News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Κι αν μετρηθούμε-Ραλλία Χρηστίδου

Started by quality, 29 December, 2008, 04:01:41 PM

Previous topic - Next topic

ρωμηός

Quote from: XeniaΚαι μου κάνει εντύπωση να βγαίνει ο Παύλος με άνεση και να λέει ούτε λίγο ούτε πολύ:
Δεν με απασχολεί αν θα φύγει κάποιος, μου είναι αδιάφορο.
E, tora me akra epioikeia les blakeies!!!!

Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο και δεν είναι σωστό να βάζεις λόγια που δεν είπα στο στόμα μου!!!


Quote from: XeniaΟύτε όμως βγήκα να πω φεύγω επείδη μια κοπελίτσα 18 χρονών δημοσίευσε ένα τέτοιο τραγούδι.
Επίσης και αυτό, έτσι όπως είναι ειπωμένο, μπορεί να προσβάλει κάποιον!

mistral

Και λίγη κατανόηση για τους εμπαθείς αδελφούς (ή ανθρώπους) ποτέ δεν έβλαψε κανέναν
Αγάπα τους αμαρτωλούς λένε οι Πατέρες όχι τις αμαρτίες τους
Ας αγαπήσουμε λοιπόν και αυτούς που ακούνε Ράλλια και ας μην τους χαρακτηρίζουμε απαξιωτικά
Έστω και αν αποτελεί εμπαθή κατάσταση το άκουσμα τέτοιων «χαμερπών και σαρκικών» ακουοσμάτων
Δεν είναι ανάγκη να δείξουμε την ανωτερότητά μας σνομπάροντας όσους ακούνε τέτοια μουσική
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

ρωμηός

Quote from: XeniaΑλλά στο συγκεκριμένο θέμα της προσβασιμότητας του διαδικτύου από μέλος κάποιας αδελφότητας λυπάμαι αλλά δεν το βλέπει σωστά.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, το χετε ξεφτιλίσει! Έβγαλα εγώ κανόνες προσβασιμότητας για το διαδίκτυο σε κανέναν σας και δεν το ξέρω. Είπα απλά το αυτονόητο. Αν κανείς κρίνει ότι δεν τον ωφελεί η παρουσία του εδώ, κάλλιο θα ναι να μην μετέχει! Δεν μίλησα για κανένα άλλο θέμα!!!!

mistral

Quote from: ρωμηόςΕίπα απλά το αυτονόητο. Αν κανείς κρίνει ότι δεν τον ωφελεί η παρουσία του εδώ, κάλλιο θα ναι να μην μετέχει! Δεν μίλησα για κανένα άλλο θέμα!!!!
Σωστά.
Και όποιος μπαίνει - με την θέλησή του μπαίνει δεν τον έσυρε κανένας - σέβεται και τα υπόλοιπα μέλη
Και εννοείται και τους κανονισμούς του φόρουμ
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Quote from: ρωμηόςE, tora me akra epioikeia les blakeies!!!!
Το σωστό είναι \"Επαναλαμβάνεις βλακείες\".

Quote from: ρωμηόςΔεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο και δεν είναι σωστό να βάζεις λόγια που δεν είπα στο στόμα μου!!!
Κάποιος που διαβάζει τη δήλωσή σου ότι ο κ.Σταύρος δεν θα έπρεπε να έχει λογαριασμό στο facebook στο hi5 και εδώ και θα έπρεπε να αποσυρθεί
αυτά συμπεραίνει. Γι\' αυτό άλλωστε και θεώρησα λάθος την πρότασή σου.


Quote from: ρωμηός
Quote from: XeniaΟύτε όμως βγήκα να πω φεύγω επείδη μια κοπελίτσα 18 χρονών δημοσίευσε ένα τέτοιο τραγούδι.
Επίσης και αυτό, έτσι όπως είναι ειπωμένο, μπορεί να προσβάλει κάποιον!
Αυτό το έγραψα γιατί γνωρίζω ότι εμείς οι νέοι ακούμε συνήθως αυτού του είδους τα τραγούδια.
Ένας 75άρης δεν θα τα ακούει, άρα αν τον δεις να δημοσιευει κατι τέτοιο σίγουρα δεν θα σου φανεί και πολύ φυσιολογικό.
Αλλά για μια κοπέλα 18 χρονών είναι φυσιολογικό. Αυτό και μόνο αυτό ήθελα να πω χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.
Σε προσέβαλα Ευθυμία?
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΈβγαλα εγώ κανόνες προσβασιμότητας για το διαδίκτυο σε κανέναν σας και δεν το ξέρω. Είπα απλά το αυτονόητο. Αν κανείς κρίνει ότι δεν τον ωφελεί η παρουσία του εδώ, κάλλιο θα ναι να μην μετέχει! Δεν μίλησα για κανένα άλλο θέμα!!!!
Μόλις έβαλες.
Και δεν είναι καθόλου αυτονόητο να παροτρύνεις κάποιον να μη μετέχει, τη στιγμή που εσύ ο ίδιος τον έκανες αρχιτρίκλινο χωρίς να σου το ζητήσει
(αν θυμάμαι καλά μετά από ενάμιση χρόνο.)
δεν χρειαζόταν να το πεις το αυτονόητό σου. Αν είναι για σένα αυτονόητο είναι και για εκείνον και εκείνος θα αποφασίσει αν θα μείνει ή αν θα φύγει!
Κατάλαβες?
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Τι ωραία που περνάμε την μέρα μας σήμερα με το κρύο!!! :D
Δόξα τω Θεώ!
Δεν πλήττουμε καθόλου, έχουμε το pcάκι μας και το πληκτρολογιάκι μας ..
Τέλεια!!!
Δηλαδή τι καλύτερο θα μπορούσαμε να κάνουμε σήμερα απ το να διαπλητιζόμαστε;
Μπα! Τίποτε νομίζω.. Όμορφα είναι και έτσι :)
Για σκεφτείτε να μην είχαμε αυτήν την ένταση και να είμαστε χαλαροί και άνετοι όπως εγώ...
Θα ήταν ένα forum νεκρό, ακίνητο, άψυχο. Τώρα όμως ε;;;

Μεγαλεία!
Δόξα τω Θεώ! πάντα νάχουμε και τέτοια να περνάει η ώρα μας αδελφωμένα! :D
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

mistral

O καθένας μας λέει ελεύθερα την γνώμη μου Ξένια
Ο ρωμηός θα είχε ευθύνη αν έδιωχνε ο ίδιος κάποιον απ το forum
(όπως έχει και το δικαίωμα βέβαια.. δικό του είναι)
Απ την στιγμή που «οι πόρτες είναι ανοιχτές και τα σκυλιά δεμένα»
και ο ρωμηός δεν έδιωξε κάποιον όποιος θέλει μπαίνει όποιος θέλει βγαίνει.

Προς τι λοιπόν το μίσος και ο αλληλοσπαραμός;

Χαλαρώστε λίγο.. πάρτε βαθιές ανάστες... κρατήστε την αναπνοή μέχρι το 10
σκεφτείτε κάτι όμορφο σήμερα .. κάντε αισιόδοξες και όμορφες σκέψεις ...
κάντε και λίγο μασάζ στα μηνίγγια σας ..όπως εγώ τώρα δηλαδή :lol:
και άμα έχετε και καμμιά κούπα γλυκό κρασί βάλτε να πιείτε ..
Θα ζεσταθεί το αίμα καί λίγο και η καρδιά με τόσο κρύο που κάνει :)

Νέος χρόνος έρχεται.... δεν κάνει να μας βρεί στραβομουτσουνιασμένους

Χαμογελάστε και χαμογελάτε γενικώς... κάνει καλό :D :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

ρωμηός

Quote from: Xenia
Quote from: ρωμηόςΔεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο και δεν είναι σωστό να βάζεις λόγια που δεν είπα στο στόμα μου!!!
Κάποιος που διαβάζει τη δήλωσή σου ότι ο κ.Σταύρος δεν θα έπρεπε να έχει λογαριασμό στο facebook στο hi5 και εδώ και θα έπρεπε να αποσυρθεί
αυτά συμπεραίνει. Γι\' αυτό άλλωστε και θεώρησα λάθος την πρότασή σου.
Το θεώρημα μου δεν πιάνει! Είσαι εκτός τόπου και χρόνου! Πες μου που έκανα εγώ τέτοια δήλωση! Μου φαίνεται ότι άλλα διαβάζεις άλλα καταλαβαίνεις! Κρίμα!

Ξένια

Παρακαλώ τον αρχιτρίκλινο της ενότητας αυτής να σβήσει το παραπάνω πόστ γιατί ξεφεύγει από τα όρια του καυγά :tongue:
Του mistral εννοώ! :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΠαρακαλώ τον αρχιτρίκλινο της ενότητας αυτής να σβήσει το παραπάνω πόστ γιατί ξεφεύγει από τα όρια του καυγά :tongue:
Του mistral εννοώ! :)
[font size=4][font face=arial]Ποιόν ποιόν ποιόν ? ? ? [/fontf][/fonts]
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

mistral

Quote from: XeniaΠαρακαλώ τον αρχιτρίκλινο της ενότητας αυτής να σβήσει το παραπάνω πόστ γιατί ξεφεύγει από τα όρια του καυγά :tongue:
Του mistral εννοώ! :)
Ο σωστός αρχιτρίκλινος ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ τα offtoic μηνύματα!
Τα μεταφέρει στην σωστή θεματική ενότητα! :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΑπάθεια είναι να νοιάζομαι για το καλό κάποιου?  Αν κάποιος το θεωρεί καλό (πνευματικά καλό) να φύγει από εδώ, εγώ γιατί να τον κρατήσω σε κάτι που μπορεί να του μοιάζει με κόλαση;;; Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά!!! Πίστεψέ με. Και δεν αναφερόμουν στο Στάμποζ μόνο! Αλλοίμονο!  Ίσα ίσα η παρουσία του εδώ μπορεί να μας βοηθήσει πολύ όλους μας. Αλλά αν αυτό αποβαίνει εις βάρος του, τι θα πω? Και αν μου συγχωρέσετε και μια προσωπική γνώμη θα έλεγα ότι για έναν άνθρωπο (μιας και πιάσαμε τον Στάμποζ) που έχει αφιερωθεί και ζει μοναχική ζωή, η απομάκρυνση από όλα αυτά θα ήταν πιστεύω το δέον!
Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα μακριά!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: mistral
Quote from: XeniaΠαρακαλώ τον αρχιτρίκλινο της ενότητας αυτής να σβήσει το παραπάνω πόστ γιατί ξεφεύγει από τα όρια του καυγά :tongue:
Του mistral εννοώ! :)
Ο σωστός αρχιτρίκλινος ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ τα offtoic μηνύματα!
Τα μεταφέρει στην σωστή θεματική ενότητα! :)
[font size=4][font face=arial]Ο ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ? ? ?[/fontf][/fonts]
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

ρωμηός

Quote from: Xenia
Quote from: ρωμηόςΑπάθεια είναι να νοιάζομαι για το καλό κάποιου?  Αν κάποιος το θεωρεί καλό (πνευματικά καλό) να φύγει από εδώ, εγώ γιατί να τον κρατήσω σε κάτι που μπορεί να του μοιάζει με κόλαση;;; Δεν το λέω καθόλου ειρωνικά!!! Πίστεψέ με. Και δεν αναφερόμουν στο Στάμποζ μόνο! Αλλοίμονο!  Ίσα ίσα η παρουσία του εδώ μπορεί να μας βοηθήσει πολύ όλους μας. Αλλά αν αυτό αποβαίνει εις βάρος του, τι θα πω? Και αν μου συγχωρέσετε και μια προσωπική γνώμη θα έλεγα ότι για έναν άνθρωπο (μιας και πιάσαμε τον Στάμποζ) που έχει αφιερωθεί και ζει μοναχική ζωή, η απομάκρυνση από όλα αυτά θα ήταν πιστεύω το δέον!
Κάνει μπαμ από χιλιόμετρα μακριά!
Ε, τι να σου πω!!! Καταρχήν λέω συγχωρέστε μου μια προσωπική άποψη, δεν δήλωσα \"Θα πρέπει να φύγετε\". Είπα το δέον δεν είπα τι να κάνει. Όπως και το δέον είναι να μην μπλέκουμε κόσμο και εκκλησία, αλλά δεν είπα ποτέ σε κανέναν τι να γράψει. Είναι χαζό να κάθομαι και να εξηγώ τι εννοώ... Και τι δηλώσεις έχω κάνει εγώ άστες σε μένα και αρκέσου στο λόγο μου! Τέλος!

Ξένια

Α... η λέξη \"δέον\" που έγραψες ξέρεις τί θα πει??
Έτσι πληροφοριακά σημαίνει \"πρέπει\".
Άντε σε αφήνω να πας να μετρήσεις την πίεσή σου τώρα...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Για την ακρίβεια δεον είναι το πρέπον.
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Αυτή η προσωπική σου άποψη τα έκανε όλα! Άστη να πάει....
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

mistral

Xαλαράαααα.. :)
Ήρεμαααααα ................

Αν ήξερε αυτή η Ράλλια σε τι μπελάδες έβαλε τόσο κόσμο δεν θα τόγραφε το τραγούδι! :lol:
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

mistral

Quote from: MaRiOsV
Quote from: mistral
Quote from: XeniaΠαρακαλώ τον αρχιτρίκλινο της ενότητας αυτής να σβήσει το παραπάνω πόστ γιατί ξεφεύγει από τα όρια του καυγά :tongue:
Του mistral εννοώ! :)
Ο σωστός αρχιτρίκλινος ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ τα offtoic μηνύματα!
Τα μεταφέρει στην σωστή θεματική ενότητα! :)
[font size=4][font face=arial]Ο ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ? ? ?[/fontf][/fonts]
Ε... δε σε πιστεύω!!!!! :mbounce:

Ε δεν παίζεσαι με τίποτε!!!!!! :lol:

Τώρα κατάλαβα τι εννοούσες με τα κεφαλαία ΠΟΙΟΣ!!! ?:lol:
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Iaspis

Quote from: mistralXαλαράαααα.. :)
Ήρεμαααααα ................

Αν ήξερε αυτή η Ράλλια σε τι μπελάδες έβαλε τόσο κόσμο δεν θα τόγραφε το τραγούδι! :lol:
Χρυσός δίσκος! :lol:
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

ρωμηός

Έτσι είναι Ξένια, αν έτσι νομίζεις!!! Δεν θα χασομερήσω άλλο εδώ!

Ξένια

Όπως νομίζεις...
Δεν είσαι εντάξει όμως...
Δε φέρεται έτσι ο κόσμος...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Iaspis

Θά αυθαιρετήσω ανεπανόρθωτα (γιά άλλη μία φορά), γιά νά προσπαθήσω νά αποδείξω πώς αυτή η ενότητα είναι γεμάτη έπαινο καί προσβολή, γεμάτη ευθιξία καί αναισθησία, γεμάτη ειλικρίνια καί υποκρισία, γεμάτη κυριολεξία καί ασυναρτησία, καί γενικώς γεμάτη από αυτό πού αναπόφευκτα πειράζει τήν φυσική καί αγαθή προαίρεση τού ανθρώπου, καί κυρίως τού Χριστιανού. Τόν πειρασμό πού κάνει τό νόημα ανόητο, τήν διάθεση εντύπωση, τήν γνώση γνώμη, τήν πίστη επιστήμη...

QuoteΟ πειρασμός τού νέου έτους:

Η Ευθυμία ανέβασε ένα σέïκ νεοελληνικής προελεύσεως, τραγουδισμένο από (μία σχετικά μέ τό τί κυκλοφορεί) συμπαθητική φωνή. Τήν Ραλλία Χρηστίδου.

Ο Ανδρέας μέ σαφέστατη στοργική ανθρώπινη διάθεση καί διάκριση (βλέπε παράλληλα δικά του post τήν ίδια ώρα) τήν συνεχάρη λέγοντας «ναί»... Επίσης επαυξάνοντας έκανε τήν ατμόσφαιρα πιό εορταστική...

Ο κύριος Σταύρος, ακριβοδίκαιος αγωνοθέτης, παρατηρώντας πώς όλα αυτά συνέβησαν παραλλήλως μέ παραθέσεις από τήν αληθινή εν Κυρίω ζωή, αποφάσισε νά παρέμβει διακριτικά, καί γιά νά μήν προσβάλει έγραψε σέ greeklish!

Τότε τά κορίτσια αναρωτήθηκαν άν είναι αυτός ή όχι πού γράφει. Καί τότε εκείνος είπε τά πράγματα στά ελληνικά...

Ο Ανδρέας δέν θίχτηκε, όμως επεσήμανε τήν διάθεση καί τήν διάκριση μέ τήν οποία είχε εκφρασθεί.

Ο κύριος Σταύρος αφού μάς έβαλε δύσκολα είπε σέ πρώτο πληθυντικό πρόσωπο : «Καιρός να φεύγουμε από εδώ πέρα!» και αποχωρώντας ...μάς άφησε νά λύσουμε τά ζητήματα ο καθείς κατά τό δύνασθαι.

Ξημέρωσε ο Θεός τήν μέρα. Πολλοί κοιμήθηκαν χωρίς έννοιες, καί άλλοι δέν κοιμήθηκαν καθόλου...

Τό πρωί ο σπιτονοικοκύρης νομίζοντας πώς κάποιος θέλει νά φύγει από τό συμπόσιο, παρενέβη τονίζοντας πώς παρόλο πού κανείς μας δέν πλήρωσε τό νοίκι, είμαστε όλοι ευπρόσδεκτοι. Είπε μάλιστα: «εγώ όλους τους θέλω»!

Η Ξένια πού προσπαθεί νά ενώσει γή καί ουρανό έχει αρχίσει νά φτερουγίζει επιτυχημένα.Καί έδωσε συνέχεια μεταφέροντας τά γήινα στόν ουρανό καί τανάπαλιν.

Ο Αρτέμης καί ο Δημήτρης έβαλαν τόν Πιραντέλλο καί τόν Ηράκλειτο στό τραπέζι, καθώς η νηστεία τών Χριστουγέννων πέρασε.

Ο Μάριος τράβηξε τήν πρίζα..., τά φώτα έσβησαν, η νέα χρονιά ήρθε μπροστά σέ ένα πλούσιο τραπέζι, μέ μπόλικη κοπριά έξω από τήν πόρτα μας, πού περιστοιχίζει τόν οίκο μας τίς τελευταίες 2 εβδομάδες. Άς είναι. Καλή χρονιά καί χρόνια σας πολλά καί ευλογημένα!
Η ιστορία πού διαβάσατε (άν τήν διαβάσατε) είναι φανταστική. Τά ονόματα δέν σχετίζονται μέ υπαρκτά πρόσωπα, καί οποιαδήποτε ομοιότητα μέ πρόσωπα, καί τοποθεσίες είναι απολύτως τυχαία. Τά πνευματικά δικαιώματα δέν προστατεύονται από τόν νόμο, καί ο συγγραφέας δέν είναι υπεύθυνος σύμφωνα μέ τόν νόμο, ούτε κάθε γνήσιο αντίτυπο φέρει τήν υπογραφή του.
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

mistral

Όμορφα! όλα λαμπρά και ανθηρά!
Πάντα τέτοια για να διασκεδάζουμε θέλουμε :)
Έτσι είναι η ζωή ..
..μην τραγικοποιούμε και τα παιχνιδάκια μας τώρα Δημήτριε.
Μακάρι νάταν αυτοί οι πειρασμοί μας και τι στον κόσμο!
Κάθε μέρα πανηγύρι και γλέντι θάχαμε. Αλλά πού;
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]