Πάροικος και Αρχαίος, μήπως σχετίζεστε;

Started by Βασιλείου Μάριος, 05 May, 2009, 01:39:42 AM

Previous topic - Next topic

Βασιλείου Μάριος

ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ:

Βλέπω το mail του Αρχαίου σε άλλο φόρουμ γραμμένο με το όνομα paroikos και οι IP σε εκείνο το φόρουμ είναι ίδιες με του Πάροικου εδώ. Ο Αρχαίος αντίθετα μπαίνει στο φόρουμ με πολύ ασταθείς IP σαν να θέλει να κρύψει κάτι. Και αυτό που με κίνησε να γράψω δημόσια, είναι οτι στο άλλο φόρουμ έψαχνε βοήθεια πως να κρύβει την IP. Και μερικά ακόμα που δεν μπορώ να δημοσιεύσω...

Μπορεί να μου λυθεί η απορία; :/
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Αρχαίος

Quote from: MaRiOsVΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ, ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ:

Βλέπω το mail του Αρχαίου σε άλλο φόρουμ γραμμένο με το όνομα paroikos
Mια διευκρίνηση: βλέπεις το email του Αρχαίου γραμμένο στο όνομα paroikos?
Χρησιμοποιώ το ίδιο email σε ένα ακόμα φόρουμ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΑΝ χρήστης paroikos!

Quote from: MaRiOsVκαι οι IP σε εκείνο το φόρουμ είναι ίδιες με του Πάροικου εδώ.
ΟΙ ip του paroikou σε εκείνο το φόρουμ είναι ίδιες με του Πάροικου εδώ. Που το περίεργο;
Λογικό δεν είναι αυτό;

Quote from: MaRiOsVΟ Αρχαίος αντίθετα μπαίνει στο φόρουμ με πολύ ασταθείς IP σαν να θέλει να κρύψει κάτι
\"Σαν\" τι να κρύψει; Και είναι πρόβλημα αυτό; Απαγορεύεται;
Επειδή αναφέρεσαι σε μένα σε όλα τα φόρουμ μπαίνω με τον ίδιο τρόπο. Κανένα πρόβλημα.

Quote from: MaRiOsV. Και αυτό που με κίνησε να γράψω δημόσια, είναι οτι στο άλλο φόρουμ έψαχνε βοήθεια πως να κρύβει την IP. Και μερικά ακόμα που δεν μπορώ να δημοσιεύσω...
Ο paroikos εννοείς. Και ζήταγε βοήθεια δημόσια σε κάποιο φόρουμ. Όχι ο Αρχαίος.
Και αν ζήταγε κάτι δημόσια ο paroikos σε ένα φόρουμ αυτό σημαίνει κάτι;
Και τι σχέση έχει αυτό με μένα;

Quote from: MaRiOsVΜπορεί να μου λυθεί η απορία; :/
Δεν μπορώ εγώ να σου λύσω την απορία
Ότι σου είπα και στο προσωπικό μήνυμα μπορώ να στο γράψω και δημόσια
Μήπως ο Πάροικος βρήκε κάπου το email μου και τόκανε δικό του;
Δεν είδα καμμία περίεργη δραστηριότητα πάντως
Τι να σου πω; Ας απαντήσει και ο πάροικος.
Δεν μου φαίνεται και σόϊ άνθρωπος ο paroikos.. Μεταξύ μας τώρα λές; Μπά. δε νομίζω.
Να ψάξω τον Πάροικο να τον βρώ να δώ πως γίνεται νάχει το email μου! :/
Όσο για τις ασταθείς ip δεν ξέρω τι μου περιγράφεις ακριβώς
Ο αδερφός μου ασχολείται με την τεχνολογία, εγώ σερφάρω απλά
Αυτό που ξέρω είναι πως κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή έχει άλλη ip. Καί;
Υπάρχει κάτι παράνομο σε αυτό; Δεν νομίζω. Και δεν ξέρω τι θάθελα να κρύψω.
Την ip μου; Και γιατί; Άμα την ξέρεις τι γίνεται; Πληρώνω κανονικά το adsl μου :/

Μπορεί να μου λυθεί και μένα μια όμως απορία: δεν έχεις κάτι καλύτερο να ασχοληθείς; :)
Κάθεσαι και γυροφέρνεις τα φόρουμ γύρα ψάχνοντας τι ip έχει ο καθένας; χαχαχα!
Αχ Παναγία μου με τι ασχολείται ο κόσμος! .. και γώ μαζί δηλαδή. χαχαχα!
Ωχ! κάτσε να δω και ποιό email έχω δώσει εδώ. Έχω και καμμιά πενηνταριά να πάρει η ευχή! (αστείο)
Δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω αλλά είδα το μήνυμα είπα να διαλύσω τις σκοτεινές πλευρές της υπόθεσης.
Τώρα που απ την πλευρά μου ξεκαθάρισα τα πράγματα έχω ήσυχη την συνείδησή μου :)
Όταν αποφασίσω να ξαναεπισκεφτώ το φόρουμ ίσως έχω λύσει και το αίνιγμα με το email μου.

Αυτά από μένα και καλή νύχτα!

Τα υπόλοιπα ας τα απαντήσει ο πάροικος αν θέλει

Χριστός Ανέστη!

Και συγχωράτε με που πιθανόν στενοχώρησα μερικούς και μερικά κοριτσάκια. Πάντα από αγάπη :)
Να λάβομεν πύρ και μάχαιραν ανά χείρας
και να αναβώμεν εις τόπον υψηλόν,
προσφέροντες εις τον Θεόν ως ολοκάρπωσιν
[b]πάν[/b] ότι είναι εις ημάς κατά σάρκαν πολύτιμον,
ως άλλος Αβραάμ, τον δικό μας Ισαάκ.

diabaths

Eπειδή η διπλοπροσωπία έιναι κάτι  που απαγορεύεται σε όλα τα φόρουμ το θέμα νομίζω πρέπει να ξεκαθαριστεί.
Συνήθως για να επιβεβαιώσεις την εγγραφή σου σε μια σελίδα πρέπει να μπείς στο μαιλ που έχεις δώσει και να πατήσεις τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης που σου έχει σταλει. Αρα είναι λίγο δύσκολο εως απίθανο ο παροικος να χρησιμοποίησε το μαιλ του αρχαίου καθώς θα έπρεπε και να έχει πρόσβαση σε αυτό.
\"Στην καρδιά σου βάλαν φρένα
  Το μυαλό σου παίρνει βύσμα
  Για χιλιάδες σαν κι εσένα
  Θα αρκέσει μια μπρίζα. \"
                                   Ν. Άσιμος

staboz

Quote from: diabathsEπειδή η διπλοπροσωπία έιναι κάτι  που απαγορεύεται σε όλα τα φόρουμ το θέμα νομίζω πρέπει να ξεκαθαριστεί.
Συνήθως για να επιβεβαιώσεις την εγγραφή σου σε μια σελίδα πρέπει να μπείς στο μαιλ που έχεις δώσει και να πατήσεις τον σύνδεσμο επιβεβαίωσης που σου έχει σταλει. Αρα είναι λίγο δύσκολο εως απίθανο ο παροικος να χρησιμοποίησε το μαιλ του αρχαίου καθώς θα έπρεπε και να έχει πρόσβαση σε αυτό.
Διαβάτη, ο Πάροικος έχει πρόσβαση στο e-Mail του Αρχαίου, αφού είναι ακριβώς το ίδιο πρόσωπο!
Εγώ το είχα αντιληφθεί από καιρό αλλά περίμενα τώρα την απάντησή του σ᾿ αυτό που του είχα ζητήσει και ήμουν σίγουρος για το πού θα με πήγαινε...
Όμως ο Μάριος τον ξεμπρόστιασε και τώρα... άστα να πάνε...
Τί είπες; Απαγορεύεται η διπλοπροσωπία;
Η τριπλοπροσωπία όμως; Δεν φαντάζομαι να απαγορεύεται και αυτή!!!
Μάριε, αν μπορείς να γυρίσεις στο παρελθόν, θα τον ξαναβρείς τον φίλο μας, τουλάχιστον άλλη μια φορά...
Αυτό που γράφει για καμιά 50αριά e-Mail μην το θεωρήσεις απίθανο.
Σίγουρα έχει πολλά για κάθε περίσταση...

Διαβάτη, για μια ακόμη φορά ήσουν τρίποντος! Θυμάσαι τί έγραψες εδώ;
http://sinevohia.gr/forum/viewtopic.php?pid=13755#p13755
Quote...Για να έχει αυτή την γνώμη ο Αρχαίος σημαίνει οτι κατι του την προκάλεσε. Άρα 3 (μάλλον) πράγματα μπορούν να συμβαίνουν. Η ο Αρχαίος, που τώρα μπήκε στο φόρουμ, έχει προσωπικά με τον staboz, του το χρωστάει, τον έψαχνε για να \"τον διαλύσει\", να \"του την πεί\", να τον ταπεινώσει και να χαρεί για αυτό. Ή έιναι τρομερά εγωιστής και πειράζετε τρομερά ευκολα οπότε κάτι που διάβασε του την έδωσε στα νεύρα και αρχισε τα παρανοικά ποσταρίσματα. Η οντώς έχει κάποιο λόγο που έχει βάση άρα το θέμα σηκώνει συζήτηση (όχι καταδικασμό).
Δεν το βλέπω λογικό να ξύπνησε μια μέρα και να άρχισε στα καλά καθούμενα να \"χτυπάει\" τον staboz.
Ήταν βέβαια το πρώτο και το έπιασες με τη μία!
Ο φίλος μου με ξέρει καλά από τα Ρωμανιδικά... και ήρθε με άλλα ονόματα για να πάρει το αίμα του πίσω...
Άστα να πάνε, Διαβάτηηη!
Ρωμ. ε΄6-10

Αρχαίος

Όταν δεν έχουμε τι να απαντήσουμε για όσα μας ξεμπροστιάζουν οι άλλοι
τότε γινόμαστε internetικές κυρά - Κατίνες και ψάχνουμε τα email και τις ip του καθενός!!
Κατάντια λέω εγώ.. μεγάλη κατάντια!!!
Στερούμενοι επιχειρημάτων για σωστή αντιπαράθεση ασχολούμαστε με το αν κάποιος έχει 50 ή 150 email
Και τι με αυτό; Εϊναι παράνομο; Απαγορεύεται;
Μένουμε στις λεπτομέρειες επειδή δεν έχουμε τι να απαντήσουμε επι της ουσίας έτσι staboz?
Και οι περισσότεροι εδώ ξεχνάτε πως μιλάμε για virtual reality .. εικονική πραγματικότητα
Σημασία λοιπόν δεν έχει το ξεκατίνιασμα για το ποιός είναι ποιός
αλλά οι παραθέσεις ιδεών και θέσεων και οι αντιπαραθέσεις επί των παραθέσεων!
Αυτή είναι η ουσία λοιπόν!

Και από ουσία μια νούλα εντελώς! Ένα τίποτε.. χωρίς επιχειρήματα έτσι staboz?
Μείναμε στις κατινιές της τριπλοσωπίας.. και τι έγινε;

Επί της ουσίας λοιπόν περιμένω αντιπαραθέσεις σε όσα παρέθεσα.

Χριστός Ανέστη!
Να λάβομεν πύρ και μάχαιραν ανά χείρας
και να αναβώμεν εις τόπον υψηλόν,
προσφέροντες εις τον Θεόν ως ολοκάρπωσιν
[b]πάν[/b] ότι είναι εις ημάς κατά σάρκαν πολύτιμον,
ως άλλος Αβραάμ, τον δικό μας Ισαάκ.

Ξένια

Quote from: diabathsΝα σου κάνω όμως μια ερώτηση.
Πόσοι άνθρωποι πρέπει να μαζευτούν έδω μέσα και να υποστηρίξουν κάτι συγκεκριμένο για να σκεφτείς: Βρε μήπως κάτι δεν πάει καλά?
Η τουλάχιστον γιατι να υποστηρίζουν αυτό το κάτι?
Διαβάτη μου, για να απαντήσω λοιπόν στο ερώτημά σου,
για να καταλάβω εγώ ότι όντως κάτι δεν πάει καλά θα έπρεπε να μαζευτούν καμιά εκατοστή
πάροικοι και Αρχαίοι και πάλι δεν θα το καταλάβαινα!.
Αυτό το κατάλαβαν ο Staboz και ο Μαριούληςπου απότι βλέπω είναι πολύ πιο έξυπνοι από μένα!
Πιστεύω όμως τώρα ότι ανεξάρτητα από τη δική μου απάντηση, λύθηκε η απορία σου,
κάτι όντως δεν πάει καλά. Απλώς δεν ήταν αυτό που νόμιζες.
Εγώ χαίρομαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα για να επιβεβαιωθώ όταν χτες είπα
πόσο εμπιστοσύνη έχω στα μέλη που ξέρω και στα μέλη που δεν ξέρω.

Πως τα φέρνει έτσι ο καλός Θεός... Δόξα σοι ο Θεός πάει και αυτό.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

staboz

Ξενάκι, το εκατοστή γράφεται με ήτα!
Όσο για τον φίλο μας που ήρθε να μας παραστήσει τον σπουδαίο...
Θαύμασέ τον!
Παρόλο που αποδείχτηκε κοινός απατεώνας, έχει ακόμα το θράσος να εμφανίζεται και να μιλάει για θέσεις και αντιπαραθέσεις...
Αυτός που είναι κινούμενο ψέμα...
Αξιολύπητος ο άνθρωπος...
Ρωμ. ε΄6-10

staboz

Σ᾿ αυτές τις περιπτώσεις, Μάριε, νομίζω αυτούς τους τύπους τους πετάνε έξω...
Αφού τουλάχιστον δεν έχουν ούτε την ελάχιστη ντροπή να εξαφανιστούν μόνοι τους οι δειλοί...
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

Το μάθημά του το πήρε νομίζω...
Αλλά όταν έλεγα για αναφορά μηνυμάτων που ήμουν στο τσακ να το πατήσω πολλές φορές,
ήταν δεμένα τα χέρια μου γιατί έπρεπε να το κάνει ο ίδιος ο κ.Σταύρος...
Αλλά και τώρα πήραν το δρόμο τους τα πράγματα.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αρχαίος

Quote from: stabozΣ᾿ αυτές τις περιπτώσεις, Μάριε, νομίζω αυτούς τους τύπους τους πετάνε έξω...
Αφού τουλάχιστον δεν έχουν ούτε την ελάχιστη ντροπή να εξαφανιστούν μόνοι τους οι δειλοί...
Σε πείραξε που δεν τάβγαζες πέρα μαζί μου με τα Ρωμανίδικα έτσι;
Και τώρα αρχίσαμε τους χαρακτηρισμούς λές και τότε πίναμε παρέα τσάι!
Λές και με ήξερες προσωπικά τότε και τώρα σου κρύφτηκα.
Και τότε ένα όνομα εικονικό ήξερες. Τέλος πάντων.
Άστο μην το κουράζεις το παιδί.. δεν έχει και λόγο να ανακατεύεται
Δικό μας θέμα είναι staboz ...μεταξύ μας


Χριστός Ανέστη! και γειά χαρά σας

Να τον χαιρόσατε τον staboz σας! .. θεό σας ήθελα να πω (με μικρό  \"θ\")
Να λάβομεν πύρ και μάχαιραν ανά χείρας
και να αναβώμεν εις τόπον υψηλόν,
προσφέροντες εις τον Θεόν ως ολοκάρπωσιν
[b]πάν[/b] ότι είναι εις ημάς κατά σάρκαν πολύτιμον,
ως άλλος Αβραάμ, τον δικό μας Ισαάκ.

Ξένια

Έλα κάνε μας τη χάρη τώρα, άντε μπράβο....
Μιλάς εσύ για ανακάτεμα?
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Για να μην ψαχνόμαστε, κάθε μέλος το παρατηρώ από την ημέρα που γράφεται και ψάχνω για οτιδήποτε περίεργο υπάρχει. Ασχέτως από το ότι δεν λέω τίποτα, δεν σημαίνει οτι δεν ξέρω κιόλας.

Ας τα πούμε πάλι απο την αρχή γιατί ο Αρχαίος, μάλλον δεν κατάλαβε:
Το mail που έχεις κάνει εγγραφή εδώ, είναι γραμμένο και σε άλλο φόρουμ με όνομα paroikos. Και στις δύο σελίδες τα mails θέλουν ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ που σημαίνει οτι έχεις πρόσβαση στο mail. Τα mail του Αρχαίου και του Paroikos είναι κάτι σαν τα mail που δίνει το yahoo για να μην σου έρχονται spam από διάφορες εγγραφές. Δηλαδή έχεις ένα mail του τύπου user@yahoo.com και έχεις τη δυνατότητα να από την κύρια διεύθυνση να φτιάξεις και άλλα mails του που να έρχονται στην user@yahoo.com. Τέτοια μπορείς να φτιάξεις 1000άδες στο λεπτό. Η χρήση τους είναι για να κάνεις εγγραφές σε σελίδες και αν εντοπίσεις να σου έρχονται spam mails, ακυρώνεις τις διευθύνσεις αυτές χωρίς να χρειαστεί να καταργήσεις τον κύριο λογαριασμό.
Σχετικά με τις IP δεν γίνεται την ίδα στιγμή δύο πάροχοι (πχ ΟΤΕ,Tellas,Forthnet,Hol κτλ) να δίνουν ίδιες IP σε δύο συνδέσεις DSL. Συνεπώς όταν μια συγκεκριμένη στιγμή μια IP γράφεται σε δύο σελίδες, πάει να πει οτι αντιστοιχούν στον ίδιο. Και για σιγουριά βλέπεις όλα τα στατιστικά των IP που έχει, τα διασταυρώνεις και BINGO!
Οι IP που διασταύρωσα ήταν μεταξύ paroikos στο φόρουμ αυτό και paroikos στο άλλο φόρουμ. Συνεπώς εφόσον στο άλλο φόρουμ ο paroikos έχει το mail του Αρχαίου εδώ και μάλιστα επικυρωμένο, κάτι μυρίζει και σίγουρα δεν είναι τα σκουπίδια. Συνδιασμένο καιμε τις τελείως ΑΚΥΡΕΣ IP που μπαίνει ο Αρχαίος εδώ, αρχίζει να μυρίζει πολύ περισσότερο. Όταν βλέπεις 100 IP από το ίδιο μέλος να έχουν αντιστοιχία σε όλο τον κόσμο. Σκέψου οτι πχ στις 12:00 το μεσημέρι η IP σου, αντιστοιχεί στην Ιταλία και στις 12:30 στην Αυστραλία.... τι να πω. Ούτε στο αεροπλάνο δεν θα είχες προλάβει να μπεις για να πας αυτή την διαδρομή.

Quote from: ΑρχαίοςΜπορεί να μου λυθεί και μένα μια όμως απορία: δεν έχεις κάτι καλύτερο να ασχοληθείς; :)
Κάθεσαι και γυροφέρνεις τα φόρουμ γύρα ψάχνοντας τι ip έχει ο καθένας; χαχαχα!
Αχ Παναγία μου με τι ασχολείται ο κόσμος! .. και γώ μαζί δηλαδή. χαχαχα!
Αυτό που λες, δεν στέκει με τίποτα, Είμαι ο τεχνικός στο forum αυτό και αυτό είναι η υποχρέωσή μου να κάνω.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

diabaths

Quote from: stabozΟ φίλος μου με ξέρει καλά από τα Ρωμανιδικά... και ήρθε με άλλα ονόματα για να πάρει το αίμα του πίσω...
Άστα να πάνε, Διαβάτηηη!
Καταδικαστέο και αρκετά ελεεινό.

Quote from: ΑρχαίοςΌταν δεν έχουμε τι να απαντήσουμε για όσα μας ξεμπροστιάζουν οι άλλοι
τότε γινόμαστε internetικές κυρά - Κατίνες και ψάχνουμε τα email και τις ip του καθενός!!
Κατάντια λέω εγώ.. μεγάλη κατάντια!!!
Στερούμενοι επιχειρημάτων για σωστή αντιπαράθεση ασχολούμαστε με το αν κάποιος έχει 50 ή 150 email
Και τι με αυτό; Εϊναι παράνομο; Απαγορεύεται;
Μένουμε στις λεπτομέρειες επειδή δεν έχουμε τι να απαντήσουμε επι της ουσίας έτσι staboz?
Και οι περισσότεροι εδώ ξεχνάτε πως μιλάμε για virtual reality .. εικονική πραγματικότητα
Σημασία λοιπόν δεν έχει το ξεκατίνιασμα για το ποιός είναι ποιός
αλλά οι παραθέσεις ιδεών και θέσεων και οι αντιπαραθέσεις επί των παραθέσεων!
Αυτή είναι η ουσία λοιπόν!

Και από ουσία μια νούλα εντελώς! Ένα τίποτε.. χωρίς επιχειρήματα έτσι staboz?
Μείναμε στις κατινιές της τριπλοσωπίας.. και τι έγινε;

Επί της ουσίας λοιπόν περιμένω αντιπαραθέσεις σε όσα παρέθεσα.

Χριστός Ανέστη!
Συμφωνώ μαζί σου στο οτι σημασία έχουν οι παραθέσεις και αντιπαραθέσεις απόψεων, κάτι που δεν γίνεται δυστυχώς σε αυτό το φόρουμ.
Σημασία όμως έχει επίσης αυτές οι αντιπαραθέσεις να γίνονται επώνυμα, νόμιμα και χωρίς πλάγιους, ύπουλους τρόπους.


Quote from: XeniaΔιαβάτη μου, για να απαντήσω λοιπόν στο ερώτημά σου,
για να καταλάβω εγώ ότι όντως κάτι δεν πάει καλά θα έπρεπε να μαζευτούν καμιά εκατοστή
πάροικοι και Αρχαίοι και πάλι δεν θα το καταλάβαινα!.
Αυτό το κατάλαβαν ο Staboz και ο Μαριούληςπου απότι βλέπω είναι πολύ πιο έξυπνοι από μένα!
Πιστεύω όμως τώρα ότι ανεξάρτητα από τη δική μου απάντηση, λύθηκε η απορία σου,
κάτι όντως δεν πάει καλά. Απλώς δεν ήταν αυτό που νόμιζες.
Εγώ χαίρομαι που ήρθαν έτσι τα πράγματα για να επιβεβαιωθώ όταν χτες είπα
πόσο εμπιστοσύνη έχω στα μέλη που ξέρω και στα μέλη που δεν ξέρω.

Πως τα φέρνει έτσι ο καλός Θεός... Δόξα σοι ο Θεός πάει και αυτό.
Η απάντηση μου βρίσκεται σε εκείνο το χθεσινό μακρυναρι. Επίσης όταν λές οτι επιβεβαιώθηκες για την εμπιστοσύνη σου στα μέλη πάλι δεν μου απαντάς καθώς άλλη ήταν η ένστασή μου.  Τεσ πα. Δεν έχει νόημα να συνεχίσω αυτή την κουβέντα αυτή τη στιγμή. Είναι σίγουρο οτι δεν καταννοείς αυτα που λέω και δεν με ενδιαφέρει να τα κατανοήσεις απο τη στιγμή μάλιστα που το φόρουμ είναι για μένα ενας απο τους πολλούς απλα ιντερνετικούς τοπους που παρακολουθω και τπτ παραπάνω. Οπότε δεν έχω καποιο ιδιαίτερο κίνητρο να στα εξηγήσω αναλυτικότερα.

Quote from: stabozΣ᾿ αυτές τις περιπτώσεις, Μάριε, νομίζω αυτούς τους τύπους τους πετάνε έξω...
+1

Quote from: XeniaΤο μάθημά του το πήρε νομίζω...
Αλλά όταν έλεγα για αναφορά μηνυμάτων που ήμουν στο τσακ να το πατήσω πολλές φορές,
ήταν δεμένα τα χέρια μου γιατί έπρεπε να το κάνει ο ίδιος ο κ.Σταύρος...
Αλλά και τώρα πήραν το δρόμο τους τα πράγματα.
Δικαιολογημένη ίσως εμπάθεια που ωστόσο παραμένει εμπάθεια.
\"Στην καρδιά σου βάλαν φρένα
  Το μυαλό σου παίρνει βύσμα
  Για χιλιάδες σαν κι εσένα
  Θα αρκέσει μια μπρίζα. \"
                                   Ν. Άσιμος

Βασιλείου Μάριος

Quote from: diabaths
Quote from: stabozΣ᾿ αυτές τις περιπτώσεις, Μάριε, νομίζω αυτούς τους τύπους τους πετάνε έξω...
+1
Πρέπει να έχω το ΟΚ από τον Ρωμηό για κάτι τέτοιο. Οπότε κλασικά:


Please wait... Loading...


:muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

ΠΡΟΣΘΕΤΩ: Αν κάποιος διαφωνεί με τις διασταυρώσεις μου και τον τρόπο σκέψης, να μου το πει. Δεν είναι η δουλειά μου αυτή και ούτε είμαι ξερόλας. Άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Καμία απολύτως εμπάθεια! Αν θέλεις ρώτα τον κιόλας που μιλούσαμε στο msn και ξέρει ότι του έχω συμπάθεια.
Ο ίδιος ας με διαψεύσει σε αυτό που λέω. Εκτός αν συμπαθώ τον Πάροικο και αντιπαθώ τον Αρχαίο. Αλλά αυτό
θα έπρεπε να είμαι σχιζοφρενής για να το κάνω.
Τα υπόλοιπα άφησέ τα, δεν υπάρχει λόγος να εξηγήσεις κάτι που ήδη έχω καταλάβει.
Εμένα με ενδιαφέρει να λέω τα πράγματα με το όνομά τους και να μην αδικώ κανέναν.
Και αν αδικήσω θα ζητήσω συγνώμη. Όταν όμως επιβεβαιώνεται ότι δεν είχα άδικο δεν έχω παρά να χαρώ.
Ταύτα!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

diabaths

Quote from: XeniaΚαμία απολύτως εμπάθεια! Αν θέλεις ρώτα τον κιόλας που μιλούσαμε στο msn και ξέρει ότι του έχω συμπάθεια.
Ο ίδιος ας με διαψεύσει σε αυτό που λέω.
Δεν θα συννενοηθούμε ποτέ. Η εμπάθεια δεν χρειαζεται να έχει παρελθόν. Εμφανίζεται οποιαδήποτε στιγμή. Αρα δεν εχει σημασία αν πρίν τον συμπαθούσες η όχι.

εμπάθεια θηλυκό

    * έντονα αρνητικά συναισθήματα, εχθρότητα, πάθος εναντίον κάποιου

    η εμπάθεια απέναντι στον Χ τον κάνει να χάνει τη συνηθισμένη ψυχραιμία και ευθυκρισία του

Βαρέθηκα να τα εξηγούμε όλα τόσο αναλυτικά.
\"Στην καρδιά σου βάλαν φρένα
  Το μυαλό σου παίρνει βύσμα
  Για χιλιάδες σαν κι εσένα
  Θα αρκέσει μια μπρίζα. \"
                                   Ν. Άσιμος

Ξένια

Quote from: XeniaΚαμία απολύτως εμπάθεια! Αν θέλεις ρώτα τον κιόλας που μιλούσαμε στο msn και ξέρει ότι του έχω συμπάθεια.
Του έχω συμπάθεια =
Ενεστώτας.
Δηλώνει παρόν.  Ούτε παρελθόν, ούτε μέλλον.

Αν θέλεις πραγματικά να συννενοηθούμε αποδέξου τα γεγονότα και πάμε παρακάτω.
Όσο να ναι ξέρω καλύτερα από τον καθένα πως νιώθω... Άντε μπράβο.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Quote from: stabozΟ φίλος μου με ξέρει καλά από τα Ρωμανιδικά... και ήρθε με άλλα ονόματα για να πάρει το αίμα του πίσω...
Δηλαδή από που ακριβώς... εγώ δεν κατάλαβα.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

diabaths

Quote from: XeniaΤου έχω συμπάθεια =
Ενεστώτας.
Δηλώνει παρόν.  Ούτε παρελθόν, ούτε μέλλον.
Μμμμ αν θυμηθώ τα χθεσινά μεγάλη συμπάθεια.

Quote from: XeniaΑν θέλεις πραγματικά να συννενοηθούμε αποδέξου τα γεγονότα και πάμε παρακάτω.
Όσο να ναι ξέρω καλύτερα από τον καθένα πως νιώθω... Άντε μπράβο.
Με προκαλείς αλλα δεν θα απαντήσω.
\"Στην καρδιά σου βάλαν φρένα
  Το μυαλό σου παίρνει βύσμα
  Για χιλιάδες σαν κι εσένα
  Θα αρκέσει μια μπρίζα. \"
                                   Ν. Άσιμος

Ιωάννα

Μάριε, με εντυπωσιάζεις συνεχώς!  Ικανότητες, υπευθυνότητα... Πού βρίσκεις χρόνο για όλα?

Βασιλείου Μάριος

Quote from: ΙωάνναΜάριε, με εντυπωσιάζεις συνεχώς!  Ικανότητες, υπευθυνότητα... Πού βρίσκεις χρόνο για όλα?
:thankyou:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

petros

Quote from: MaRiOsVΠΡΟΣΘΕΤΩ: Αν κάποιος διαφωνεί με τις διασταυρώσεις μου και τον τρόπο σκέψης, να μου το πει. Δεν είναι η δουλειά μου αυτή και ούτε είμαι ξερόλας. Άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε.
Κατ\' αρχήν εξαιρετική δουλειά και συγχαρητήρια για το πως \"έπιασες\" τον κλέφτη!!!
Από κει και πέρα έχω κάποιες ενστάσεις...
Γνώμη μου είναι πως ο ρόλος ενός administrator δεν είναι να παρακολουθεί το κάθε μέλος από όταν γραφτεί... Ίσα ίσα μου φαίνεται αρκετά λάθος αυτό. Ένα από τα καλά του διαδικτύου είναι η ανωνυμία ( για όσους θέλουν). Έτσι ενώ κάποιοι γνωρίζονται ακόμα και στην πραγματική ζωή,  κάποιοι άλλοι για κάποιον προσωπικό τους λόγο μπορεί να μη θέλουν να γνωστοποιήσουν και σε άλλους το ποιοι είναι. Μπορεί να θέλουν να συμμετάσχουν σε κάποια συζήτηση χωρίς να τους νοιάζει αν ο άλλος είναι άντρας ή γυναίκα, μεγάλος ή μικρός, ψηλός ή κοντός. Δε νομίζω ότι έχει νόημα να απαριθμήσω λόγους που κάποιος μπορεί να θέλει να μπει σε μία συζήτηση ανώνυμα. Μπορεί να είναι από ντροπή μέχρι το γεγονός ότι το όνομά της είναι Δρακοντία (υπάρχει αυτό το όνομα σε γυναίκα:P). Όπως και να έχει ήδη σε παγκόσμιο επίπεδο υπάρχει μια προσπάθεια όλοι να  γνωρίζουν ποιοι είμαστε, που είμαστε, και τι κάνουμε ( για λόγους ασφαλείας πάντα...) αλλά δε ξέρω γιατί, αυτό δε μου αρέσει... Ούτε μου αρέσει να με παρακολουθούν! Νομίζω όμως ότι ξέφυγα από το θέμα...
Κατά τη γνώμη μου δε θα πρέπει να παρακολουθείς τους λογαριασμούς που εγγράφονται παρά μόνο σε ελάχιστες ειδικές περιπτώσεις που χρειάζεται και εφόσον έχουμε στοιχεία ότι έχει γίνει κάποιο \"έγκλημα\"... (spammers, άτομα που κάνουν τριπλο- λογαριασμούς για να συκοφαντούν κ.τ.λ.  ) Αν όμως κάποιος κάνει κάποιον άλλο λογαριασμό, για να ρωτήσει κάτι που πιθανόν αλλιώς θα ντρεπόταν, νομίζω είναι απαράδεκτο να το ξέρεις! Πόσο μάλλον να το πεις και σε άλλον. Με τόσες δυνατότητες που σου δίνει το administration panel ο πειρασμός είναι μεγάλος αλλά ο καλός admin εκτός των τεχνικών δυνατοτήτων ( έχεις τρομερές...και πάλι μπράβο σου!!!) πρέπει να έχει και πολλή διάκριση...
Προφανώς στη παραπάνω περίπτωση έκανες το σωστό ξεσκεπάζοντάς τον, απλά μιλώ για τυχόν άλλες περιπτώσεις \"καλές\" που θα συναντήσεις στο μέλλον!

Πολύ φιλικά και με θαυμασμό!!!!



Χριστός Ανέστη!!!!!

Ξένια

Quote from: petrosΓνώμη μου είναι πως ο ρόλος ενός administrator δεν είναι να παρακολουθεί το κάθε μέλος από όταν γραφτεί...
Αυτό το παραδέχεται και ο ίδιος ο Μαριούλης εδώ:

Quote from: MaRiOsVΠΡΟΣΘΕΤΩ: Δεν είναι η δουλειά μου αυτή και ούτε είμαι ξερόλας.
Έπειτα,
Quote from: petrosΊσα ίσα μου φαίνεται αρκετά λάθος αυτό.
Ακόμη και όταν γίνεται σε περιπτώσεις σαν του Αρχαίου, όπως τώρα?


Quote from: petrosΈνα από τα καλά του διαδικτύου είναι η ανωνυμία ( για όσους θέλουν).
\"Καλά\", λέγοντας?Ανωνυμία... Στο όνομα της οποίας λέγονται και γίνονται τα χειρότερα... Το λάβαρο του όχλου όπως λέω και γω...

Quote from: petrosΈτσι ενώ κάποιοι γνωρίζονται ακόμα και στην πραγματική ζωή,  
κάποιοι άλλοι για κάποιον προσωπικό τους λόγο μπορεί να μη θέλουν να γνωστοποιήσουν και σε άλλους το ποιοι είναι.
Εδώ διαφωνούμε. Για τον λόγο ότι θεωρώ εντελώς παράλογη και ασταθή μια τέτοια συμπεριφορά.
Να είσαι σε έναν χώρο γνωστός και φίλος με τον άλλον και σε κάποιον άλλο χώρο να του κρατάς μυστικά.

 
Quote from: petrosΜπορεί να θέλουν να συμμετάσχουν σε κάποια συζήτηση χωρίς
να τους νοιάζει αν ο άλλος είναι άντρας ή γυναίκα, μεγάλος ή μικρός, ψηλός ή κοντός.
Αν το δούμε κοσμικά έχεις ένα δίκαιο... Αλλά στην εκκλησία μας δεν έχουμε μάθει να λειτουργούμε απρόσωπα... Τουλάχιστον
για μένα κάθε άνθρωπος έχει μια προσωπικότητα και αυτή δεν αποτελείται μόνο από αυτό που θα γράψει, αλλά και από
αυτό που γενικότερα είναι. Γιατί να υπάρχει αυτή η απομόνωση δηλαδή...


 
Quote from: petrosΔε νομίζω ότι έχει νόημα να απαριθμήσω λόγους που κάποιος μπορεί να θέλει να μπει σε μία συζήτηση ανώνυμα.
Μπορεί να είναι από ντροπή μέχρι το γεγονός ότι το όνομά της είναι Δρακοντία (υπάρχει αυτό το όνομα σε γυναίκα:P).
Αυτές είναι κάποιες περιπτώσεις που μπορείς να δικαιολογήσεις την επιθυμία του άλλου. Αλλά πόσες είναι αυτές?


 
Quote from: petrosΌπως και να έχει ήδη σε παγκόσμιο επίπεδο υπάρχει μια προσπάθεια όλοι να  γνωρίζουν ποιοι είμαστε, που είμαστε, και τι κάνουμε ( για λόγους ασφαλείας πάντα...) αλλά δε ξέρω γιατί, αυτό δε μου αρέσει... Ούτε μου αρέσει να με παρακολουθούν!
Περίμενε... Μην ταυτίζουμε την κίνηση του Μάριου που ξέρουμε όλοι με τί κίνητρα έγινε και για ποιούς λόγους, με όλα αυτά
που σωστά περιγράφεις ότι συμβαίνουν παγκοσμίως! Είναι μεμονωμένη περίπτωση αυτό εδώ.


 
Quote from: petrosΚατά τη γνώμη μου δε θα πρέπει να παρακολουθείς τους λογαριασμούς που εγγράφονται παρά μόνο σε ελάχιστες ειδικές περιπτώσεις που χρειάζεται και εφόσον έχουμε στοιχεία ότι έχει γίνει κάποιο \"έγκλημα\"... (spammers, άτομα που κάνουν τριπλο- λογαριασμούς για να συκοφαντούν κ.τ.λ.  ) Αν όμως κάποιος κάνει κάποιον άλλο λογαριασμό, για να ρωτήσει κάτι που πιθανόν αλλιώς θα ντρεπόταν, νομίζω είναι απαράδεκτο να το ξέρεις! Πόσο μάλλον να το πεις και σε άλλον. Με τόσες δυνατότητες που σου δίνει το administration panel ο πειρασμός είναι μεγάλος αλλά ο καλός admin εκτός των τεχνικών δυνατοτήτων ( έχεις τρομερές...και πάλι μπράβο σου!!!) πρέπει να έχει και πολλή διάκριση...
Προφανώς στη παραπάνω περίπτωση έκανες το σωστό ξεσκεπάζοντάς τον, απλά μιλώ για τυχόν άλλες περιπτώσεις \"καλές\" που θα συναντήσεις στο μέλλον!
Συμφωνώ ως προς την διάκριση ως απαραίτητο προσόν.
Και ως προς τον τρόπο αντιμετώπισης των εγκλημάτων επίσης, απλώς δεν ξέρουμε αν γίνεται αυτό που λες.
Δηλαδή φαντάζομαι πως παρακολουθεί τις εγγραφές των μελών ακριβώς για να προλάβει τέτοιες καταστάσεις.
Αν δεν το κάνει αυτό,  πώς στη συνέχεια θα κάνει τις απαραίτητες συγκρίσεις?
Αλλά μια απλή σκέψη έκανα τώρα δεν ξέρω καλά αυτά τα χωράφια. Αν όμως ο συλλογισμός μου είναι σωστός
τότε δεν είναι απαράδεκτο να γνωρίζει κάποια πράγματα παραπάνω.

Πιστέυω ότι και στο μέλλον θα κάνει ότι χρειάζεται σε κάθε περίπτωση καλή ή κακή.
Εξάλλου δεν του λείπει η διάκριση! Πάρε παράδειγμα πως είχε φερθεί σε μένα! Που δεν με άφηνε να μπω στο φόρουμ
και βγήκε και είπε ότι μπαίνω ως επισκέπτης! Άσε που μου έγραφε συνθήματα του στυλ: Ξένια δε σε αφήνω να μπεις στο φόρουμ
γιατί είσαι εγωίστρια!!!   χαχαχαχ Σε καλό μας! :tease: :tease: :tease:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Συμφωνώ με τα λεγόμενα του Πέτρου, αλλά λόγω κάποιων επιθέσεων που είχαμε παλιά από spammers, τώρα τα ψάχνω, χωρίς βέβαια να δημοσιεύω, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Καλύτερα η πρόληψη, παρά να τρέχω μετά. Στην περίπτωση αυτή όμως, υπάρχει αυτό που ανέφερες \"τριπλο- λογαριασμούς\" και δεν ήταν για το λόγο οτι ντρεπόταν να ρωτήσει ή ήθελε κάτι άλλο τέτοιο. Τον είχα στο μάτι από όταν γράφτηκε και περίμενα να δω τι ήθελε. Επειδή όμως άρχισε προσωπικές επιθέσεις προς μερικά άλλα μέλη, νομίζω πως ήταν σωστό να γίνει αναφορά.
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]