε ποιός σας έχει κάνει block απ την λίστα του στο msn. Ψιλιάζομαι ότι δεν πάει κάτι καλά επειδή το email του χρήστη που με προσκαλεί ανήκει στην .. κόρη μου!.
Κάνω κλίκ στο link που μου δίνει ...
http://gm1.gomessenger.net/
και μου βγαίνει η σελίδα που βλέπετε που δεν έχει βέβαια καμμια απολύτως σχέση με hotmail, msn, ms κλπ.

Εννοείται πως μου ζητάει να δώσω email address και password.

Και εννοείται σαφώς πως ΔΕΝ δίνω  email και password.

Kαι επειδή κάποιους χρήστες απ το φόρουμ τους έχω στο hotmail μου αν λάβετε παρόμοιο email
εγώ σίγουρα δεν σας έχω προσκαλέσει να δείτε ποιός σας έχει κάνει block στο msn του!

Κάνετε αναφορά για fishing
«Σήμανση ως > Απάτη ηλεκτρονικού ψαρέματος »
και διαγράφετε το email πάραυτα.
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Βασιλείου Μάριος

Δεν χρειάζεται να δώσεις αληθινά στοιχεία, δώσε τυχαία γράμματα χωρίς καν το @ . :muahahaha:

Πολλοί την πάτησαν σε αυτό. ΔΕΝ είναι πραγματικό msn και ούτε ξέρει οτι δίνεις σωστό mail & κωδικό. Η ουσία του είναι να σε παραπλανήσει ώστε να δώσεις τα στοιχεία σου και εκείνο να τα αποθηκεύσει και στη συνέχεια να συνδεθεί στο mail & msn σου και να στείλει και σε άλλους διαφημιστικά. ΔΕΝ δίνουμε πουθενά τα στοιχεία μας. Προσέχουμε πολύ.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

mistral

Δεν έδωσα κανένα στοιχείο..
Απλά και μόνον για ενημέρωση το πόσταρα
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]