Καμαρώστε πολιτισμό για... κλωτσιές!!!

Started by Ξένια, 26 February, 2009, 01:42:25 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Οι εικόνες που θα δείτε είναι για γερές αντοχές....

Eντάξει το έσβησα πιστεύω το έχουν δει τα μέλη...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Η αλήθεια είναι πώς δέν είδα τίποτε περισσότερο, παρά μόνο αυτό πού μπορεί νά πιάσει μία πρώτη ματιά, σέ  αυτόν τόν σύνδεσμο. Νομίζω Ξένια πώς τήν θηριωδία πρέπει ο άνθρωπος νά αποφεύγει νά τήν βλέπει. Αρκεί μόνον νά μήν αγνοεί τήν υπαρξή της. Τίποτε άλλο.
Άν θέλεις σκέψου, πώς όσοι άνθρωποι έχουν υποφέρει τέτοιες σκηνές δέν μπορούν ούτε νά ακούσουν, ούτε πολύ περισσότερο νά δούν αυτό πού τραυμάτισε τήν ψυχή τους, καί ο Θεός νά μήν αξιώνει κανέναν άνθρωπο νά περιπέσει στά χέρια τού κτήνους...
Σέ συμβουλεύω πολύ φιλικά, νά τό σκεφτείς καί άν θέλεις νά διαγράψεις τόν σύνδεσμο.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

staboz

Δεν βλέπω το λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να διαγραφεί αυτός ο σύνδεσμος.
Το Ιστολόγιο έχει ίσως λίγη θρησκευτική υπερβολή παλαιοημερολογίτικου τύπου, αλλά είναι καλό, νομίζω...
Ρωμ. ε΄6-10

Ξένια

Ευτυχώς που μπήκατε, γιατί ήθελα και τη γνώμη σας πριν ενεργήσω αναλόγως...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Εγώ δέν έχω τίποτε μέ τό ιστολόγιο, αλλά μόνο μέ τήν  απροκάλυπτη δημοσίευση τής θηριωδίας, πού φέρνει μπροστά στά μάτια μας τήν εικόνα τού μίσους. Δέν νομίζω πώς είναι ανάγκη ο άνθρωπος νά βλέπει μέ κάθε λεπτομέρεια αυτήν τήν εικόνα. Αρκεί νομίζω πού γνωρίζει τήν υπαρξή της. Δέν βλέπω τί μπορεί νά εξυπηρετεί ή νά προσθέτει η ξεκάθαρη προβολή τού στυγνού εγκλήματος.
Άς σκεφτούμε πόσα αποτρόπαια θεάματα θά μπορούσε κάποιος νά δικαιολογήση κάτω απ\' έναν τίτλο «κοιτάτε πόσο χαμηλά  μπορεί ό άνθρωπος νά ξεπέσει» ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Τί πρέπει νά τά δούμε όλα;  Δέν τό νομίζω!

Κύριε Σταύρο δέν λέω ότι θά έπρεπε νά διαγραφεί ο σύνδεσμος. Μόνον άν θέλουμε τόν διαγράφουμε.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)