Συνευωχία και ΙΕ-7

Started by arhaggelos, 09 May, 2008, 06:56:23 AM

Previous topic - Next topic

arhaggelos

Νομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σελίδα του φόρουμ και τον ΙΕ 7....όποτε μπω από explorer κάθεται το σύστημα και στις περισσότερες περιπτώσεις πρέπει να κάνω reboot. Με Mozilla όλα καλά, αλλά γιατί να πάει έτσι με explorer;
    Ξέρει κανείς τι παίζει;;;Αρχιτέχνικαλ;;;

mistral

Quote from: arhaggelosΝομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη σελίδα του φόρουμ και τον ΙΕ 7....όποτε μπω από explorer κάθεται το σύστημα και στις περισσότερες περιπτώσεις πρέπει να κάνω reboot. Με Mozilla όλα καλά, αλλά γιατί να πάει έτσι με explorer;
    Ξέρει κανείς τι παίζει;;;Αρχιτέχνικαλ;;;
Επειδή είναι εντελώς άχρηστος περιηγητής ..Απλά πέτα τον .... Δραστική λύση :)
αλλά επειδή δεν γίνεται άστον για ελαχιστότατες σελίδες που πιθανόν δεν βλέπεις με mozilla
Συγγνώμη για το απόλυτο του ύφους αλλά δικαιολογήσέ το ως προερχόμενο απο linuxά :)

Αν και τελικά νομίζω πως φταίνε τα ιπτάμενα κόκκινα αυτά του φίλου μας και όχι ο browser :)

Χριστός Ανέστη!

YΓ. Τώρα είδα ότι είναι διπλό το πόστ μου...
Παρακαλώ να διαγραφεί το ένα ...
Μήπως έκανα αντί για επεξεργασία παράθεση στον εαυτό μου;
Φαντάσου να πιάσουν και για τα καλά οι ζέστες τι θα γράφω...
[b]«Θεέ μου, δώσε μου αγνότητα και εγκράτεια, αλλά όχι ακόμα.» [/b]  [i]Άγιος Αυγουστίνος[/i]
[i]Τα προσωπικά μηνύματα διαγράφονται [b]χωρίς να διαβαστούν.[/b]
Διαβάζω [b]μόνον[/b] παραθέσεις που επιλέγω και αγνοώ τις υπόλοιπες.[/i]

arhaggelos

Δε χρησιομοποιώ καθόλου ΙΕ7, μόνο mozilla, απλά το επισημαίνω ως πρόβλημα για όσους έχουν IE7.
Σκεφτομαι να βάλω κι εγώ Linux να ησυχάσω!!!!!!!!

Βασιλείου Μάριος

FireFox forever, δεν το συζητώ, αλλά δεν μου βγάζει εμένα πρόβλημα ο IE7 στο δικό μας φόρουμ. Και τώρα πχ που είμαι από τον φορητό, που έχει IE7 και δεν έχω βάλει ακόμα FireFox, δεν βγάζει προβλήματα!
Εμένα ο IE7 μου πετάει σφάλματα όταν κάνω save στις ρυθμίσεις του space μου στο Windows live και μου τον κλείνει απευθείας χωρίς να μπορώ να τον ξανανοίξω μετά. Κάνω Ctrl Alt Del και στις διεργασίες τρέχει ακόμα και ας μην υπάρχει ανοιχτό παράθυρο και τον κάνω χρειροκίνητα τερματισμό. Μετά δουλεύει κανονικά μέχρι το επόμενο save!

Αλλά εδώ και 2 χρόνια χρησιμοποιώ τον Fire Fox και ησύχασα!
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]

Βασιλείου Μάριος

Δοκίμασε μήπως φταίνε τα πρόσθετα του IE. Πάς Έναρξη > Προγράμματα > Βοηθήματα > Εργαλεία συστήματος > Internet Explorer (χωρίς πρόσθετα)
Αν από εκεί δεν κολλάει, θα φταίει κάποιο από τα πρόσθετα που είναι εγκατεστημένα! Αν κάνει το ίδιο, δοκίμασε επαναφορά του Explorer από: Εργαλεία > Επιλογές Internet > Για προχωρημένους και κάτω κάτω λέει για την επαναφορά! Με την επαναφορά θα είναι σαν να τον εγκατέστησες από την αρχή με συνέπεια να διαγραφούν ρυθμίσεις, ιστορικό κτλ. Τα αγαπημένα δεν σβήνονται! Αν δεν πιάσει και αυτό... πέτα τον η/υ από το παράθυρο! Αν συνεχίσει ακόμα... :chair: ή :shoot2: ή :sfiri: !
Σίγουρα θα φτιάξει! :P
[b][font=arial]Χωρίς στρουμφάκι, δεν γίνεται δουλειά εδώ μέσα![/font][/b]