Καλοκαιρινές διακοπές 2008

Started by quality, 16 June, 2008, 06:27:29 PM

Previous topic - Next topic

quality

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πολλοί είναι αυτοί που θα μαζέψουν λίγα ρούχα στις βαλίτσες(εντάξει,εσείς μπορεί να ανήκετε στις περιπτώσεις όπου μαζεύετε όλο το βιος σας στις διακοπές,κανένα πρόβλημα),κανά δυο αξεσουάρ(ό,τι ποθεί ο καθένας),χρήματα(όσα τους έχουν απομείνει με τέτοια ακρίβεια)και την καλή τους διάθεση(παρά τις αντιξοότητες όλοι έχουμε λίγη από δαύτη)και θα σαλπάρουν μακριά από τη ρουτίνα!

Έχετε αποφασίσει πού θα περάσετε τις διακοπές του καλοκαιριού;Για πείτε...;)
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

thanos

Εγώ βασικά όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα πάω στις κατασκηνώσεις της Ιεράς Μητροπόλεως Άρτης, στις Κρανιές Ρετσιανών (δείτε φωτογραφίες: http://www.enoriakompotiou.gr/main/neotita/kataskinoseis.html σύντομα θα προσθέσω και άλλες... αν βρώ το cd που τις αποθήκευσα). Εκεί θα είμαι από 1 Ιουλίου εώς 10 και από 26 εώς 6 Αυγούστου.
Μετά θα επισκεπτώ φίλους στον Πύργο Ηλείας λίγο (...όχι για επίσκεψη λόγω σεισμών... γιατί και τις 2 φορές που πήγα την πρώτη προηγήθηκε πυρκαγιά και τώρα σεισμός...).
Ε, μετά το 15Αύγουστο που θα γυρίσω, θα κάνω μια τριήμερη επίσκεψη στις ρίζες μου, στο χωριό Πηγές Άρτης, όπου  εκεί η επίσκεψη μου θα συνδιαστεί με την Πανήγυρη της γνωστής στην ιστορία Ιεράς Μονής Σέλτσου.

Αυτά. Για μένα είναι διακοπές και πολύ καλές, για άλλους ίσως όχι. Αν και φέτος δεν θα πάω στο Άγιο Όρος που θα το ήθελα πολύ και αυτό είναι που θα μου λείψει.

Μαρκήσιος de Karampa

Ωραίο το θεματάκι!

Επιτέλους διακοπές (που λέει ο λόγος)... Μας έχουν κουτσουρέψει τον ελεύθερο χρόνο στον ενάμιση μήνα... τέλος πάντων...
Μετά το (αίσιο ελπίζω) πέρας της εξεταστικής, μια βδομαδίτσα Γερμανία  να στανιάρουμε είναι ότι πρέπει...
Απαραίτητη για βιολογικούς λόγους χαρακτηρίζεται η εν Ιωαννίνοις ανάπαυση, η οποία θα διαρκέσει  - με κάποια μικροδιαλείμματα - πλέον του ενός μηνός... (αυτά είναι...)
Για μπάνιο στη θάλασσα δεν πολυτρελαίνομαι...
Βουνίσιος γαρ...


«Ἒπου Θεῷ, ὃρκῳ μἠ χρῶ, τέχνη χρῶ, ἐπί ρώμῃ μή καυχῶ, βίας μή ἒχου, εὐτυχίαν εὒχου, κακίας ἀπέχου, παιδείας ἀντέχου..»

quality

Η θάλασσα ούτε κι εμένα μ\'αρέσει...Βασικά,δε μου πολυαρέσει το κολύμπι,να τη χαζεύω καλά είναι...

Εγώ έκανα τις διακοπές μου νωρίς νωρίς λόγω υπορεώσεων που έχω αυτό το μήνα.
Πήγα στην Ιταλία,λοιπόν,φέτος.Πομπηία,Ρώμη,Φλωρεντία και Βενετία.Ήταν πολύ ωραία!Πλέον η Ιταλία είναι από τις πολύ αγαπημένες χώρες και από τις ομορφότερες που έχω δει!Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους να πάτε γιατί θα περάσετε αξέχαστα!Θέλω να σας περάσω μερικές φωτογραφίες,αλλά δεν υπόσχομαι τίποτα!Πάντως θα το προσπαθήσω.Είναι τέτοιο το εκπαιδετυτικό σύστημα στην Ελλάδα,που μέχρι και το καλοκαίρι σου επιβάλλει φροντιστήρια και διάβασμα...Άλλο θέμα αυτό...
[b]Τη ζωή μου μηδενίζω,πάει να πει πως ξαναρχίζω...[/b]

arhaggelos

Εγώ θα πάω Σαντορίνη για 10 μέρες και αν τα πράγματα πάνε καλά άλλες 10 με τον αγαπητό Παύλο......ξαπλώστρα.......πινα κολάντα....(δεν είμαστε για πολλά-πολλά...είναι και υπερτασικός ο παππούς :) )

βίκυ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!
  ΠΕΡΙ ΔΙΑΚΟΠΩΝ Ο ΛΟΓΟΣ... ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΝΑ 2ΜΕΡΟ ΜΟΝΟ, ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ Κ ΠΑΡΕΑ...)
  ΠΗΓΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ  (ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ! ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΗΔΗ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΓΥΡΙΣΕΙΣ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΨΙΛΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΤΗΝ ΟΙΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ! Α ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΟΣΙΑΡΧΗ, ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΟΙΝΟΠΟΙΙΑΣ :drunk:     )
  ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ! )
  ΑΥΤΑΑΑ

ΥΓ.ΘΑΝΟ , ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ!!  ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΟΜΩΣ...  :yikes:

mistral

Quote from: βίκυΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!
  ΠΕΡΙ ΔΙΑΚΟΠΩΝ Ο ΛΟΓΟΣ... ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ (ΣΝΙΦ ΣΝΙΦ ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΚΑΝΑ 2ΜΕΡΟ ΜΟΝΟ, ΑΝ ΒΡΕΘΕΙ Κ ΠΑΡΕΑ...)
  ΠΗΓΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ  (ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ! ΑΠΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΗΔΗ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΓΥΡΙΣΕΙΣ... ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΨΙΛΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΣΤΗΝ ΟΙΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ! Α ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΟΣΙΑΡΧΗ, ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΟΙΝΟΠΟΙΙΑΣ :drunk:     )
  ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ ΓΙΑ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ (ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ! )
  ΑΥΤΑΑΑ

ΥΓ.ΘΑΝΟ , ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ!!  ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΟΜΩΣ...  :yikes:
Eπανόρθωσα την παράλειψη ...
Φαντάζομαι να μην μου ρίξετε άλλες σφυριές :)
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

βίκυ

ΑΡΧΑΓΓΕΛΕ, ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ???ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΘΑ ΕΣΤΕΛΝΕΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ....ΚΑΝΤΟ ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ :sorry: +ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ...
  ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ, ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ?ΠΗΓΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ?Η΄ΜΗΠΩΣ...ΤΩΡΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ?  :P ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ...