Καλώς σας βρήκα

Started by Αρτέμης, 30 October, 2008, 05:43:54 PM

Previous topic - Next topic

Αρτέμης

Καλησπέρα σε όλους,πριν λίγες ώρες γράφτηκα ως μέλος στο φόρουμ(μέχρι χτες ήμουν επισκέπτης και ας μην το είχα συνειδητοποιήσει) και θέλω να θέσω ένα μάλλον ασήμαντο ερώτημα:Ποιος πιστεύει ότι ο Ρωμηός πρέπει να κουρευτεί???
Υ.Γ:Υπόσχομαι να επανέλθω με σοβαρότερα θέματα για συζήτηση
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Ξένια

xaxaxaxaa!!!! Καλώς μας ήλθες Αρτέμη! Να τον δούμε πως είναι και να σου πούμε αν είναι! :P
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Βασιλείου Μάριος

Μεταφέρθηκε στο σωστό μέρος.

Υγ. Γιατί δεν κάνεις κανονική ψηφορφορία; Ο καθένας να ψηφίζει τι θέλει και να δούμε τι θα βγεί!
Αν δεν ξέρεις πως γίνεται, πες μου να το φτιάξω εγώ!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

βίκυ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!!  
\"μέχρι χτες ήμουν επισκέπτης και ας μην το είχα συνειδητοποιήσει\"ΕΙΔΕΣ, ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ+ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!   ΧΑΧΑΧΑ
\"Ποιος πιστεύει ότι ο Ρωμηός πρέπει να κουρευτεί???\"ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΚΟΝΤΟΚΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΟΠΩΣ ΟΙ ΦΑΝΤΑΡΟΙ+ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

ρωμηός

Quote from: ΑρτέμηςΚαλησπέρα σε όλους,πριν λίγες ώρες γράφτηκα ως μέλος στο φόρουμ(μέχρι χτες ήμουν επισκέπτης και ας μην το είχα συνειδητοποιήσει) και θέλω να θέσω ένα μάλλον ασήμαντο ερώτημα:Ποιος πιστεύει ότι ο Ρωμηός πρέπει να κουρευτεί???
Αντε βρε...αυτό τώρα το είδα.... Άφησα και γω λίγο μαλλάκι και βαλθήκατε να με φάτε...Και λοιπόν? Τώρα στα γεράματα αποφάσισα να βγάλω τη ροκαντρίλα μου.... Επανάσταση λοιπόν με μακριά μαλλιά και τρελά μυαλά στα κάγκελα.... :shoot2: :thumbsup:

Αρτέμης

Βίκυ δεν εννοούσα ακριβώς να κουρευτεί όπως οι φαντάροι ή οι στρατιωτικοί αλλά το παλιό στυλάκι ήταν πολύ κουλτούρα και ταίριαζε πιο πολύ σ\'έναν διανοούμενο(!)σαν τον ρωμηο.....!αλλά μπορεί και να τα αφήνει τώρα για να κάλυψη-απόκρυψη.Undercover που λένε και οι ξένοι..
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

ρωμηός

Εγώ διανοούμενος???? Δεν το διανοούμαι αυτό! Άλλωστε υπάρχουν και πολλοί απο δαύτους με κοτσίδες... Η διανόηση δεν έγκειται στις τρίχες απλά είναι τρίχες!

arhaggelos

ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ...τα έκοψα κι εγώ παλιότερα κι ακόμα το μετανιώνω :wall:
(Άσε που μου θυμίζεις τη Μάρθα Καραγιάννη :lol: :lol: :lol:) Αστειεύομαι...μια χαρούλα είσαι....τι ΑνεπROCkοποι θα είμαστε αν τα κόψεις!!!

Υγ: Σιγά τα μακριά μαλλιά βρε Αρτέμη...ούτε κοτσίδα δεν πιάνονται καλά-καλά........ακόμα :)

mistral

Kόψε γρήγορα τα μαλλιά κύριε συμποσιάρχα γιατί διαφορετικά θα ψάχνω στο Πηδάλιο να βρώ κάτι όχι και τόσο κολακευτικά για τους μακρυμάλληδες! Και δεν θάχετε που να κρυφτείτε μετά! :P (βέβαια αναφέρονται σε μοναχούς με μακρυά μαλλιά αλλά όλους τους παίρνει η μπάλα.)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

βίκυ

ΠΑΙΔΙΑ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΡΩΜΙΟΥ ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΓΝΩΜΗ!!  ΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΛΕΤΕ???  ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ \"ΙΔΙΟΙΣ ΟΜΜΑΣΙ\" ΧΑΧΑΧΑ
Υ.Γ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΡΩΜΙΟΥ \"Τώρα στα γεράματα...\"ΧΑΧΑΧΧΑ

ρωμηός

Τι να σας πω... Με ...τρίχες ασχολείστε.... ;)

βίκυ

ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ,ΡΩΜΙΕ!  ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ!!!!!
ΑΡΤΕΜΗ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΑΑΑΑ

ρωμηός



Παρτα να χεις...τα θελες και τα παθες...

Ο αρχάγγελος ήταν ο φωτογράφος...

βίκυ


Ξένια

Παύλο, αν μετράει μια γυναικεία γνώμη και επειδή τυχαίνει να σε έχω δει και σε άλλο στυλ, μια συμβουλή έχω να σου δώσω. Στον μπαρμπέρη κατευθείαν
και κούρεμα με την ψιλή! :tease:
Και σοβαρά τώρα, αυτό σε αδικεί πολύ!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Αυτό θέλω και γω ...την κατ\' άνθρωπον αδικία....

Άλλωστε δεν κάνουμε καλλιστεία εδώ... ούτε νυφοπάζαρο.... Κατά πως λέει και το δημώδες άσμα: \"Δεν παντρεύομαι, Δεν παντρεύομαι, εγώ δεν σοβαρεύομαι\"!!!

Αρτέμης

Τον χαβά σου ρωμηέ και μην ακούς καμία!Άντε και κοτσίδα να τα πιάσεις..:yikes:
Ακόμα και τα χαλασμένα ρολόγια,2 φορές την μέρα δείχνουν την σωστή ώρα..

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΑυτό θέλω και γω ...την κατ\' άνθρωπον αδικία....

Άλλωστε δεν κάνουμε καλλιστεία εδώ... ούτε νυφοπάζαρο.... Κατά πως λέει και το δημώδες άσμα: \"Δεν παντρεύομαι, Δεν παντρεύομαι, εγώ δεν σοβαρεύομαι\"!!!
Μα δεν σε αδικεί κανείς, μόνος σου αδικείς τον εαυτό σου... Στον πνευματικό αγώνα ώφελος έχουμε όταν οι άλλοι μας αδικούν!
Όταν μόνοι μας αδικούμαστε... κλαφτα Χαράλαμπε!
Σαφώς και δεν κάνουμε καλλιστεία, και σαφώς δεν στο λέω για να παντρευτείς (??).Εγώ είπα τί σου πηγαίνει και τί σε κάνει να δείχνεις
πιο όμορφος... Δικαίωμά σου είναι να θέλεις να παραμένεις έτσι :P
Όπως λέει και ο Αρτέμης, το χαβά σου!!!:tease: Αλλά καλό θα είναι να μην απαντάς σε μένα, αλλά στον Αρτέμη, ο οποίος αυτός έθεσε το ζήτημα και ζήτησε τη γνώμη μας. Και συ βάζοντας τη φωτογραφία σου είναι σαν να επιζητάς τα σχόλια. Αν μη τι άλλο λοιπόν δέξου τα με απλότητα!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Quote from: Xenia
Quote from: ρωμηόςΑυτό θέλω και γω ...την κατ\' άνθρωπον αδικία....

Άλλωστε δεν κάνουμε καλλιστεία εδώ... ούτε νυφοπάζαρο.... Κατά πως λέει και το δημώδες άσμα: \"Δεν παντρεύομαι, Δεν παντρεύομαι, εγώ δεν σοβαρεύομαι\"!!!
Μα δεν σε αδικεί κανείς, μόνος σου αδικείς τον εαυτό σου... Στον πνευματικό αγώνα ώφελος έχουμε όταν οι άλλοι μας αδικούν!
Όταν μόνοι μας αδικούμαστε... κλαφτα Χαράλαμπε!
Σαφώς και δεν κάνουμε καλλιστεία, και σαφώς δεν στο λέω για να παντρευτείς (??).Εγώ είπα τί σου πηγαίνει και τί σε κάνει να δείχνεις
πιο όμορφος... Δικαίωμά σου είναι να θέλεις να παραμένεις έτσι :P
Όπως λέει και ο Αρτέμης, το χαβά σου!!!:tease: Αλλά καλό θα είναι να μην απαντάς σε μένα, αλλά στον Αρτέμη, ο οποίος αυτός έθεσε το ζήτημα και ζήτησε τη γνώμη μας. Και συ βάζοντας τη φωτογραφία σου είναι σαν να επιζητάς τα σχόλια. Αν μη τι άλλο λοιπόν δέξου τα με απλότητα!
\"Έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε\"... Πιραντέλο και τα μαυλα στα κάγκελα`!!!!

Ξένια

Χαχα! Σωστός! Μόνο που αυτή η φράση δεν προάγει τον διάλογο :tease:
Και απαιτώ να με υπερασπιστεί ο Αρχάγγελος αλλιώς πάει να πει ότι κάνει διάκριση, οπως ακριβώς ο staboz με τον pistos (????????????????)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

ρωμηός

Quote from: XeniaΧαχα! Σωστός! Μόνο που αυτή η φράση δεν προάγει τον διάλογο
Δεν νομίζεις ότι αρκετά ασχοληθήκαμε με τρίχες?

Ξένια

Quote from: ρωμηόςΔεν νομίζεις ότι αρκετά ασχοληθήκαμε με τρίχες?
\"Έτσι είναι αν έτσι νομίζετε\" :tease: χαχα!
Άντε γεια!
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

arhaggelos

Quote from: XeniaΧαχα! Σωστός! Μόνο που αυτή η φράση δεν προάγει τον διάλογο :tease:
Και απαιτώ να με υπερασπιστεί ο Αρχάγγελος αλλιώς πάει να πει ότι κάνει διάκριση, όπως ακριβώς ο staboz με τον pistos (????????????????)
Κατ\' απαίτηση σου Ξένια απαντώ τα εξής :):):) :
Ποιος διάλογος θα έπρεπε να γίνει; Χάριν αστεϊσμού τη δέχομαι την έκφραση γιατί είναι διάλογος χαριεντισμού σε \"χαλαρό κλίμα\"
μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα...άλλες οι συζητήσεις που υπάρχουν επιχειρήματα και πετιέται ξεκάρφωτα αυτή η φράση και γειώνεται το θέμα....και άλλη η συζήτηση περί ανέμων και υδάτων.

Υπάρχει κάτι αντικειμενικά ορθό στην προκειμένη περίπτωση για να χωράει σοβαρός διάλογος;
Δεν υπάρχουν επιχειρήματα και κριτήριο για να υποστηρίξει κάποιος το γούστο του...το γούστο είναι προσωπικό, υποκειμενικό και δεν ταιριάζει απόλυτα με κανένα....
...κι εσύ το γούστο σου εκφράζεις εδώ:
Quote from: XeniaΕγώ είπα τί σου πηγαίνει και τί σε κάνει να δείχνεις
πιο όμορφος...
:) :)  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Quote from: XeniaΚαι απαιτώ να με υπερασπιστεί ο Αρχάγγελος αλλιώς πάει να πει ότι κάνει διάκριση, οπως ακριβώς ο staboz με τον pistos (????????????????)
   
απάντησα στην οικεία ενότητα πάνω σ' αυτό
Πολύ δε το σοβαρέψαμε το θέμα ; :P:P:P
Ξέρω-ξέρω Παύλο ...........................................................................έτσι είναι αν έτσι νομίζω  :muahahaha::muahahaha::muahahaha:
Ελπίζω να διαφαίνεται η χαλαρή μου διάθεση :):):)

Ξένια

Δε διαφένεται καθόλου! Για μια ακόμα φορά τον υπερασπίζεσαι :P
Αλλά νομίζω εν όψει των Χριστουγέννων (και σοβαρά τώρα) δεν ωφελεί να δίνουμε χωρο στον \"μεγάλο άκυρο!\" να  μας μπαχαλεύει.
Ας αφήσουμε το θέμα περί πιραντέλο-ταραντέλο και δεν ξέρω γω τί άλλο... Κουραστήκαμε και μεις να διαβάζουμε τέτοια και σεις να γράφετε υποθέτω...
Άντε αδελφάκια μου να κάνουμε λίγο χώρο στην καρδιά μας για κείνο το παιδί που θέλει μέσα μας να γεννηθεί... Θέλει μόνο χώρο και ζεστή καρδιά... Τα έχουμε??
Τα έχουμε :)
Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται με τρείς τρόπους: την ελπίδα, το όνειρο και το χιούμορ. (Καντ Ι.)

Αγγελική

Αρτέμη εσύ με καλωσόρισες όταν ήρθα; Όχι!
Εγώ όμως για να δείς πόοοσο μεγαλόψυχη είμαι δεν κρατάω κακίες :)

Καλώς όρισες Αρτέμη!!!  :D

Σπάνιο όνομα για άντρας.
Στην Αθήνα πάντως έχουμε Άγιο Αρτέμιο και Εκκλησία και συνοικία στο Παγκράτι
Σήμερα πάντα καλύτερα από χτές!