News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Κι αν μετρηθούμε-Ραλλία Χρηστίδου

Started by quality, 29 December, 2008, 04:01:41 PM

Previous topic - Next topic

Ξένια

Πάντως εμένα αν μου λέγατε τώρα να πάμε όλοι μαζί για καφέ, θα ήταν η καλύτερή μου!!!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Quote from: XeniaΠάντως εμένα αν μου λέγατε τώρα να πάμε όλοι μαζί για καφέ, θα ήταν η καλύτερή μου!!!
http://www.youtube.com/watch?v=qKG7qrNh3rc&feature=related  :lol:
Για καφέ μάλιστα .. πολύυυ  :lol:
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

mistral

Quote from: MaRiOsVΣας πάω με χίλια! :muahahaha:
Και μείς!
Αρκεί να μην μας ξανακάνεις αρχιτρίκλινους γιατί θα σε κάνουμε... ban! :lol:
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: mistralΑρκεί να μην μας ξανακάνεις αρχιτρίκλινους γιατί θα σε κάνουμε... ban! :lol:
:gwave: :muahahaha: :gwave: :muahahaha: :gwave:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: IaspisΘά αυθαιρετήσω ανεπανόρθωτα (γιά άλλη μία φορά), γιά νά προσπαθήσω νά αποδείξω πώς αυτή η ενότητα είναι γεμάτη έπαινο καί προσβολή, γεμάτη ευθιξία καί αναισθησία, γεμάτη ειλικρίνια καί υποκρισία, γεμάτη κυριολεξία καί ασυναρτησία, καί γενικώς γεμάτη από αυτό πού αναπόφευκτα πειράζει τήν φυσική καί αγαθή προαίρεση τού ανθρώπου, καί κυρίως τού Χριστιανού. Τόν πειρασμό πού κάνει τό νόημα ανόητο, τήν διάθεση εντύπωση, τήν γνώση γνώμη, τήν πίστη επιστήμη...

QuoteΟ πειρασμός τού νέου έτους:

Η Ευθυμία ανέβασε ένα σέïκ νεοελληνικής προελεύσεως, τραγουδισμένο από (μία σχετικά μέ τό τί κυκλοφορεί) συμπαθητική φωνή. Τήν Ραλλία Χρηστίδου.

Ο Ανδρέας μέ σαφέστατη στοργική ανθρώπινη διάθεση καί διάκριση (βλέπε παράλληλα δικά του post τήν ίδια ώρα) τήν συνεχάρη λέγοντας «ναί»... Επίσης επαυξάνοντας έκανε τήν ατμόσφαιρα πιό εορταστική...

Ο κύριος Σταύρος, ακριβοδίκαιος αγωνοθέτης, παρατηρώντας πώς όλα αυτά συνέβησαν παραλλήλως μέ παραθέσεις από τήν αληθινή εν Κυρίω ζωή, αποφάσισε νά παρέμβει διακριτικά, καί γιά νά μήν προσβάλει έγραψε σέ greeklish!

Τότε τά κορίτσια αναρωτήθηκαν άν είναι αυτός ή όχι πού γράφει. Καί τότε εκείνος είπε τά πράγματα στά ελληνικά...

Ο Ανδρέας δέν θίχτηκε, όμως επεσήμανε τήν διάθεση καί τήν διάκριση μέ τήν οποία είχε εκφρασθεί.

Ο κύριος Σταύρος αφού μάς έβαλε δύσκολα είπε σέ πρώτο πληθυντικό πρόσωπο : «Καιρός να φεύγουμε από εδώ πέρα!» και αποχωρώντας ...μάς άφησε νά λύσουμε τά ζητήματα ο καθείς κατά τό δύνασθαι.

Ξημέρωσε ο Θεός τήν μέρα. Πολλοί κοιμήθηκαν χωρίς έννοιες, καί άλλοι δέν κοιμήθηκαν καθόλου...

Τό πρωί ο σπιτονοικοκύρης νομίζοντας πώς κάποιος θέλει νά φύγει από τό συμπόσιο, παρενέβη τονίζοντας πώς παρόλο πού κανείς μας δέν πλήρωσε τό νοίκι, είμαστε όλοι ευπρόσδεκτοι. Είπε μάλιστα: «εγώ όλους τους θέλω»!

Η Ξένια πού προσπαθεί νά ενώσει γή καί ουρανό έχει αρχίσει νά φτερουγίζει επιτυχημένα.Καί έδωσε συνέχεια μεταφέροντας τά γήινα στόν ουρανό καί τανάπαλιν.

Ο Αρτέμης καί ο Δημήτρης έβαλαν τόν Πιραντέλλο καί τόν Ηράκλειτο στό τραπέζι, καθώς η νηστεία τών Χριστουγέννων πέρασε.

Ο Μάριος τράβηξε τήν πρίζα..., τά φώτα έσβησαν, η νέα χρονιά ήρθε μπροστά σέ ένα πλούσιο τραπέζι, μέ μπόλικη κοπριά έξω από τήν πόρτα μας, πού περιστοιχίζει τόν οίκο μας τίς τελευταίες 2 εβδομάδες. Άς είναι. Καλή χρονιά καί χρόνια σας πολλά καί ευλογημένα!
Η ιστορία πού διαβάσατε (άν τήν διαβάσατε) είναι φανταστική. Τά ονόματα δέν σχετίζονται μέ υπαρκτά πρόσωπα, καί οποιαδήποτε ομοιότητα μέ πρόσωπα, καί τοποθεσίες είναι απολύτως τυχαία. Τά πνευματικά δικαιώματα δέν προστατεύονται από τόν νόμο, καί ο συγγραφέας δέν είναι υπεύθυνος σύμφωνα μέ τόν νόμο, ούτε κάθε γνήσιο αντίτυπο φέρει τήν υπογραφή του.
Υποκλίνομαι!!!! Απίστευτος!!!!

:bow: :bow: :bow:

quality

Ωχ Θεέ μου,δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω μ\'όλα αυτά που διαβάζω.Σίγουρα γέλασα αλλά με προβλημάτισαν πολλά και μάλιστα πολύ.

Θεολόγος με πτυχίο δεν είμαι.Τα κείμενα της Αγίας Γραφής δεν τα χω διαβάσει.Εγώ ξέρω τον Πατέρα,τον Υιό και το Άγιο Πνεύμα βιωματικά.Εκτός από κάποιες παραβολές,από το μάθημα των Θρησκευτικών στο σχολείο,από τις επισκέψεις μου στην εκκλησία και κάποιες αναγνώσεις ορισμένων μόνο κειμένων από βιβλία των γονιών μου(Η Αγία Γραφή υπάρχει σε τουλάχιστον πέντε εκδόσεις στο σπίτι μας,να μη μείνει κάποια από τις βιβλιοθήκες παραπονεμένη)δεν ξέρω τίποτε άλλο.Αυτά όσον αφορά το περιεχόμενο του φόρουμ.Όταν μου είπε ο Μάριος να γραφτώ(άμα σε πετύχω πουθενά αγαπητέ Μάριε άμα σε πετύχω :lol: :lol::lol::tongue:)ήξερα τι διαπραγματεύεται κατά κύριο λόγο ο διαδικτυακός αυτός χώρος όπως ήξερα ότι υπάρχουν και υποενότητες όπου ασχολούμαστε με τη λογοτεχνία,την ποίηση,τη μουσική(καλή ώρα όπως έγινε κι αυτή τη φορά:angel:).

Αγαπημένε κ.Σταύρο,μη ρίχνετε άλλο νερό στο κρασί σας.Κάντε το για μένα δηλαδή!!Μια διόρθωση τώρα που θυμήθηκα θέλω να κάνω.Είμαι 17 χρονών κι όχι 18.Α!Όλα κι όλα!Αύριο μεθαύριο μπορεί να μ\'ενδιαφέρει αυτός ο ένας χρόνος(φαντάσου τώρα να είμαι 39 και να με συστήνουν ως σαραντάρα)!Αφήστε που αν είμαι 17 θα δείξετε μεγαλύτερη κατανόηση που ακούω Ραλλία Χρηστίδου.Κι επανέρχομαι βεβαίως βεβαίως.Πείτε κ.Σταύρο, που όλοι σας εκτιμούμε βαθύτατα κι ακόμα και χθες που κάνατε λάθος(εγώ έτσι το θεωρώ)σταθήκαν δίπλα σας τα μέλη και πολύ καλά έκαναν γιατί κουβαλάτε μια σοφία που πολλές φορές μας τη χαρίσατε απλόχερα,πόσα είναι εκείνα τα θέματα επιτέλους που σας έκαναν να απηυδήσετε;Με το δικό μου το μικρό μυαλό(17 ετών το καημένο τι να σουυ κάνει ΞΑΝΑΛΕΓΩ!)θαρρώ ότι τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν(να μη πω έχουμε,το ψώνιο)δείξει πολύ καλά δείγματα.

Δείχνοντας σεβασμό στον Παύλο,που,από τη στιγμή που πάτησα εδώ μέσα το πόδι μου,νιώθω ότι δεν έχω αφήσει το φόρουμ του σε ησυχία(άθελά μου γίνεται φίλτατε Παύλο,θέλω να με πιστέψεις),να συμπληρώσω πως(σύμφωνα με φράση του συμπατριώτη Μαβίλη)δεν υπάρχουν χυδαία λόγια(η συνέχεια δεν ταιριάζει στην προκειμένη περίπτωση).Κάποιοι θέλησαν να δώσουν σε ορισμένες λέξεις άσχημη χροιά.Ή τις δημιούργησαν με γνώμονα να προκαλέσουν.Έτσι και σ\'αυτή την περίπτωση,όσο και να επιμένετε κ.Σταύρο,σ\'αυτό το τραγούδι δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ Η ΑΝΕΝΤΙΜΟ.ΟΥΔΕΙΣ ΕΚΑΝΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΕΙΜΕΝΑ Ή ΤΙΣ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΙ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΙΑ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ.Εκτός εάν θέλετε να ξαναεπιστρέψουμε στο θέμα που έθεσε ο κ.Ανδρέας, ο οποίος κράτησε μια πολύ δίκαιη στάση χωρίς να αδικώ τους άλλους(οι οποίοι δημιούργησαν κι ολόκληρη κινηματογραφική υπερπαραγωγή-όπως ο κ.Δημήτρης),δηαλδή στο αν θέλουμε το φόρουμ να είναι αμιγώς θεολογικού περιεχομένου ή όχι.Αν επιθυμείτε όλοι το πρώτο πάω πάσο.Αλλά και πάλι πιστεύω ότι υπάρχει χώρος για όλα.Μπορεί η γυναίκα του Καίσαρα να πρέπει να φαίνεται τίμια κι όχι μόνο να είναι μα αν γενικεύσουμε κάτι τέτοιο πολύ φοβάμαι ότι θα οδηγηθούμε σε διαδρομές περίεργες.

Πελαγοδρόμησα,το ξέρω,αλλά ήταν μερικά πράγματα που ήθελα να καταθέσω.

Υ.Γ.:Δεν έχω κανένα κόλλημα με τις ηλικίες κι ούτε νομίζω ότι θα έχω στο μέλλον.Εξηγούμαι,τα γνωστά,για να μην παρεξηγούμαι.

Υ.Γ.2:Κ.Σταύρο ξέρω ότι θα διαβάσετε την απάντησή μου.

Υ.Γ.3:Η Ραλλία και σχετικά με το τι έχει κυκλοφορήσει και παλιότερα συνεχίζει να είναι κάτι παραπάνω από συμπαθητική φωνή.
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

mistral

Γεννήθηκες για την καταστροφή..
και ήρθες να γκρεμίσεις ένα φόρουμ... :P :lol:

Ευθυμία με βάση την εξέλιξη που πήρε το θέμα που άνοιξες σου αφιερώνω το παραπάνω  :)

Σαφώς και αστιεύομαι όπως σίγουρα καταλαβαίνεις έτσι; :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

quality

Ε,ναι,δεν είμαι και τόσο στόκος(αχ ρε Αlex που είσαι να με διαβάσεις)για να τα παίρνω κι όλα τοις μετρητοίς!:cowboy:
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

staboz

Ρωμ. ε΄6-10

mistral

Βλεποντας ενα θεμα ενα χρονο και βαλε μετα..
Πως βλεπει ο ανθρωπος τη ζωη απο μακρυα..
Ποσο αλλοιωτικα ειναι τα πραγματα..
Ποσο ποια δεν εχει νοημα κατι τοσο «σημαντικο»....

Μηπως τελικα ειναι καλυτερα να περιμενω παντα κανα χρονακι πριν μιλησω;
Φανταζομαι πως θα εχω μια πολυ πιο ψυχραιμη αποψη και μια πιο σωστη αντιμετωπιση των θεματων...

Και νομιζω πως λιγα πραγματα δεν μπορουν να περιμενουν ενα χρονο..

Αναρωτιεμαι αν ετσι βλεπει ο ανθρωπος τη ζωη του οταν φευγει απ αυτην.
Και να σκεφτεται με τι καθονταν και οργιζονταν.. .. .. τι να πει καποιος;
Αξιζει να χαλαει την ηρεμια του για οτιδηποτε;
Νοιζω πως οχι..
Ειναι τοσο μικρη η ζωη που δεν αξιζει να στενοχωριεται καποιος για τιποτε.

Καλη χρονια!
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Iaspis

Λές νά είναι έτσι αδελφέ; Καί...ποιός στεναχωρείται επειδή κάτι τέτοιο αξίζει;
Πολύ ελάχιστοι άνθρωποι. Εγώ δέν είμαι από αυτούς...νομίζω.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

quality

Quote from: mistralΜηπως τελικα ειναι καλυτερα να περιμενω παντα κανα χρονακι πριν μιλησω;
:laugh::laugh::laugh:
Πόσες φορές το \'χω σκεφτεί αυτό για μένα...!!!
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

Ξένια

και είπες να το κάνεις ε! Ε βρεγμένη σανίδα που θες! :flowers:
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ιωάννα

Quote from: quality
Quote from: mistralΜηπως τελικα ειναι καλυτερα να περιμενω παντα κανα χρονακι πριν μιλησω;
:laugh::laugh::laugh:
Πόσες φορές το \'χω σκεφτεί αυτό για μένα...!!!
Quote from: Xeniaκαι είπες να το κάνεις ε!
χα, χα :)
καὶ εἶναι  κολλητικό, δυστυχῶς

http://www.sinevohia.gr/forum/viewtopic.php?pid=17441#p17441