Αποκλειστικά για γυναίκες!

Started by Αγγελική, 27 November, 2008, 07:30:09 PM

Previous topic - Next topic

Κωνσταντίνος

Quote from: XeniaΞέχασες το \"αλλοδαπή\", γιατί μεταξύ μας ποια ελληνίδα θα τον πάρει με αυτές τις προδιαγραφές :P
Y.Γ Δεν φταίω μόνος σου το ζήτησες...
Τι ζήτησα; Αλλοδαπή;
Καλά γράφω πιο πρίν πως ότι θέλετε καταλαβαίνετε!
Πάντα επιβεβαιώνομαι στο τέλος με τις γυναίκες!
Τι μυστήριο και τούτο!
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Κωνσταντίνος

Quote from: aggelikhKρίμα που δεν είναι εδώ να απαντήσει αμέσως ο Constantinos ο \"παραδοσιακός\"
Και έχω κάτι κέφια σήμερα δεν φαντάζεσαι!!!! :lol:
Πολύ κρίμα!!!
Τώρα που βλέπω τι γράφετε στενοχωριέμαι που δεν ήμουν live.
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Κωνσταντίνος

Quote from: aggelikhΓιατί μόνο πρωϊνά; Τσακώθηκε με τα απογεύματα και τα βραδυνά;
Tώρα θα σου δίνουμε και αναφορά πότε μπάινουμε; χα χα χα!
Ζώ στον κόσμο μου και γώ .. όπως κάθε άλλη γυναίκα βέβαια
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Κωνσταντίνος

Quote from: Xenia23. Οι αντρες εχουν το γονιδιο να απαντανε σε δυσκολες ερωτησεις με ενα μμμμμ... [/b]
Yπάρχει και παράδειγμα σε αυτό:
Quote from: Constantinosγιατί δεν το κάνουν αυτό οι γυναίκες;..χμμμμ... περίεργο!
:P :P :P :P :P
Οι άντρες έχουν ένα γονίδιο που τους κάνει να διαφέρουν απ τις γυναίκες
Αυτό το γονίδιο που τους δίνει την δυνατότητα να σκέφτονται
και που σαφώς και λείπει απ τις γυναίκες....εννοείται!

Έχουμε και παράδειγμα γι αυτό το αντρικό γονίδιο
Quote from: Constantinosγιατί δεν το κάνουν αυτό οι γυναίκες;..χμμμμ... περίεργο!
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Κωνσταντίνος

Iaspis είμαι σίγουρος ότι δεν ζείς μαζί με γυναίκα!
Οϋτε παντρεμένος είσαι ούτε αρραβωνιασμένος ούτε τόχεις σκοπό ...σωστά;
Και πολύ καλά κάνεις νομίζω.
Γι αυτό υπάρχει και τόση προδιάθεση για κατανόηση των γυναικών εκ μέρους σου
Αλλά η γυναίκα είναι ακατανόητο πράγμα δεν συμφωνείς;
Μην βλέπεις που τα τελευταία χρόνια τους δώσαμε το δικαίωμα να μιλάνε
Μεγαλύτερη ανοησία δεν μπορούσαμε να κάνουμε σαν άντρες!
Και την ησυχία μας χάσαμε και ο κόσμος κοίτα να δείς κατά που τραβάει.
Απ το κακό στο χειρότερο. Και ποιός φταίει;
Εμείς οι άντρες βέβαια που αφήσαμε τις γυναίκες να βγούν απ το σπίτι!
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Ξένια

Quote from: ConstantinosΤι ζήτησα; Αλλοδαπή;
Quote from: ConstantinosΆσε που υπάρχουν ακόμα γυναίκες που δεν σου χαλάνε την ησυχία σου.
Συνήθως αλλοδαπές που και προτιμούνται από πολλούς σήμερα.
Αυτό δεν δείχνει την προτίμησή σου?Και πολλών όπως αναφέρεις(άκυρο κατά τη γνώμη μου αυτό που είπες, αλλά δείχνει τη δική σου προτίμηση.)
Το συνεχίζω μόνο και μόνο γιατί τα ζητάει ο οργανισμός σου! Χαχαχα!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Quote from: ConstantinosΟι άντρες έχουν ένα γονίδιο που τους κάνει να διαφέρουν απ τις γυναίκες
Αυτό το γονίδιο που τους δίνει την δυνατότητα να σκέφτονται
και που σαφώς και λείπει απ τις γυναίκες....εννοείται!
Το σαφώς και το εννοείται μου άρεσε...! Μήπως αυτό είναι δική σου επινόηση? Το λέω γιατί αν ίσχυε, θα το βλέπαμε γραμμένο στο επίσημο άρθρο..!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Κωνσταντίνος

Quote from: XeniaΤο σαφώς και το εννοείται μου άρεσε...! Μήπως αυτό είναι δική σου επινόηση? Το λέω γιατί αν ίσχυε, θα το βλέπαμε γραμμένο στο επίσημο άρθρο..!
Πιό επίσημο άρθρο; Την γυναικεία .. προβοκάτσια;;;; Χά! Χά! Χά! Χά! (4 Χά εδώ)

Δεν μπορείς να πείς πάντως είμαι συντονισμένος στο πνεύμα των ημερών!
Η γυναίκα στην αρχή έχει γλύκα
και στο τέλος πάντα πίκρα.

Ξένια

Α...καλά τώρα! Ευτυχώς δεν έχεις καθόλου προκατάληψη αδερφάκι μου!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Ξένια, γιατί αρπάζεσαι έτσι? Το ίδιο και εσύ Αγγελική. Δεν σας έθιξε σε κάτι.

Constantinos, περιμένεις να κάνεις σοβαρή συζήτηση? :lol: Μπαααααα....
Έμπλεξες φίλε μου. Εγώ προσωπικά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά με Ξένια δεν βγάζεις άκρη! Δες απαντήσεις που δίνουν και θα καταλάβεις τι λέω. Ούτε το δημοτικό δεν κάνει έτσι.
Εγώ προσωπικά δεν έχω να σχολιάσω κάτι γιατί τα λόγια του Κωσταντίνου, με κάλυψαν απόλυτα. Πάντως η απόψεις των \"γυναικών\" που διάβασα, με άφησαν άφωνο γιατί περίμενα πιο ώριμο τρόπο σκέψης! Τι πέσατε έτσι πάνω στον άνθρωπο βρε παιδί μου. Την άποψή του είπε....
Πές τα Κωσταντίνε, μαζί σου
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Θυμήθηκα τους τσακωμούς μου με τα κορίτσια στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ! :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Iaspis

Quote from: ConstantinosIaspis είμαι σίγουρος ότι δεν ζείς μαζί με γυναίκα!
Οϋτε παντρεμένος είσαι ούτε αρραβωνιασμένος ούτε τόχεις σκοπό ...σωστά;
Και πολύ καλά κάνεις νομίζω.
Γι αυτό υπάρχει και τόση προδιάθεση για κατανόηση των γυναικών εκ μέρους σου
Αλλά η γυναίκα είναι ακατανόητο πράγμα δεν συμφωνείς;
Μην βλέπεις που τα τελευταία χρόνια τους δώσαμε το δικαίωμα να μιλάνε
Μεγαλύτερη ανοησία δεν μπορούσαμε να κάνουμε σαν άντρες!
Και την ησυχία μας χάσαμε και ο κόσμος κοίτα να δείς κατά που τραβάει.
Απ το κακό στο χειρότερο. Και ποιός φταίει;
Εμείς οι άντρες βέβαια που αφήσαμε τις γυναίκες να βγούν απ το σπίτι!
Αγαπητέ Κωνσταντίνε, τό άρρεν καί τό θήλυ καί η μεταξύ τους  σχέση, βρίσκεται σέ αφθονία μέσα καί γύρω από κάθε άνθρωπο, άνδρα ή γυναίκα. Όποιος λοιπόν προαιρείται νά κατανοήσει, τό έτερο φύλλο, πού είναι καί έτερο του ήμισυ, είναι σάν νά προσπαθεί νά κατανοήσει τόν ίδιο του τόν εαυτό, καί τόν κόσμο γενικώτερα.
Τήν αναζήτηση τού ανθρώπου τήν ζηλεύει καί τήν εμποδίζει ο μισάνθρωπος πού σπέρνει τήν διχόνια μέσα μας, καί ανάμεσά μας, στηριζόμενος σέ πράγματα πού είναι εκ τών πραγμάτων θνητά, μιά πού ο ακατανόμαστος δέν έχει καμμία δικαιοδοσία στήν αληθινή ύπαρξη.
Ο δικός μας πνευματικός αγώνας, νομίζω πώς πρέπει νά γίνεται πρός κατανόησιν τής αρμονίας πού ενοποιεί τά πάντα, κατά τό δυνατόν.
Στήν περίπτωση τής συνέργειας αρσενικού μέ θηλυκό, αισθάνομαι πώς ο Θεός τής Αγάπης δέν διαφέρει καθόλου από τήν Αγάπη τού Θεού!

Ας μάς φωτίζει!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

Ξένια

Να τος πάλι ο μπόμπιρας!
Φαίνομαι να αρπάχτηκα?? Περίεργο! γιατί είναι από τις λίγες φορές που το απολαμβάνω! :happy2:
Η διαφορά μας είναι ότι οι κοπέλες μιλήσαμε με χιουμοριστικό πνεύμα (κοίταξέ το άλλη μια και θα το δεις), ενώ ο Κώτσος μας τα εννοεί! χαχα!
Και δε μου κάνει εντύπωση που οι απόψεις του ταυτίζονται με τις δικές σου :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

[font size=4]αγόρια ιππότες, κορίτσια μαύρες κότες
Αγόρια ατσίδες κορίτσια κατσαρίδες
[/fonts]


:muahahaha:  :muahahaha:  :muahahaha:  :muahahaha:
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΝα τος πάλι ο μπόμπιρας!
Στην ηλικία σίγουρα, αλλά ας μην συγκρίνουμε απόψεις και τρόπο σκέψης...
Και για το αν αρπάχτηκες, συνηθισμένο φαινόμενο! :muahahaha:


Η επίθεσή σας Ξένια, μόνο χιουμοριστική δεν είναι. Αν δεν μπορείτε να υποστηρίξετε την άποψή σας, μην γράφετε καθόλου. Κάνετε σαν μπεμπέ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Quote from: MaRiOsVΑν δεν μπορείτε να υποστηρίξετε την άποψή σας, μην γράφετε καθόλου.
H άποψή μας είναι γραμμένη παραπάνω, μπορείς να τη διαβάσεις..!
Αλλά εσύ συστήνεις στον Κωνσταντίνο να μην γράφει. Μήπως είσαι λίγο μπερδεμένος? ΟΕΟ?
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

Εσύ τώρα γιατί επιτίθεσαι, δεν καταλαβαίνω! Μη χειρότερα Παναγία μου.. Άμα σε πιάνει αδερφάκι μου. Καλά είχες ηρεμήσει τόσο καιρό. χαλάρωσε και απόλαυσέ το!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΑλλά εσύ συστήνεις στον Κωνσταντίνο να μην γράφει. Μήπως είσαι λίγο μπερδεμένος? ΟΕΟ?
Καθόλου μπερδεμένος, απλά είμαι αρχαιότερος από τον Κωσταντίνο και τον ενημερώνω για τα ταραχοποιά στοιχεία του forum που πρέπει να χαρακτηριστούν ως Banned! :lol: (για να μην ξεχναμε και την δημοκρατία του φόρουμ μας - ακούς Ρωμηέ; )
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Θα κάνεις Ban την αρχιτρικλιΝίτσα σου?  Ε όχι δεν το πιστεύω αυτό..!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Ξένια

There are new reports

Αυτό που μου εμφανίστηκε τί θα πει παρακαλώ?? καλά τώρα με πλήγωσες θανάσιμα! Είμαι πια ένα κηνυγημένο σπουργιτάκι έρμαιο των περιστάσεων... Τσ  τσ τσ...
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaThere are new reports
Αγνόσέ το...
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Quote from: XeniaΘα κάνεις Ban την αρχιτρικλιΝίτσα σου?  Ε όχι δεν το πιστεύω αυτό..!
Με μεγάλη μου χαρά! :lol: Θα σου βάλω τίτλο Banned
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ξένια

Πες ότι μου έκανες και αναφορά για προσβλητικό μήνυμα τώρα!!!
Θα το βγάλεις αυτό το ευλογημένο? Δε μπορώ  να το βλέπω! Είναι σαν να άνοιξα φάκελο στην αστυνομία! Έλεος!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Cool... Άσε με να κάνω τη δουλειά μου
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Ιωάννα



Έχετε δει το φάντασμα της όπερας Νο 2; Το dvd κυκλοφορεί σήμερα με κυριακάτικη εφημερίδα.
Τα καλύτερα θα σας πω :D:
Άθλια ταινία, τρομερά βαρετή, γλυκανάλατη, καθόλου πειστικές οι ερμηνείες, βαριέσαι αφόρητα τα αλλεπάλληλα κοντινά πλάνα της Christine, δεν ξέρω πόσο δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσουν ένα τόσο ανόητο χαρακτήρα πρωταγωνίστριας.  Άντεξα να το δω ως το τέλος με μερικές περικοπές –μπας και χρησιμεύσει ως ευχάριστο εποπτικό υλικό για την γνωριμία των μαθητών με την όπερα.
Στο τέλος τουλάχιστον αποζημιώθηκα.  Για να μοιραστώ την συγκίνηση μαζί σας... :cry:
Την καρδιά της πριμαντόνα διεκδικούν ένα παιδικός της έρωτας και το παράφρων φάντασμα της όπερας που την ανέδειξε. Αυτή για να σώσει τον αγαπημένο της από τις δολοφονικές διαθέσεις του φαντάσματος :guns: κλείνει τα μάτια της καρδιάς της και μοιράζεται τη ζωή της μαζί του.  Εκείνο πάλι μην αντέχοντας να έχει στο πλευρό του τον οίκτο και μια γυναίκα που η παρουσία της στη ζωή του είναι απόδειξη της θυσιαστικής αγάπης της για κάποιον άλλο :angel:, τους αφήνει να ζήσουν μαζί.  Η κοπέλα κλείνει στο χέρι του πληγωμένου, το δαχτυλίδι που της χάρισε και φεύγουν.
Και όλα αυτά για να πω ότι, έπειτα από αρκετά χρόνια, γέρος πια, ο άνδρας της επισκέπτεται τον τάφο της.  Εκεί βρίσκει το δαχτυλίδι περασμένο στο τριαντάφυλλο που συνήθιζε το φάντασμα να της προσφέρει κάθε μέρα.

Αγάπη, αληθινή αγάπη είναι εκείνη που μπορεί να δεχθεί και την απόρριψη και να συνεχίσει να αγαπά.  Η αληθινή αγάπη σέβεται την ελευθερία.

Μόνο για γυναίκες ή :offtopic:;;