News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Αλλαγή

Started by Φωτεινή35, 31 December, 2008, 09:39:29 PM

Previous topic - Next topic

Φωτεινή35

Παραμονή Πρωτοχρονιάς του Έτους 2009..Ώρα 8:30.. Πριν λίγο ξεκίνησαν τα δελτία ειδήσεων λίγο πολύ γνωστών σε όλους μας..
Για την ανησυχητική Παγκόσμια Οικονομική Κρίση, για την ανεργία των Νέων,για την φτώχια και λόγω των ημερών ακούστηκαν και οι ευχές των Πολιτικών μας..Εκείνη την στιγμή θύμωσα πολύ..Τόσο πολύ που αποφάσισα να εγκαταλείψω το χαζοκούτι που μας βομβαρδίζει διαρκώς με περιττά και ανούσια πράγματα..
Θύμωσα για αυτήν την Υποκρισία των ηγετών που μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας ..
Εύχονταν να σταματήσει η φτώχεια που μαστίζει ολοένα και μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού..\"Αν τόσο πολύ νοιάζεστε για τους φτωχούς, δώστε ένα μερίδιο από τον παχυλό σας μισθό ώστε να χορτάσουν κι άλλα στόματα..\"
Όμως μένετε στα λόγια..Πράσινοι,Μπλε, Κόκκινοι και όλων των χρωμάτων και αποχρώσεων..Δεν με νοιάζει ..
Τέτοιες δύσκολες ώρες η Ελλάδα μας χρειάζεται Πατριώτες ηγέτες και βουλευτές για να προχωρήσει μπροστά..! Και αν θα έπρεπε να προσδιορίσουμε κάποιο χρώμα, αυτό που θα ταίριαζε θα ήταν το γαλανόλευκο..Το Ελληνικό..

Έχω θυμώσει,έχω θυμώσει πολύ για την προδοσία που ζει η χώρα μας...

Τέτοιες στιγμές λοιπόν και εμείς, οι γνήσιοι Έλληνες πρέπει να επανεκτιμήσουμε τις ρίζες μας, τις αξίες μας, τα πιστεύω μας και να μεταφέρουμε το μύνημα για αλλαγή στον συνάνθρωπο μας..Μια αλλαγή όχι σαν αυτή που πρεσβεύουν τα πολιτικά κόμματα, αλλά μια αλλαγή προς το Καλό, το Ιδανικό, το Όμορφο,το Δίκαιο που πρεσβεύει ο Ελληνικός Πολιτισμός και η μητέρα μας Ορθοδοξία!
Ζει ΚΥΡΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ!

Μαρκήσιος de Karampa

Ωραίο!
Αλλά προς το παρόν ας αρκεστούμε στην αλλαγή με γιωργάκη και τσίπρα!
Περαστικά μας....
«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

ρωμηός

Quote from: Μαρκήσιος de KarampaΩραίο!
Αλλά προς το παρόν ας αρκεστούμε στην αλλαγή με γιωργάκη και τσίπρα!
Περαστικά μας....
Τσ τσ τσ...στυγνός ρεαλιστής όπως πάντα!

mistral

Quote from: Φωτεινή35Παραμονή Πρωτοχρονιάς του Έτους 2009..Ώρα 8:30.. Πριν λίγο ξεκίνησαν τα δελτία ειδήσεων λίγο πολύ γνωστών σε όλους μας..
Για την ανησυχητική Παγκόσμια Οικονομική Κρίση, για την ανεργία των Νέων,για την φτώχια και λόγω των ημερών ακούστηκαν και οι ευχές των Πολιτικών μας..Εκείνη την στιγμή θύμωσα πολύ..Τόσο πολύ που αποφάσισα να εγκαταλείψω το χαζοκούτι που μας βομβαρδίζει διαρκώς με περιττά και ανούσια πράγματα..
Θύμωσα για αυτήν την Υποκρισία των ηγετών που μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας ..
Εύχονταν να σταματήσει η φτώχεια που μαστίζει ολοένα και μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού..\"Αν τόσο πολύ νοιάζεστε για τους φτωχούς, δώστε ένα μερίδιο από τον παχυλό σας μισθό ώστε να χορτάσουν κι άλλα στόματα..\"
Όμως μένετε στα λόγια..Πράσινοι,Μπλε, Κόκκινοι και όλων των χρωμάτων και αποχρώσεων..Δεν με νοιάζει ..
Τέτοιες δύσκολες ώρες η Ελλάδα μας χρειάζεται Πατριώτες ηγέτες και βουλευτές για να προχωρήσει μπροστά..! Και αν θα έπρεπε να προσδιορίσουμε κάποιο χρώμα, αυτό που θα ταίριαζε θα ήταν το γαλανόλευκο..Το Ελληνικό..

Έχω θυμώσει,έχω θυμώσει πολύ για την προδοσία που ζει η χώρα μας...

Τέτοιες στιγμές λοιπόν και εμείς, οι γνήσιοι Έλληνες πρέπει να επανεκτιμήσουμε τις ρίζες μας, τις αξίες μας, τα πιστεύω μας και να μεταφέρουμε το μύνημα για αλλαγή στον συνάνθρωπο μας..Μια αλλαγή όχι σαν αυτή που πρεσβεύουν τα πολιτικά κόμματα, αλλά μια αλλαγή προς το Καλό, το Ιδανικό, το Όμορφο,το Δίκαιο που πρεσβεύει ο Ελληνικός Πολιτισμός και η μητέρα μας Ορθοδοξία!
Επειδη λοιπον δεν αλλαξε και τιποτε απο περυσι μεχρι φετος...
το μηνυμα εχει ακριβως την ιδιοα σημασια..
τα γεγονοτα παραμενου ακριβως τα ιδια..
τα χρονια αντιγραφουν κυριολεκτικα το ενα το αλλο..

Ας .. ξαναθυμωσουμε λιγακι λοιπον!!


Καλη Χρονια!
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]