News:

Η Συνευωχία ξανά στο Διαδίκτυο

Main Menu

Βιοηθική

Started by Αρτέμης, 18 November, 2008, 08:47:05 PM

Previous topic - Next topic

Αρτέμης

Quote from: mistralΚαι χωρίς τριβή ανάμεσά μας δεν ανάβει η σπίθα της αγάπης.
Αυτό είναι το σημαντικό που πρέπει να προσέξουμε,να μην βγει τίποτε άλλο εκτός από αγάπη μετά την διαφωνία και την τριβή..
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

mistral

Quote from: Αρτέμης
Quote from: mistralΚαι χωρίς τριβή ανάμεσά μας δεν ανάβει η σπίθα της αγάπης.
Αυτό είναι το σημαντικό που πρέπει να προσέξουμε,να μην βγει τίποτε άλλο εκτός από αγάπη μετά την διαφωνία και την τριβή..
Eντάξει.. αυτή είναι και η δοκιμασία
Εδώ φαίνεται και η προαίρεση του ανθρώπου
Στους πειρασμούς δεν δοκιμάζεται ο άνθρωπος;
Στα καλά όλοι μας είμαστε καλοί άνθρωποι και χριστιανοί
Στα ζόρια όμως παραμένουμε; ή ..
Χριστιανός χωρίς δοκιμασίες και πειρασμούς μούφα Χριστιανός είναι
Έτσι τουλάχιστον λένε οι πατέρες της εκκλησίας.. ασπάζομαι ότι λένε.
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Iaspis

QuoteΑρτέμης έγραψε:
Αυτό είναι το σημαντικό που πρέπει να προσέξουμε,να μην βγει τίποτε άλλο εκτός από αγάπη μετά την διαφωνία και την τριβή..
Ότι καί νά βγεί στήν αγάπη θά καταλήξει πάλι. Μόνο ζήτημα χρόνου είναι γιά τόν άνθρωπο. Η ζωή μας είναι πρόσκληση στήν αγάπη, καί η γιορτή αιώνια..
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)

ioannis40

Καλησπέρα αγαπητοί.  Βλέπω κεφάκια.   <<πιο .. δεν ξέρω. Κάτι πιο ζεστό...>>.  Θα βάλω ένα κασκόλ μιάς και ο καιρός συνηγορεί.
<<Αρχάγελλε σ\'ευχαριστώ που έδωσες εσύ της εξηγήσεις για μένα!Φαντάσου την απογοήτευση όταν έγραψα το κατεβατό για το θέμα που κουβεντιάζαμε και με το που πατάω \'\'υποβολή\'\' μου βγάζει το πρώτο μόνο γράμμα..arggggggggggggggggggggggggggggg!>>
Να ζητήσω συγνώμη για τα: <<φγηδτυξβδηδφγβσφγ>., δεν είναι κακοπροαίρετα τα σχόλια. Νομίζω αν έχεις μεγάλα κείμενα καλό είναι να τα γράφεις στο Word και μετά τα επικολάς.
Όσο για το Αβατάρ μου, έχει μία θεολογία (κάποτε κάποιος θεολόγος καθηγητής Πανεπιστημίου έκοψε κάποιον φοιτητή γιατί δεν γνώριζε αν είχε θεολογία ένα ποτήρι νερό____.έχει κάπου λέει η Γραφή για ποτήριο ψυχρού ύδατος__) και μία ψυχολογία δική του.
Να ευχόσαστε. ioannis40
...τήν δέ γλώσσαν ουδείς δύναται ανθρώπων δαμάσαι, ακατάσχετον κακόν, μεστή ιού θανατηφόρου... (Jac 3.8.1-2)

mistral

Kαρδιά μου καρδιά μου πως βαστάς τόσο να σε αμφισβητώ και να μην σε πιστεύω!!!
Πόσες φορές ακόμα θα μου πείς \"αφού εγώ στο είπα εσύ γιατί δεν με πίστεψες;\"
Ήμαρτον! και πάλιν και πολλάκις απέναντί σου. Μάθε με να σε ακούω!!!!!

Ορθή η πληροφορία, σφάλμα η παράκληση. Ήμαρτον.

Πέρσι είχα αγοράσει ενα παλτό αρκετά βαρύ και πάρα μα πάρα πολύ ζεστό.
Ποτέ δεν μου χρειάστηκε. Μάλλον όμως ήρθε ο καιρός του να το φορέσω.
Παραχειμώνιασε για τα καλά. Πάγος στους δρόμους.
Ο αέρας ρίχνει αυτιά και μύτες και το νερό δεν τρέχει στους παγωμένους σωλήνες.
Εξ άλλου τόσα λεφτά έδωσα να πάρει η ευχή! Μην πάνε και χαμένα! Κρίμα είναι.

Δεν πρέπει να παίρνω ληγμένα!!! Τόπαμε αυτό!
Ούτε να πίνω αλκοόλ πριν μπώ στο φόρουμ!
Πόσες φορές θα πρέπει να τα πώ για να τα μάθεις;;;;;;
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

Iaspis

Καλημέρα αδελφοί. Κάπου διάβασα πώς τούς Αγίους τού Κυρίου μας δέν τούς πείραζαν τά θηρία τού δάσους, γιατί ήταν όλοι φαγωμένοι απ\' τό Μεγάλο τό Θηρίο!
Τοῦ δὲ πλήθους τῶν πιστευσάντων ἦν ἡ καρδία καὶ ἡ ψυχὴ μία, καὶ οὐδὲ εἷς τι τῶν ὑπαρχόντων αὐτῷ ἔλεγεν ἴδιον εἶναι, ἀλλ᾿ ἦν αὐτοῖς ἅπαντα κοινά. (Πραξ. δ\', 32-33)